Ogłoszenia na II Niedzielę Zwykłą (14 I 2024 r.)

Sobota, 13 Styczeń 2024 r.

Ogłoszenia na II Niedzielę Zwykłą (14 I 2024 r.)

Ogłoszenie na II Niedzielę Zwykłą (14 I 2024 r.)

1. DZIŚ PO MSZY ZBIÓRKA NA POGORZELCA Z MIĘDZYŁĘŻA.
  2. Dziś kolekta na Wyższe Seminarium w Pelplinie.
  3. W gablocie jest wywieszona lista kolekt, które parafia ma w ciągu roku odesłać do Kurii.
  4. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna.
  5. W tygodniu msze św. ponownie o godz. 16.30 (wyjątkowo w środę rano o godz. 7.45, bo kolęda biskupa Arkadiusza Okroja w dekanacie), a w sobotę w Rudnie o godz. 16.00.
  6. Dyżur sprzątania kościoła na niedzielę (21 I 2024 r.) mają: w GarcuMagdalena i Wojciech Wolfahrt z Międzyłęża (lub ktoś w zastępstwie będzie sprzątał, i proszę pamiętać o usunięciu śniegu czy skuciu lodu przed kościołem), a w RudnieMarianna i Józef Jabłonka z ul. Polnej. Teraz, gdy nie stroimy kościoła kwiatami, to te pieniądze przeznaczamy na dekoracje danego kościoła.
  7. REKOLEKCJE DLA MAŁŻEŃSTW, np. w Tczewie, drugi wtorek miesiąca, godz. 19.15 w plebanii przy parafii św. Józefa. Tel. w ostatnim Pielgrzymie. Polecam, dla chętnych.
  8. Bardzo dziękuję za przywiezienie księdza na kolędę (byliście bardzo punktualni), dziękuję za wożenie podczas kolędy (było to niesłychanei młodzi wozili, a nawet panie woziły, gdy był lód – to bardzo pilnowaliście, by ksiądz się nie poślizgnął, i gdy to było możliwe to posypywaliście solą albo piaskiem). Dziękuję też za odwiezienie księdza do plebanii (i ministrantów czasami). „Bóg zapłaćza te wspaniałe poczęstunki, za złożone do skarbonek ministranckich ofiary. Parafianie pytali o złocenie ołtarza głównego, o wywóz śmieci z cmentarza, dlaczego niektórzy nie sprzątali kościoła (na to ostatnie pytanie nie umiałem odpowiedzieć), i o to, co będzie dalej z Polską? Powinniśmy się gorąco modlić za naszą Ojczyznę i trwać przy zachowaniu przykazań Bożych.
  9. Jeszcze raz składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na Kościół i podatek za siebie.

INTENCJE:

Pon. (15 I 2024 r.) godz. 16.30 – w 10. r. śm. + Heleny, Stanisława, Henryka Bednarczyk oraz Genowefy
i Adama Bałdowskich (REZ).

Wt. (16 I) godz. 16.30 + Zygmunta Krygiera, dusze w czyśćcu cierpiące i o zdrowie mamy.

Śr. (17 I) godz. 7.45 – w 14. r. śm. + Norberta i syna Rafała (REZ).

Cz. (18 I) godz. 16.30int. wolna ……………………………

Pt. (19 I) godz. 16.30 – w rocz. śm. + Teresy Babicz, Anieli, Wincentego i dusze w czyśćcu (REZ).

Sobota (20 I) RUDNO godz. 16.00 – w dniu ur. + Elżbiety Jabłonka oraz dziadków Agnieszkę i Jana i zm-ch z rodziny Szulc i Szarmach.

NIEDZIELA (21 I)

Godz. 7.45 + Bronisława Kriegel (REZ).

Godz. 8.50 (RUDNO) – w III. r. śm. + Zygmunta Choińskiego.

Godz. 10.30 + rodziców Ireny i Zygmunta Kołakowskich, brata Jerzego oraz babcie i dziadków z obojga stron.

(Tel. do plebanii: 695 873 611)