Ogłoszenia na XXXI Niedzielę Zw. (5 XI 2023 r.)

Czwartek, 02 Listopad 2023 r.

Ogłoszenia na XXXI Niedzielę Zw. (5 XI 2023 r.)

Ogłoszenie na XXXI Niedzielę Zwykłą (5 XI 2023 r.)

1. We wszystkich Świętych podczas kwesty na nową rzeźbioną ramę i jej pozłocenie dla obrazu Jezusa Miłosiernego w kościele parafialnym uzbieraliśmy 3740 zł. „Bóg zapłać” panom radnym za dokonanie tej zbiórki, a wszystkim ofiarodawcom: „Bóg zapłać”.
  2. Mam prośbę do rodziców ministrantów: gdy są procesje we Wszystkich Świętych, Boże Ciało, podczas Resurekcji, aby przysłać swych synów do służenia. Przecież są potrzebni, aby nieść kadzidło, nagłośnienie, kropidło, łódkę i inne. Kto to ma nieść?
  3. Dyżur sprzątania w tym tygodniu ma Anna Czerwiec z Międzyłęża,
    a w Rudnie Karolina i Michał Ernest z os. Pomorskiego.
  4. Zachęcam do zabierania śmieci z grobów naszych bliskich zmarłych do domowych pojemników (wywiezienie jednego kontenera kosztuje 1080).
  5. Młodzież – kandydaci do bierzmowania po mszy przyjdą przed ołtarz, celem sprawdzenia przeze mnie obecności na mszy św.
  6. W zakrystii można kupić kalendarze z „Bernardinum” na 2024 rok: duże po 12oraz kalendarz mały B4 za 7.00.
  7. Od 1-8 XI można uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych: trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i nawiedzić groby zmarłych.
  8. Przyjmuję na Wypominki. Proszę zaznaczyć, po której mszy mają być odmówione.
  9. W sobotę (11 XI) przypada Święto Niepodległości. Msza w intencji Ojczyzny o godz. 10.00 w Wielkim Garcu (w sobotę w Rudnie o godz. 16.00 nie będzie mszy).
  10. Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował, że dokonano korekty przebiegu działki  drogowej na fragmencie działki parafialnej, na której stoi kościół parafialny. Działka parafialna ponownie sięga do muru okalającego dawny cmentarz przykościelny. „Bóg zapłać” panu sołtysowi z Wielkiego Garca, panu Wojciechowi Krokowi, za jego inicjatywę w tej sprawie.
  11. „Bóg zapłać” rodzinie z Międzyłęża za wywóz gałęzi z posesji przy plebanii.
  12. Dziękuję małżeństwu z Gręblina za przygotowanie i nałożenie obrusów w kościele parafialnym oraz pani Joli w Rudnie.
  13. W piątek 3.11.2023 r. naprawiliśmy organy. Naprawa kosztowała 400 zł.

INTENCJE:

Pon. (6 XI) godz. 16.30 – w tzw. m. od pogrzebu + Krzysztofa Cyganowskiego.

Wt. (7 XI) godz. 16.30 + Tomasza Sadowskiego – 2.

Śr. (8 XI) godz.16.30 + Walerii i Antoniego Siemiatyckich (przeniesiona z 11 X).

Cz. (9 XI) godz. 16.30 + Leokadii Bierdzińskiej (zam. Obłódecki).

Pt. (10 XI) godz. 16.30 – od róży MB Szkaplerznej dziękczynna za Ojczyznę, prosząc o jedność Polaków, zgodę oraz pokój dla całego Narodu (REZ).

Sobota (11 XI) WIELKI GARC godz. 10.00 – w intencji naszej Ojczyzny.

NIEDZIELA (12 XI)

Godz. 7.45 + rodziców Władysława i Bolesławy Świerczyńskich.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w 16. r. śm. + Brunona Bahra (REZ).

Godz. 10.30 + ojca Stanisława Fasiczki i wsz-ch zm-ch z rodziny (REZ).

- ZAPOWIEDZI: Patrycja Brzozowska, st. wol. Wielki Garc i Adam Szul, st. wol. Sonina k. Łańcutazap. 2.

Tel. do plebanii: 695 873 611