Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu (17 XII 2023 r.)

Czwartek, 14 Grudzień 2023 r.

Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu (17 XII 2023 r.)

Ogłoszenie na III Niedzielę Adwentu (17 XII 2023 r.)

1. Dziś kolekta specjalna. „Bóg zapłać” za dodatkowe ofiary.
  2. W tym tygodniu nie będzie mszy św. roratniej w szkole. RORATY w kościele w Garcu
    w poniedziałek i czwartek rano o godz. 7.45,  w kościele w Rudnie – w sobotę o godz. 16.00.
  3. Inne msze święte w tym tygodniu też o godz. 7.45, oprócz wtorku. We wtorek (19 XII) jedynie
    w kościele w Rudnie dla Koła Emerytów i Rencistówo godz. 13.00 (bo spowiadam w dekanacie).
  4. W przyszłą niedzielę nie będzie rannej mszy św. o godz. 7.45. Wieczorem dwie msze św. zwane obecnie (według Kalendarza Liturgicznego Diecezji Pelplińskiej) mszami według „tekstów Mszy
    w nocy
    ”. 1- w Rudnie o godz. 20.30, 2. w Garcu o godz. 22.00.
  5. W tym tygodniu w naszych kościołach przygotowujemy żłóbki i stawiamy i dekorujemy choinki. Dyżur ten przypada w Wielkim Garcu: Ewa i Marek Boryccy, Marta Borycka i Zgubieński Sebastian oraz ich sąsiedzi z Międzyłęża Państwo (jedni i drudzy) KOWALSCY, a w Rudnie Brygida
    i Radosław Wirkus oraz Danuta i Robert Dzielscy z ul. Polnej. Sami załatwiacie choinki.
  6. W Wigilię Narodzenia Pańskiego (w przyszłą niedzielę) „wstrzemięźliwość od pokarmów nie
    z obowiązku, lecz potrzeby serca”.
  7. Opłatek Ks. Prob. ze służbą Ołtarza w sobotę (23 XII) w plebanii o godz. 9.00. Obecność obowiązkowa.
  8. W zakrystii można nabyć opłatek.
  9. W dniu odpustu (8 XII) odbyło się spotkanie rad parafialnych. Przez trzy godziny omawialiśmy sprawy duszpasterskie i ekonomiczne życia parafii. Najwięcej czasu zajęło nam omawianie zagadnienia:  jak zabezpieczyć strych kościoła parafialnego przed dalszą inwazją owadów, zwanych kołatkami. Chodzi o zastosowanie skutecznego środka, który wybije owady żerujące w drewnie w więźbie dachowej. Będzie to droga i żmudna praca. I pytanie, kto to zrobi? WIZYTACJA KANONICZNA ks. biskupa Arkadiusz Okroja i bierzmowanie młodzieży -  29 X 2024 r.
  10. Po świętach kolędy. Najpierw (27 XII) pierwsze dwie kolędy w Międzyłężu, a w czwartek (28 XII) trzecia kolęda w Międzyłężu od Janiny i Józefa Rzeszotek oraz pierwsza w  Rudnie, tzw. obrzeża Rudna”, w piątek (29 XII) – RUDNO, ulice: Kościelna i Tczewska od Ochenkowskich. Następne dni to  Sylwester i Nowy Rok. W tych dnia nie kolędujemy (bo będzie chodził jeszcze ks. Jan z Łowicza).

INTENCJE:

Pon. (18 XII) godz. 7.45 (RORATY) WIELKI GARC + Tomasza Sadowskiego – 12.

Wt. (19 XII) godz. 13.00 (RUDNO)Msza św. dziękczynno-bł. o zdrowie dla członkiń Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów Rudno i wszystkich zm-ch członków.

Śr. (20 XII) godz. 7.45 – msza św. dziękczynno-bł. (zam. p. Ernest).

Cz. (21 XII) godz. 7.45 (RORATY) WIELKI GARC + Tomasza Sadowskiego – 13.

Pt. (22 XII)  godz. 7.45 + Bernarda i Klary Thiel (intencja zamówiona z GRUDZIĄDZA przez p. Małgorzatę Os.).

Sobota (23 XII) RUDNO godz. 16.00 + ojca Konrada i w 15. rocz. śm., Krystyny Gradtke i zm-ch z rodziny Rogalewskich (REZ).

NIEDZIELA (24 XII)

Godz. 7.45 nie będzie tej mszy

Godz. 8.50 (RUDNO) + Pelagii i Jana Cieszyńskich (REZ).

Godz. 10.30 + Tomasza Sadowskiego od róży św. Joachima i Anny14.

NIEDZIALA NARODZENIA PAŃSKIEGO

1 - Msza w nocy (RUDNO) godz. 20.30 + rodziców Heleny i Benedykta Gleizner, braci, dziadków oraz zm-ch z rodziny Kwaterowskich.

2 - Msza w nocy (WIELKI GARC) godz. 22.00 + Antoniego i Heleny Syldatk, Bronisławy i Antoniego Bańczak oraz za wsz-ch zm-ch z rodziny.

Tel. do plebanii: 695 873 611