Kazanie na VI Niedzielę Wielkanocy (5 V 2024 r.)

Niedziela, 05 Maj 2024 r.

Kazanie na VI Niedzielę Wielkanocy (5 V 2024 r.)

Kazanie na VI Niedzielę Wielkanocną (5 V 2024 r.)

Przeznaczyłem was na to, abyście .owoc przynosili.

Helena Kmieć urodziła się w 1991 roku w Libiążu. Tam,
w parafii św. Barbary była ochrzczona, przystąpiła do I Komunii oraz sakrament bierzmowania. Była wszechstronnie uzdolniona,
a ponad wszystko stawiała Pana Boga, dzieląc się wiarą z innymi. Ukończyła Gimnazjum i Liceum Katolickie. Zdobyła stypendium do prestiżowej szkoły w Wielkiej Brytanii. Tam też zdała maturę. Potem studiowała inżynierię chemiczną w języku angielskim na Politechnice Śląskiej. Równolegle uczyła się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia. Pracowała jako stewardesa. Od najmłodszych lat angażowała się w działalność wspólnot duszpasterskich. W parafii prowadziła Dzieci Boże, Koło Misyjne, grała na gitarze, prowadziła śpiewy podczas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. W 2016 roku była koordynatorką Światowych Dni Młodzieży. Należała do Duszpasterstwa Akademickiego
w Gliwicach. Śpiewała w Chórze Akademickim. Należała do Ruchu Czystych Serc, czyli takich osób, które do ślubu zachowają czystość. Wykonywała własnoręcznie różańce i ofiarowywała je ludziom. Angażowała się w posługę misyjną. W 2012 roku wstąpiła do Wolontariatu Misyjnego „Salvatorw Trzebini. Jako wolontariuszka misyjna wyjechała najpierw do Rumunii, potem na Węgry, do Zambii i Boliwii. Do Boliwii jako wolontariuszka przybyła 8-go stycznia 2017 roku. Miała tu pomagać Siostrom Służebniczkom Dębickim w prowadzonej przez nie Ochronce dla dzieci. Miała tu być pół roku. Jednak po niecałych trzech tygodniach pobytu w nocy została zamordowana. Napastnik, który napadł na ochronkę z powodu rabunkowego (miała 26 lat). Zmarła w opinii świętości. Kochała życie. Angażowała się w pro-life. Nie zdążyła dla rówieśników opracować aplikację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W Krakowie rozpoczął się jej proces beatyfikacyjny. Przykład jej życia pokazuje, że można realizować swoje pasje, będąc wierzącym katolikiem. Amen.