Ogłoszenia na VII Niedzielę Wielkanocy (12 V 2024 r.)

Czwartek, 09 Maj 2024 r.

Ogłoszenia na VII Niedzielę Wielkanocy (12 V 2024 r.)

1. „Bóg zapłać” za udział w Dniach Krzyżowych (w niektórych wsiach była bardzo słaba frekwencja), za intencje, za złożone ofiary na Kościół, przygotowanie ołtarzy polowych, obiad w Międzyłężu (dwa?), kwiaty.
  2. Msze święte w tym tygodniu o godz. 16.30 (oprócz wtorku – o godz. 7.45). W sobotę nie będzie mszy w Rudnie.
  3. Nabożeństwa Majowe w tym tygodniu: w Rudnie i w Gręblinie codziennie o godz. 17.00,
    a w W. Garcu – po mszach, w Międzyłężu we własnym zakresie.
  4. Próby do I Komunii: w piątek o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 9.00.
  5. Dyżur sprzątania kościoła na niedzielę (19 V) mają: w Wielkim GarcuDorota i Krzysztof Ankiewicz z Międzyłęża, a w RudnieJolanta i Grzegorz Jekel z ul. Kościelnej.
  6. W parafii peregrynuję Ikona MB Nieust. Pomocy. W Rudnie jest na ul. Tczewskiej (w kierunku ul. Pocztowej), w Międzyłężu wróciła do p. radnego Obłódeckiego, a w Wielkim Garcu znalazła stałe zamieszkanie w jednym domu. W Gręblinie też peregrynuje.
  7. Pielgrzym.
  8. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna.
  9. Należy już robić dopłaty na pielgrzymkę w lipcu do Częstochowy, Krakowa (może Wadowic?). Cena łączna 700 zł (w tym noclegi i dwa posiłki podczas dwóch dni)).
  10. W sobotę 18-ty maja, w katedrze pelplińskiej od godz. 9.00 Diecezjalne Forum Duszpasterskie dla różnych delegatów wspólnot i stowarzyszeń parafialnych.
  11. Chciałem przypomnieć, że w Wielkim Garcu między kościołem a państwem Brzozowskich jest droga jednokierunkowa. Proszę nie jeździć pod prąd.
  12. Proszę nie planować ślubu w drugą i trzecią sobotę września, bo jestem na urlopie.
  13. W kościele w Wielkim Garcu uzupełniłem tabliczki na ławkach.

INTENCJE :

Pon. (13 V ) godz. 16.30 – w tzw. m. od pogrzebu + Henryka Jabłońskiego.

Wt. (14 V) godz. 7.45 + - z okazji ur. – dziękczynno-bł. i zdrowie dla całej rodziny (Adam Krzysica)

Śr. (15 V) godz. 16.30 + Marii, Bronisława, Kazimierza, Mieczysława Habas.

Cz. (16 V) godz. 16.30 + Andrzeja Fasiczki i Grzegorza Killich.

Pt. (17 V) godz. 16.30 – w tzw. m. od pogrzebu + Marcina Radzikowskiego.

Sobota (18 V) – nie będzie mszy w parafii

NIEDZIELA (19 V)

Godz. 7.45 – od róży Niep. Pocz. NMP – o zdrowie dla członkiń, Ks. Prob. oraz o ukochanie Matki Bożej w cudownej Ikonie, która nawiedza nasze domy i rodziny.

Godz. 8.50 (RUDNO) + Zofii i Leona Peplińskich, dziadków z obojga stron i rodziców chrzestnych.

Godz. 10.30 – w IV. r. śm. + Jerzego Kołakowskiego.

(Tel. do plebanii: 695 873 611)