Ogłoszenia na XVII Niedzielę Zw. (28 VII 2024 r.)

Czwartek, 25 Lipiec 2024 r.

Ogłoszenia na XVII Niedzielę Zw. (28 VII 2024 r.)

Ogłoszenia na XVII Niedzielę Zwykłą (28 VII 2024 r.)

1. Poprzedniej niedzieli podczas kolekty specjalnej zebraliśmy 2340 zł, z przeznaczeniem na pokrycie (chociaż trochę) kosztów unicestwienia kołatków w kościele parafialnym. Może znalazłby się jakiś sponsordo zapłaty będzie przeszło 20 tys. . Kościół parafialny będzie zamknięty do 6-ty sierpnia br. Po tym czasie pierwsza kolęda w Wielkim Garcu będzie proszona o przygotowanie kościoła do nabożeństw (ta – od państwa Arendt, Cetera, Skowrońscy, Kamka).
  2. Z powodu odkołatkowywania msze święte odbywają się w kościele filialnym w Rudnie – w tym tygodniu msze: w poniedziałek rano o godz. 8.00, we wtorek i środę nie będzie mszy w parafii,
    w czwartek i piątek po południu
    o godz. 16.00.
  3. Sprzątanie kościoła i dekorowanie kwiatami w tym tygodniu (jedynie w Rudnie) mają Anna i Tomasz Rybarscy z ul. Kościelnej.
  4. INTENCJE mszalne zamówione na niedzielę rano zamiast o godz. 7.45 w W. Garcu – będą odprawione o godz. 8.50 w Rudnie, a intencje zamówione na godz. 8.50 w niedzielę w Rudnie – zostaną odprawione dzień wcześniej w sobotę w Rudnie o godz.  16.40. Intencje zamówione na sumy będą odprawiane o tej samej porze (czyli o godz. 10.30), ale w Rudnie (do 4.08.br. włącznie).
  5. Jutro z Tczewa a pojutrze z Starogardu Gd. na Jasną Górę wyruszają kolejne grupy 33. pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej.
  6. Kto poprzedniej niedzieli nie odebrał Pielgrzyma, proszę odebrać go w zakrystii w Rudnie.
  7. W piątek przypada 1-wszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w Rudnie przed mszą o godz. 16.00.
  8. W tym roku dożynkom parafialnym przewodniczy SOŁECTWO MIĘDZYŁĘŻ  msza w sobotę (31.08) bądź niedzielę (1 IX) – do wyboru).
  9. W miniony piątek (26.07.br), po 31. latach pracy w DPS-ie, pani dyrektor Barbara Lipka przeszła na emeryturę. Zawiozłem jej pisemne „Podziękowanie” następującej treści…

INTENCJE :

Pon. (29 VII) godz. 8.00 (RUDNO) + Michała i Anny Olech, Leona i Heleny Ernest, za zmarłe siostry: Franię, Bernasię, Irkę, Czesię, + pani Petrykowskiej, Geni Draim i Romana oraz wszy-ch pokrewnych zm-ch z rodziny Ernestów i Olechów.

Wt, (30 VII) – nie będzie mszy w parafii

Śr. (31 VII) – nie będzie mszy w parafii

Cz. (1 VIII) godz. 16.00 (RUDNO) – od Wspólnoty Modlitewnej bł. o. Hilarego – o powołania z parafii, za s. Anielę, zm-ch księży, którzy pracowali w naszej parafii, ks. Franciszka Kamrowskiego i o kanonizację bł. o. Hilarego (REZ).

Pt. (2 VIII) godz. 16.00 (RUDNO) – w 3. r. śm. + Mieczysława Balcerzaka, rodziców i Rozalii.

SOBOTA (3 VIII) 1. msza św. godz. 16.00 (RUDNO) – w 10. r. śm. + Haliny Wilma, ojca Kazimierza i zmarłe rodzeństwo (REZ).

SOBOTA (3 VIII) 2. msza św. godz. 16.40 (RUDNO) + Anny i Pawła Kalisz oraz zm-ch z rodziny: Marię, Erwina i Barbary (REZ).

NIEDZIELA 4 VIII – w RUDNIE

Niedziela, RUDNO1. msza, godz. 8.50 + ojca Władysława Błachyty, ojca Jurgen-Masa, brata Mariusza i zm-ch z obojga stron (REZ).

Niedziela, RUDNO2. msza, godz. 10.30 – w rocz. śm. + Jana Rzeszotka.

- Poprzedniej niedzieli zmarła i została pochowana w Garcu śp. Jadwiga Neubauer z Gręblina, lat 90. „Wieczny odpoczynek..”

INTENCJE od 24.07.br. do 3.08.br.

5.08. (pon.) RUDNO, godz. 8.00 – w miesiąc od pogrzebu + Waleriana Wicenbacha.

6.08. (wt) RUDNO, godz. 8.00 – w dniu ur. + Anieli Babicz, Wincentego, Teresy i dusze w czyśćcu (REZ).

7.08. (śr) RUDNO, godz. 8.00 – do św. Józefa, aby pary żyjące w związkach nieformalnych przyjęły sakr. małżeństwa (REZ).

8.08. (cz) RUDNO, godz. 8.00 + Jana i Anieli Błachuta oraz Józefa Gucwy.

9.08. (pt) RUDNO, godz. 8.00 ………………………………………………..

10.08. (so), - nie będzie mszy w parafii

NIEDZIELA 11 VIII

Godz. 7.45 – w dniu ur. + Stanisława Michalika (REZ).

Godz. 8.50 (RUDNO) + syna Piotra Grabowskiego, męża Józefa i rodziców z obojga stron.

Godz. 10.30 + Antoniny i Stanisława Czerwiec oraz dziadków z obojga stron.

P.S.

- Proszę nie planować ślubu, ani chrztu w drugą (7 IX) ani w trzecią (14 IX) sobotę września 2024 r. (bo jestem na urlopie), ani w sobotę przed I Komunią św. w parafii (czyli sobota 14 VI 2025 r.).

(Tel. do plebanii: 695 873 611)