Ogłoszenia na Wielki Tydzień i Wielkanoc (24 III-2 IV 2024 r,)

Środa, 20 Marzec 2024 r.

Ogłoszenia na Wielki Tydzień i Wielkanoc (24 III-2 IV 2024 r,)

Ogłoszenia na Wielki Tydzień i Wielkanoc (24 III – 2 IV 2024 r.)

1. Msze św. w pon., wt. i śr. rano o godz. 7.45.
  2. Jutro, w pon. (25 III) odwiedzę chorych. Początek objazdu po godz. 8.00 (od W. Garc, Międzyłęż, Rudno, Gręblin).
  3. Przygotowujemy dwa Groby Pańskie: w W. Garcu i Rudnie. W Wielkim Garcu Grób przygotowują Patrycja i Sławomir Kondysiak oraz Alicja i Grzegorz Kowalscy
    z Międzyłęża, a w Rudnie: Anna i Piotr Guzik, Lucyna i Cezary Smigielscy oraz Klaudia i Jakub Gajewscy z ul. Pelplińskiej. Na Niedzielę Zmartwychwstania  (31 III) sprzątają
    i podlewają kwiaty w W. GarcuIzabela i Remigiusz Stencel, a w Rudnie Jolanta i Jerzy Kwaterowscy z ul. Pelplińskiej.
  4. W tym tygodniu przypada Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota. W Wielki Czwartek i W. Piątek liturgia będzie się rozpoczynać o godz. 18.00; w W. Sobotę liturgia rozpocznie się o godz. 19.00.
  5. W ramach jałmużny postnej jako zadośćuczynienie za grzechy ludzi i swoje przed wieczorną liturgią w Wielki Czwartek i Wielki Piątek Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał jałmużnę. Jałmużna będzie też zbierana podczas święconek w Wielką Sobotę.
  6. Okazja do spowiedzi w Wielki Czwartek i Wielki Piątek po uroczystościach liturgicznych. Zbiórki ministrantówpół godziny przed liturgiami. Ale proszę przyjść wcześniej!
  7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy).
  8. Adoracja w Wielki Czwartek do 21.00, w Wielki Piątek do godz. 22.00, w Wielką Sobotę najpierw w Rudnie od godz. 7.00 do 11.00, a potem w Wielkim Garcu od 11.30 do 19.00. O pełnienie warty honorowej przy Grobach Pańskich proszę strażaków (pięknie to robią!).
  9. Całe Triduum Paschalne należy do głównych świąt kościelnych, w których należy uczestniczyć.
  10. W I święto Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie rannej mszy o godz. 7.45.
  11. Dziękuję zarządcy cmentarza za przycięcie i przywiezienie drzewa do plebanii.
  12. Zakupiłem dużą IKONĘ Matki Bożej Nieust. Pomocy dla kościoła w W. Garcu - 900 zł. Trzy rodziny z parafii złożyły się na nią. "Bóg zapłać".

INTENCJE (25 III – 2 IV):

Pon. (25 III) godz. 7.45 + Anny i Andrzeja Reinholz oraz dziadków Teresę i Henryka Reinholz.

Wt. (26 III) godz. 7.45 - o zdrowie dla mamy Urszuli.

Śr. (27 III) godz. 7.45 + Marii i Karola Żółtek i dusze w czyśćcu (zam. Tadeusz).

W. Czwartek (28 III) godz. 18.00 – od czcicieli MB Trzykroć Przedziwnej – w czwartek kapłański – w intencji Ks. Proboszcza o zdrowie i błogosławieństwo Boże.

W. Piątek (29 III) godz. 18.00Liturgia wielkopiątkowa.

Wielka Sobota (30 III) godz. 19.00 – od czcicieli bł. o. Hilarego o głęboką wiarę dla wiernych Kościoła w Polsce i w intencji Ojczyzny.

- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (31 III)

Godz. 8.50 (RUDNO) + Władysława i Agnieszki Sadowskich oraz zm-ch z rodziny.

Godz. 10.30 – w I. r. śm. + Krystyny Rackiej.

- Poniedziałek Wielkancny (1 IV)

Godz. 7.45 + Marii, Józefa i Marka Wanke.

Godz. 8.50 (RUDNO) – msza św. dziękczynna.

Godz. 10.30 + Renaty i Jana Słomskich oraz rodziców z obojga stron.