Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu (3 XII 2023 r.)

Czwartek, 30 Listopad 2023 r.

Ogłoszenia na I Niedzielę Adwentu (3 XII 2023 r.)

Ogłoszenie na I Niedzielę Adwentu (3 XII 2023 r.)

1. Po raz kolejny zostałem mianowany przez ks. biskupa Ryszarda Kasynę na urząd Wicedziekana dekanatu pelplińskiego, na okres 5 lat. Proszę Panią Radną o przeczytanie Dekretu……………….
  2. Roraty ku czci Matki Bożej: w szkole w Rudnie w poniedziałki i czwartki o godz. 7.50 (przez dwa tygodnie) – w kościele  Garcu też w poniedziałki i czwartki o godz. 16.30, a w kościele w Rudniew sobotę o godz. 16.00.
  3. W piątek w parafii ODPUST główny Niepokalanego Poczęcia NMP. SUMA odpustowa o godz. 10.30. Będzie jej przewodniczył i wygłosi słowo Boże ks. kan. dr Dariusz Drążek z Pelplina. Inne msze tego dnia: o godz. 16.00 w Rudnie i o godz. 17.00 w kościele w W. Garcu. Kwiaty już zamówiłem za pieniądze ze sprzątania. Podczas sumy będzie okazja do spowiedzi. Przydali by się też jacyś ministranci na sumę? 20 minut przed sumą odpustową będą śpiewane GODZINKI ku czci NMP.
  4. WYDZIAŁ DUSZPASTERTSKI Kurii przypomina, abyewentualnie  organizując w najbliższy piątek, 8 grudnia tzw. "Godzinę łaski" nie powoływać się na objawienia Matki Bożej w Montichiari di Fontanelle z 1946 roku, gdyż zostały one uznane przez Kościół za nieautentyczne już 1 1971 roku! Modlitwa w tej godzinie ma swoją wartość na równi z każdą inną modlitwą.
  5. Z racji zbliżającego się odpustu, w poniedziałek objadę chorych. Początek objazdu o godz. 9.00. Objazd rozpocznę od Wielkiego Garca, potem  Międzyłęż, Rudno i Gręblin. Można jeszcze zgłosić chorych.
  6. Spotkanie Radnych Parafialnych odbędzie się wieczorem w dniu odpustu głównego, czyli 8-my grudnia br. w plebanii o godz. 18.00.
  7. W kościele św. Józefa w Tczewie w sobotę od godz. 11.00 – 15.00Dzień Skupienia
    z Niepełnosprawnością
    . Proszę pojechać.
  8. W tym tygodniu dyżur sprzątania mają: Agnieszka i Dawid Roman
    z Międzyłęża, a w Rudnie Agnieszka i Paweł Niciak z ul. Polnej. Teraz, gdy w Adwencie nie stroimy kościoła kwiatami, to te pieniądze przeznaczamy na dekoracje danego kościoła.
  9. Zachęcam do zabierania śmieci z grobów naszych bliskich zmarłych z cmentarza parafialnego do domowych pojemników (wywiezienie jednego kontenera kosztuje 1080).
  10. Młodzież – kandydaci do bierzmowania po mszy przyjdą przed ołtarz, celem sprawdzenia obecności.
  11. W przyszłą niedzielę 10 XII (na sumie) poświęcenie Medalików dzieciom do I Komunii.
  12. Sołtys, Rada Sołecka oraz KGW w Wielkim Garcu zapraszają na Spotkanie MIKOŁAJKOWE mieszkańców wsi Wielki Garc, które odbędzie się w sobotę 9. grudnia br w remizo-świetlicy w Wielkim Garc o godz. 14.00.

INTENCJE:

Pon. (4 XII) godz. 7.50 (RORATY w szkole)

Godz. 16.30 (RORATY) + Tomasza Sadowskiego – 9.

Wt. (5 XII) godz. 16.30 + Marii i Kazimierza Petrykowskich oraz zm-ch z rodziny Czyżewskich (zamówiła Ernest).

Śr. (6 XII) godz. 16.30 – do św. Józefa, aby pary żyjące w związku nieformalnym przyjęły sakrament małż. (REZ).

Cz. (7 XII) godz. 7.50 (RORATY w szkole)

Godz. 16.30 (RORATY) – od czcicieli bł. o. Hilarego o powołania z parafii i za powołanych (REZ).

Pt. (8 XII)  ODPUST NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

Godz. 10.30 – msza św. dziękczynno-błagalna od członkiń róży Niepokalanego Poczęcia NMP oraz o zdrowie dla członkiń i dalszą opiekę Matki Bożej.

Godz. 16.00 (RUDNO) + rodziców, męża Franciszka Radtke, zmarłe rodzeństwo i Marcina Manikowskiego.

Godz. 17.00 + Henryka Choińskiego i Agnieszki.

Sobota (9 XII) RUDNO godz. 16.00 – w 90. rocznicę urodzin Marianny Łabuda – o zdrowie i bł. Boże.

NIEDZIELA (10 XII)

Godz. 7.45 – Tomasza Sadowskiego – 10.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w 50. r. śm. + Wincentego Domańskiego i Barbary Kurdin.

Godz. 10.30 + Józefa i Władysławy, Antoniego i Andrzeja oraz dusze w czyśću (zam. Żółtek T.).

ZAPOWIEDZI: Paulina Grala, st. wol. Rudno, ul. Szkolna 5 i Podwalski Wojciech, st. wol. Iława, ul. Ogrodowa 3/2 - zap. 1.

Zmarła Małgorzata Guzik z Rudna, ul. Pelplińska, lat 78. Pogrzeb odbędzie się we wtorek w Rudnie o godz. 10.00.

Tel. do plebanii: 695 873 611