Ogłoszenia na XXX Niedzielę Zw. (29 X 2023 r.)

Czwartek, 26 Październik 2023 r.

Ogłoszenia na XXX Niedzielę Zw. (29 X 2023 r.)

Ogłoszenie na XXX Niedzielę Zwykłą (29 X 2023 r.)

1. Jutro i pojutrze ostatnie wspólne Różańce. „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy uczęszczali.
  2. Dyżur sprzątania w tym tygodniu mają Katarzyna i Piotr Szarmach z Międzyłęża,
    a w Rudnie Janina i Krzysztof Ernest z os. Pomorskiego.
  3. Zachęcam do zabierania śmieci z grobów naszych bliskich zmarłych do domowych pojemników (wywiezienie jednego kontenera kosztuje 1080).
  4. Młodzież – kandydaci do bierzmowania po mszy przyjdą przed ołtarz, celem sprawdzenia przeze mnie obecności na mszy św. Ponoć młodzież na sumie w Garcu rozrabia!
  5. Można też kupić kalendarze z „Bernardinum”: duże po 12oraz kalendarz mały B4 za 7.00.
  6. We Wszystkich Świętych zaraz po sumie udajemy się od razu w procesji na cmentarz parafialny.
  7. We Wszystkich Świętych tradycyjnie przy wejściu na cmentarz odbędzie się kwesta – tym razem na nową rzeźbioną ramę i jej pozłocenie dla obrazu Jezusa Miłosiernego w kościele parafialnym. Proszę panów radnych, aby tę zbiórkę przeprowadzili.
  8. W Dzień Zaduszny msze święte: w Garcu o godz. 7.45 i o 16.30, a w Rudnie o godz. 8.30.
  9. Od 1-8 XI można uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych: trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i nawiedzić groby zmarłych.
  10. Przyjmuję na Wypominki.
  11. W piątek przypada 1-wszy pt. miesiąca. Spowiedź od 15.45 (msza 16.20).
  12. Pielgrzym.
  13. Rada Miejska w Pelplinie jednogłośnie przyjęła Uchwałę o przyjęcie  441 tys zł dotacji na ołtarz w W.G
  14. Proszę rodziców i dzieci oraz wyjaśniam, że Kościół nie uznaje Halloweenu! Za świętych niech się przebiorą, tak jak jest w wielu parafiach w Polsce. A nie jakąś maskaradę, by pójść i psocić. Halloween jest nawiązaniem do pogańskich bóstw, świąt i rytuałów, aby ich dzieci nie bawiły się w Haloween.

INTENCJE:

Pon. (30 X) godz. 16.30 – w dniu ur. + Teresy, Anieli i Wincentego ((Babicz-REZ))

Wt. (31 X) godz. 16.30 – w 6. r. śm. + Wiesława Tomaszewskiego (REZ).

Śr. (1 XI) WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Godz.7.45 – do św. Józefa, aby pary żyjące bez ślubu przyjęły sakrament małżeństwa (REZ).

Godz. 8.50 (RUDNO) – w rocz. śm. + Stanisława Michalika (z Gręblina).

Godz. 10.30 – za am-ch parafian i poległych na wojnach.

Cz. (2 XI) DZIEŃ ZADUSZNY

Godz. 7.45 – od czcicieli bł. Hilarego za zm-ch kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii i ks. Franciszka Kamrowskiego (REZ).

Godz. 8.30 (RUDNO) – za zm-ch w intencjach Ojca Św.

Godz. 16.30 + Bernarda Szarmacha i rodziców z obojga stron.

Pt. (3 XI) godz. 16.20 – za zmarłe członkinie róży MB Szkaplerznej, księży którzy pracowali w naszej parafii, wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące oraz ks. Franciszka Kamrowskiego (REZ).

Sobota (4 XI) RUDNO – w 12. rocz. śm. + Eugeniusza Olszaka oraz Kazimiery (REZ).

NIEDZIELA (5 XI)

Godz. 7.45 + męża Bronisława Kriegel.

Godz. 8.50 (RUDNO) + męża Kazimierza Habasa i zm-ch rodziców.

Godz. 10.30 – od róży św. Joachima i Anny za zm-ch członków róży oraz dusze w czyśćcu cierpiące (REZ).

- ZAPOWIEDZI: Patrycja Brzozowska (Wielki Garc) i Adam Szul (Sonina k. Łańcuta) – zap. 1.

Tel. do plebanii: 695 873 611