Kazanie na II święto Narodzenia P. (26 XII 2023 r.)

Wtorek, 26 Grudzień 2023 r.

Kazanie na II święto Narodzenia P. (26 XII 2023 r.)

Kazanie na św. Szczepana (26 XII 2023 r.)

Bracia i Siostry!

Kościół dziś  wspomina pierwszego męczennika za wiarę, św. Szczepana. Od tego momentu Kościół jest nadal prześladowany. Głosząc miłość Boga i bliźniego, jest najgorszym wrogiem komunizmu, nazizmu, islamu, ateizmu, masonerii, lgbt i każdego innego systemu, opartego na wyzysku, nienawiści czy darwinizmie społecznym. Chociażby w ubiegłym 2022 roku, za wiarę w Jezusa zginęło 5621 osób. Zniszczonych zostało 2110 kościołów. 4,5 tysiąca chrześcijan zostało z powodu wiary zatrzymanych przez służby albo policję, aresztowanych i skazanych na więzienie. W minionym roku porwano 5259 osób. To znaczny wzrost w stosunku do roku poprzedniego, w którym uprowadzono ponad 3800 osób. Odnotowano też przeszło 2 tys. przestępstw wobec chrześcijan, takich jak gwałty, przymusowe małżeństwa. Najgorzej jest tam, gdzie jest islam, który występuje przeciw chrześcijanom. Stowarzyszenie Open Doors szacuje, że obecnie ponad 360 mln chrześcijan doświadcza różnego rodzaju prześladowań. Chrześcijanie z krajów, w których działają rządy prawa, na ogół nie zdają sobie sprawy, jak realne są cierpienia i krew braci w wierze. Warto, byśmy dziś, w święto pierwszego męczennika za wiarę uświadomili sobie, kim są prześladowani chrześcijanie. I nagle okaże się, że to nie jacyś dziwni ludzie z zupełnie innego Kościoła, tylko że jeden jest Kościół, i jest on prześladowany. I zadajmy sobie pytanie: dlaczego świat nienawidzi Kościoła. Bo władza kościelna jest niezależna od władzy świeckiej i od samego początku istnienia Kościół nie daje sobą manipulować w kwestii moralności i zasad wiary. Kościół organizuje wiele różnych aktywności: dla dzieci, młodzieży, małżeństw, rodzin, osób starszych, chorych, samotnych, a nawet dla ludzi innych wyznań, chcących poznać wiarę katolicką. Módlmy się za prześladowanych i wspomagajmy ich. Amen.