Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zw. (1 X 2023 r.)

Piątek, 29 Wrzesień 2023 r.

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zw. (1 X 2023 r.)

Ogłoszenie na XXVI Niedzielę Zwykłą (1 X 2023 r.)

1. Dziś (1 X br.) na sumie (godz. 10.30) poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii. Po sumie krótkie spotkanie z rodzicami.
  2. W miesiącu październiku spotykamy się na wspólnych różańcach: w Rudnie o godz. 17.00, w Gręblinie o godz. 17.00, a w Wielkim Garcu na koniec mszy św., w Międzyłężu – według własnych ustaleń.
  3. W najbliższą sobotę, 7 X w katedrze w Pelplinie od godz. 10.00 Diecezjalny Kongres Zywego Różańca.
  4. Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby uczestniczyli w jesiennych terminach „Weekendów dla narzeczonych”. Terminy i miejscowości są podane w gablotach przykościelnych. Te tzw. weekendy dla narzeczonych prowadzą osoby świeckie pod nadzorem księdza. Biorąc pod uwagę datę udzielenia ślubu kościelnego, należy wziąć pod uwagę, że nie może się odbyć w tygodniu przed niedzielą Komunii św., (czyli przed niedzielą poprzedzającą Boże Ciało).
  5. Dyżur sprzątania na najbliższą niedzielę (8 X) mają Zuzanna i Bartosz Bańczak z Międzyłęża,
    a w Rudnie Wiesława i Stanisław Winter z os. Pomorskiego.
  6. Zachęcam do zabierania śmieci z grobów naszych bliskich zmarłych do domowych pojemników.
  7. Młodzież – kandydaci do bierzmowania po mszy przyjdą do mnie (poczekają na mnie przed ołtarzem), celem sprawdzenia obecności na mszy św. W przyszłą niedzielę (8 X br.) po sumie spotkanie za kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami.
  8. W piątek przypada 1-wszy pt. m. Spowiedź od godz. 15.45.
  9. Msza św w co dzień o godz. 16.30 (a po niej czynne biuro parafialne).
  10. Mam kalendarzyk do intencji na nowy 2024 rok. Przyjmuję więc już intencje na 2024 rok (np. przypominamy sobie w tym momencie o rocznicach, jubileuszach, imieninach róży itp.). Ale proszę nie przychodzić w niedzielę!
  11. Pielgrzym.
  12. Mamy to: 441 tys. złotych na złocenie ołtarza głównego. Potrzebowaliśmy człowieka, jak w tej ewangelicznej przypowieści „o sadzawce Betesda”: gdy nastąpiło poruszenie wody, trzeba było kogoś, kto by wprowadził chromego do wody, aby został uzdrowiony. Taką osobę mieliśmy w osobie posła oraz byłego burmistrza Pelplina. Teraz czeka nas przetarg na wykonawcę ołtarza.

INTENCJE:

Pon. (2 X) godz. 16.30 + Teresy i Stefana Borkowskich oraz zm-ch z rodziny (REZ).

Wt. (3 X) godz. 16.30 – w dniu ur. + Romana Draima.

Śr. (4 X) godz. 16.30 – do św. Józefa, aby pary żyjące w związku nieformalnym przyjęły sakrament małżeństwa (REZ).

Cz. (5 X) godz. 16.30 – od czcicieli bł. o. Hilarego o powołania z parafii, za powołanych oraz + ks. Franciszka Kamrowskiego (REZ).

Pt. (6 X) godz. 16.30 – w 20. r. śm. + Klary Nabakowskiej oraz zmarłe rodzeństwo.

Sobota (7 X) RUDNO, godz. 16.00 – z okazji ur. + Edwarda Gerowskiego, Danuty i dziadków z obojga stron.

RUDNO, godz. 16.45 – w 50-lecie Jadwigi i Andrzeja (Reikowscy) jako dziękczynno-bł.

NIEDZIELA (8 X)

Godz. 7.45 + rodziców i zm-ch z rodziny (REZ-Ernest)

Godz. 8.50 (RUDNO) – w II. r. śm. + Felicji Ochenkowskiej (REZ-Karolina).

Godz. 10.30 – w dniu ur. Jana Rogalewskiego oraz szwagra Dariusza Stalke (REZ).

Tel. do plebanii: 695 873 611