Ogłoszenia na III Niedzielę W. Postu (3 III 2024 r.)

Piątek, 01 Marzec 2024 r.

Ogłoszenia na III Niedzielę W. Postu (3 III 2024 r.)

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu (3 III 2024 r.)

1. Dziś (4 III br.) zmarł Biskup Senior Piotr Krupa - emerytowany biskup pomocniczy diecezji pelplińskiej. Uroczystości pogrzebowe odbędą się eksportą w piątek (8 III) o godz. 18.00 i mszą św. pogrzebową w sobotę (9 III) o godz. 11.00 w katedrze w Pelplinie. Jego ciało zostanie złożone w krypcie biskupów w katedrze pelplińskiej. "Wieczny odpoczynek.."
  2. Bardzo dziękuję dyrekcji Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie, katechetom, opiekunom
    i pracownikom kuchni za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji w szkole. „Bóg zapłać!”
  3. W tygodniu msze św. o godz. 16.30 (oprócz wtorku – we wtorek o godz. 7.45), w sobotę w Rudnie
    o godz. 16.00.
  4. W piątek o godz. 16.00 nabożeństwa „Drogi krzyżowej. W W. Garcu zaraz po Drodze Krzyżowej msza św. (około 16.20).
  5. W poszczególnych wsiach naszej parafii trwa peregrynacja ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Powierzajmy się Maryi w znaku Jej ikony w naszych domach i rodzinach.
  6. W czwartek na Sesji Rady Gminy Pelplin przegłosowano drugą (mam nadzieję, że ostatnią) Uchwałę Rady w sprawie dotacji 441 tys. zł z projektu „Polski Ład” na renowację i złocenie osiemnastowiecznego ołtarza głównego w kościele parafialnym w Wielkim Garcu.
  7. Dyżur sprzątania kościoła na niedzielę 10 marca br. mają: w Wielkim GarcuDominik Rzeszotek
    z Międzyłęża (ale sprzątać będzie ktoś w zastępstwie), a w RudnieMonika i Wojciech Majcherczyk
    z ul. Kwiatowej.
  8. Regulujemy ławkowe. Cena 40 zł.
  9. Przyjmuję na kwiaty do Grobu Pańskiego, a w Rudnie pani Jola.
  10. Pielgrzym.
  11. W sobotę firma pogrzebowa "Pomierscy" z Gniewa i nasi strażacy z Wielkiego Garca przycinali niebezpiecznie zwisające gałęzie drzew na cmentarzu. Należą im się szczególne podziękowania.

INTENCJE :

Pon. (4 III ) godz. 16.30 + Bernarda i Henryki Wanke oraz zm-ch z rodziny.

Wt. (5 III) godz. 7.45 – w dniu ur. + Genowefy Draim (zamówił Maciej).

Śr. (6 III) godz. 16.30 – do św. Józefa, aby pary żyjące w związku nieformalnym przyjęły sakrament małżeństwa.

Cz. (7 III) godz. 16.30 – od czcicieli bł. o. Hilarego o powołania z parafii, by błogosławiony Hilary został kanonizowany, za dusze zm-ch księży, którzy pracowali w tej parafii i ks. Franciszka Kamrowskiego.

Pt. (8 III) godz.16.20 – intencja od przyjaciół w II. r. śm. + Genowefy Draim i Romana.

Sobota (9 III) RUDNO godz. 16.00 – w II. r. śm. + Mieczysława Klepinowskiego.

NIEDZIELA (10 III)

Godz. 7.45 + Stanisława i Elżbiety Gal, Adama Gala, rodziców Leony i Józefa, Mariana Kroka, Marii Beduch i Józefa Gala.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w V. r. śm. + Hanny Renka i zm-ch z rodziny.

Godz. 10.30 – za zm-ch: Władysława Myrdę, Marię Nykaza, Weronikę, Józefa, Zofię i Jana (REZ).

(Tel. do plebanii: 695 873 611)