Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu (17 III 2024 r.)

Czwartek, 14 Marzec 2024 r.

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu (17 III 2024 r.)

1. Dziś kolekta specjalna. „Bóg zapłać” za dodatkowe ofiary.
  2. Dziś można kupić palemki. Dochód ze sprzedaży palemek będzie przeznaczony na wycieczkę dzieci z przedszkola w Rudnie, która odbędzie się na zakończenie roku szkolnego.
  3. W tygodniu msze św. o godz. 16.30 (oprócz wtorku – we wtorek rano o godz. 7.45) – w sobotę w Rudnie o godz. 16.00 (i wyjątkowo wcześniej o 15.30)
  4. W piątek o godz. 16.00 nabożeństwa „Drogi krzyżowej. W niedziele przed mszami śpiewamy poszczególne części Gorzkich Żali.
  5. W poszczególnych wsiach naszej parafii trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Powierzajmy się Maryi w znaku Jej ikony w naszych domach i rodzinach. Ikona peregrynuje według kolęd albo według kolejki sprzątania.
  6. Dyżur sprzątania kościoła na niedzielę 24 marca br. mają: w Wielkim Garcu – ktoś za Państwo, którzy się wyprowadzili z domu po PGR), natomiast w RudnieMałgorzata i Michał Karwasz z ul. Pelplińskiej (Grób Pański w Garcu przygotowują Patrycja i Sławomir Kondysiak oraz Alicja i Grzegorz Kowalscy, a w Rudnie Państwo Smigielscy, Gajewscy oraz Guzik Anna i Piotr z ul. Pelplińskiej).
  7. Przyjmuję na kwiaty do Grobu Pańskiego, a w Rudnie pani Jola.
  8. Nowy paschał (na Wielką Sobotę) kosztuje 301 . Może ktoś chciełby go zasponsorować na chwałę Bożą?
  9. Regulujemy ławkowe. Cena 40 zł.
  10. Kandydaci do bierzmowania po mszy podejdą przed ołtarz celem sprawdzenia przeze mnie obecności.
  11. Pielgrzym.
  12. Strażacy i firma pogrzebowa "Pomierscy" ponownie w sobotę (16 bm) przycinali niebezpiecznie zwisające gałęzie drzew na cmentarzu.  "Bóg zapłać".

INTENCJE :

Pon. (18 III ) godz. 16.30 – o zdrowie w pewnej intencji.

Wt. (19 III) – o szczęśliwą operację dla Doroty i o zdrowie.

Śr. (20 III) godz. 16.30 + Bernarda Szarmacha i rodziców z obojga stron.

Cz. (21 III) godz. 16.30 – w miesiąc od pogrzebu + Eugeniusza Ochenkowskiego.

Pt. (22 III) godz.16.20 + w 11. r. śm.  + Jerzego Migusa i w 46. r. śm. + Katarzyny Migus (REZ).

Sobota (23 III) RUDNO godz. 15.30 – w 90. rocznicę urodzin Heleny Domańskiej jako dziękczynno-błagalna.

RUDNO godz. 16.00 – z okazji ur. + Danuty Gerowskiej oraz Edwarda i dziadków z obojga stron.

NIEDZIELA (24 III)

Godz. 7.45 + Gertrudy i Mariana Cisewskich.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w 16. r. śm. + Franciszka Mechlińskiego, rodziców, braci, bratowe, szwagrów z obojga stron (REZ).

Godz. 10.30 – dziękczynna za wszystkie łaski – z prośbą o dalszą opiekę nad całą rodziną.

- w minionym tygodniu zmarła i w piątek została pochowana śp. Barbara Ruchała z Gręblina, lat 73. „Wieczny odpoczynek…”

(Tel. do plebanii: 695 873 611)