Ogłoszenia na całą niedzielę 24 grudnia 2023 r.

Środa, 20 Grudzień 2023 r.

Ogłoszenia na całą niedzielę 24 grudnia 2023 r.

Ogłoszenie na całą niedzielę 24  XII 2023 r.)

1. Dziś wieczorem dwie msze św. zwane obecnie (według Kalendarza Liturgicznego Diecezji Pelplińskiej) mszami według „tekstów Mszy w nocy”: 1- w Rudnie o godz. 20.30, 2. w W. Garcu
    o godz. 22.00.
  2. Dziś, w Wigilię Narodzenia Pańskiego „wstrzemięźliwość od pokarmów nie
    z obowiązku, lecz potrzeby serca”.
  3. Msze msze święte w tym tygodniu (z racji kolęd) o godz. 8.30, a w sobotę (30 XII)
    w kościele w Rudnieo godz. 16.00.
  4. Nabożeństwo na zakończenie roku cywilnego – w przyszłą niedzielę, po sumie.
  5. Bóg zapłać” za ustawienie żłóbków i piękne przystrojenie choinek. Dyżur sprzątania kościoła na przyszłą niedzielę (31 XII) mają: w Garcu - Alina Sadłowska oraz Sandra Górska i Paweł Sadłowski
    z Międzyłęża, a w Rudnie w święto (25 XII) – Zofia i Jan Huzior z ul. Polnej i na przyszłą niedzielę (30 XII) – Krystyna i Jacek Leszczyńscy z ul. Polnej.
  6. Pielgrzym

INTENCJE:

Pon. (25 XII) I święto Bożego Narodzenia

godz. 7.45 – nie będzie mszy

Godz. 8.50 (RUDNO) – w 7. r. śm. + Gizeli Rogalewskiej (REZ).

Godz. 10.30 – dziękczynno-bł. (zam. p. Julita)

Wt. (26 XII) II święto Bożego Narodzenia

Godz. 7.45 – w II. r. śm. + Stanisława, Heleny, Henryka Bednarczyk oraz Genowefy i Adama Bałdowskich (REZ).

Godz. 8.50 (RUDNO) – w II. r. śm. + żony Elżbiety Jabłonka oraz rodziców z obojga stron, zm-ch z rodziny Szulc i Jana  Powalskiego.

Godz. 10.30 + Kazimierza i Jerzego Kamińskich oraz Jarosława i Wiesława Płaska.

Śr. (27 XII) godz. 8.30 + Tomasza Sadowskiego – od Danuty Włodarczyk z rodziną.

Cz. (28 XII) godz. 8.30 + Tomasza Sadowskiego – od Renaty Waksmundzkiej z rodziną.

Pt. (29 XII)  godz. 8.30 + Tomasza Sadowskiego - od Janiny i Franciszka Krzysica z rodziną.

Sobota (30 XII) RUDNO godz. 16.00 - w I. r. śm. + Mirosława Dąbkowskiego oraz zm-ch z rodziny.

NIEDZIELA (31 XII)

Godz. 7.45 + Aliny i Franciszka Syldatk oraz rodziców z obojga stron (zam. Dorota Żółtek).

Godz. 8.50 (RUDNO) – int. wolna …………………………………………………

Godz. 10.30 + Tomasza Sadowskiego – od chrzestnej z rodziną (OSTATNIA z pogrzebu).

- zmarł. śp. Janusz Loda z Rudna, ul. Tczewska 17, lat 55. Jego pogrzeb odbył się 23 XII br.

-  Po świętach wizyta duszpasterska zwana kolędą.

KOLĘDY 2023/24

Środa, 27 XII 2023 r. ks. JanMiędzyłężod p. Doroty i Stanisława Żółtek (obiad)
w Wielkim Garc, p. Laskiewicz, Janaszek, Migus, Włoch – przejazd na wał do Moniki
i Przemysława Wierzbickich, dalej domy pod wałem i Stary Międzyłęż do p. Bańczak. Początek kolędy o godz. 12.00. Po księdza do plebanii przyjedzie Piotr Janaszek.

Środa, 27 XII 2023 r. ks. PROB.  – Międzyłężod p. Eweliny i Zbigniewa Rzeszotek (obiad), aż do starej szkoły. Początek kolędy o godz. 12.00.

Czwartek, 28 XII 2023 r. ks. JanMiędzyłężod p. Janiny i Józefa Rzeszotek, potem dom wielorodzinny po dawnym pe-gie-e-rze, następnie przejazd do p. Stencel i z powrotem obie strony szosy, w tym p. Czypar, aż do p. Bogdanowicz. Początek kolędy o godz. 12.00.

Czwartek, 28 XII 2023 r. ks. PROB.Rudnotzw. „obrzeża”, najpierw ul. Polna nr 3, potem Izabela i Rafał Ochenkowscy, domy w kierunku Rajków, następnie ul. Kwiatowa, ul. Pelplińska, baza RSP i domy w kierunku Lignów na ul. Leśnej (zak. Starmach). Początek kolędy o godz. 13.00. Będą wozili: pan Jan Huzior i od  państwa Hajduk p. Wojciech Cabaj.

Piątek, 29 XII 2023 r.ks. JanRudnoKościelna, od p. Natalii i Wojciecha Szarmach (Wojciech Szarmach przyjedzie po księdza do plebanii), aż do domu wielorodzinnego po dawnym SKR (zak. u państwa Majcherczyk). Początek kolędy o godz. 14.00.

Piatek, 29 XII 2023 r. Ks. PROB. – Rudno – ul. Tczewska, od państwa Ochenkowskich do państwa Pieleckich. Początek kolędy o godz. 14.00.

Sobota, 30 XII 2023 r. ks. JanRudno – ul. Tczewska, od pani Tomczyk do państwa Krajnik oraz ul. Pocztowa. Początek kolędy o godz. 14.00. Proszę, tradycyjnie załatwić odwiezienie księdza i ministrantów (gdy nie są z Rudna).

- W Sylwestra i Nowy Rok nie kolędujemy

- Przyjęcie kapłana z błogosławieństwem kolędowym jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem żywej więzi z Kościołem,

- proszę przyjechać po księdza do plebanii 15 minut przed rozpoczęciem kolędy,

- proszę o podwożenie na kolędzie, gdzie są dłuższe odcinki,

- proszę nie przegrzewać mieszkania,

- proszę też, aby najlepiej to wyjść i powitać księdza (ewentualnie podpowiedzieć, gdzie są jakieś przeszkody w dojściu do domu) – czasami ministranci są nowi lub zbyt mali i nie orienują się w dojściu do danego domu, do danej rodziny czy osoby samotnej,

- na wejście, można razem z ministrantami lub ministrantem śpiewać kolędę,

- gdyby ktoś nie mógł być w domu na kolędzie (np. jest w pracy, pobyt u lekarza), to można kolędy nie przyjąć, ale proszę mnie o tym wcześniej powiadomić.

- Tam, gdzie będzie chodził inny ksiądz, tam za rok ja przyjdę.

- Gdy są w rodzinie jakieś zmiany osobowe, to proszę o nich napisać na karteczce i dać je danemu księdzu, którego gościmy z kolędą.

(Tel. do plebanii: 695 873 611)