Ogłoszenia na XXVII Niedzielę Zw. (8 X 2023 r.)

Piątek, 06 Październik 2023 r.

Ogłoszenia na XXVII Niedzielę Zw. (8 X 2023 r.)

Ogłoszenie na XXVII Niedzielę Zwykłą (8 X 2023 r.)

1. Dziś (8 X br.) po sumie (godz. 10.30) spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.
  2. W miesiącu październiku spotykamy się na wspólnych różańcach: w Rudnie o godz. 17.00, w Gręblinie o godz. 17.00, a w Wielkim Garcu na koniec mszy św. (ale we wtorek przed mszą o 16.00 i w piątek we własnym zakresi, bo msza jest rano, gdyż jest bierzmowanie w katedrze), w Międzyłężu – według własnych ustaleń. Dziękuję członkom Żywego Różańca, którzy wczoraj byli na spotkaniu w katedrze.
  3. Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby uczestniczyli w jesiennych terminach „Weekendów dla narzeczonych”. Terminy i miejscowości są podane w gablotach przykościelnych. Weekendy dla narzeczonych prowadzą osoby świeckie pod nadzorem księdza.
  4. Dyżur sprzątania na najbliższą niedzielę (15 X) mają Ewelina i Zbigniew Rzeszotek z Międzyłęża,
    a w Rudnie Elżbieta Wicenbach z os. Pomorskiego.
  5. W przyszłą niedzielę (15 X br) zbiórka do puszek na rzecz dofinansowania zdolnej młodzieży, tzw. Dzień Papieski.
  6. W przyszłą niedzielę też kolekta specjalna.
  7. Zachęcam do zabierania śmieci z grobów naszych bliskich zmarłych do domowych pojemników (wywiezienie jednego kontenera kosztuje 1080).
  8. Młodzież – kandydaci do bierzmowania po mszy przyjdą przed ołtarz, celem sprawdzenia przeze mnie obecności na mszy św.
  9. Mam kalendarzyk do intencji na nowy 2024 rok. Przyjmuję więc już intencje na 2024 rok (np. przypominamy sobie w tym momencie o rocznicach, jubileuszach, imieninach róży itp.). Ale proszę nie przychodzić w niedzielę!
  10. Jeszcze raz dziękuję naszemu posłowi (z Tczewa) oraz zastępcy prezesa z Tauronu za pomoc w załatwieniu dotacji 411 tys. zł na renowację ołtarza głównego.
  11. W środę 11-ty października odbędzie się koncert o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie pt. „Nie ma większej miłości” ku czci Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Plakat wisi w gablotach przykościelnych (tam są podane na dole nazwiska występujących: Darek Malejonek i in.). Wstęp wolny.

INTENCJE:

Pon. (9 X) godz. 16.30 + Izydora i Janusza Grabowskich, Heleny i Józefa Widurskich, Zofii Grabowskiej i zm-ch z rodziny.

Wt. (10 X) godz. 16.30 – w I. r. śm. + Franciszka Syldatka i Aliny.

Śr. (11 X) godz. 16.30 + Walerii i Antoniego Siemiatyckich (REZ).

Cz. (12 X) godz. 16.30 – w rocznicę śmierci + Józefa Kowalskiego oraz Jana Ryszkowskiego pomordowanych 13-go października 1939 roku w Lesie Szpęgawskim (REZ).

Pt. (13 X) godz. 7.45 + Karola, Marii, Władysława, Antoniny Żółtek oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

Sobota (14 X) RUDNO, godz. 16.00 – o zdrowie i bł. Boże dla Ks. Prob. i członkiń róży MB Różańcowej z Rudna.

NIEDZIELA (15 X)

Godz. 7.45 – w dniu ur. + Ireneusza Cisewskiego (REZ).

Godz. 8.50 (RUDNO) + Czesława Połomskiego i rodziców z obojga stron.

Godz. 10.30 – w dniu imienin róży św. Teresy z Avila za zmarłe członkinie tej róży i zmarłych proboszczów z naszej parafii.

- poprzedniej niedzieli zmarł Krzysztof Cyganowski z Rudna, z ul. Tczewskiej nr 5, lat 59. Jego pogrzeb odbył się w minioną środę. „Wieczny odpoczynek..”

Tel. do plebanii: 695 873 611