Ogłoszenia na XXI Niedzielę Zw. (27 VIII 2023 r.)

Piątek, 25 Sierpień 2023 r.

Ogłoszenia na XXI Niedzielę Zw. (27 VIII 2023 r.)

Ogłoszenie na XXI Niedzielę Zwykłą (27 VIII 2023 r.)

1. Dziś (27 VIII br.) na boisku w Wielkim Garcu odbędzie się turniej w piłce nożnej o puchar Ks. Proboszcza. Początek turnieju o godz. 13.00. Kapitanowie poszczególnych drużyn 5 minut wcześniej zrobią losowanie. Proszę o nieprzeklinanie!
  2. W sobotę 2-gi września w Gręblinie odbędą się dożynki. Myślimy o darze ołtarza w postaci gotówki
    z poszczególnych sołectw parafialnych, która zostanie przeznaczona na złocenie ramy obrazu Jezusa Miłosiernego dla kościoła parafialnego oraz o upieczonych chlebach z poszczególnych sołectw parafii. „Bóg zapłaćpaniom z Rudna (pani Bożenie Gleizner i pani Jolancie Partyka) za zebrane już datki w Rudnie. Wszyscy Rudnianie dali. Byli też bardzo życzliwi. „Bóg zapłać” za ten dar od Rudna. Było pytanie, dlaczego dożynki nie odbywają się w Rudnie? Mnie się pytali burmistrz M. Chyła i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury p. Piotr Łaga z Pelplina, czy zgadzam się, aby te gminne dożynki mogły się odbyć w Gręblinie? Ja się zgodziłem. I tyle w tym temacie.
  3. Przyjmuję ofiary na ramę i jej pozłocenie dla obrazu „Jezusa miłosiernego” w kościele parafialnym.
  4. Rozmawiałem z posłem Kazimierzem Smolińskim z Tczewa z PiS. Obiecał, że pomoże naszej parafii załatwić dotację na 500 tys. zł. na renowację naszego ołtarza głównego w kościele w Wielkim Garcu. Została uruchomiona też jeszcze inna ścieżka dotarcia do premiera Morawieckiego w sprawie tej dotacji (pozwolenie na renowację z Ochrony Zabyków już mamy; wykonawcy też czekają).
  5. W tym tygodniu sprzątanie w Wielkim Garcu ma Barbara Barańska
    (z Międzyłęża), a w Rudnie Dorota i Tomasz Adamczyk z os. Pomorskiego.
  6. Zachęcam do zabierania śmieci z grobów naszych bliskich zmarłych do domowych pojemników.
  7. Msze święte rano o godz. 7.45. Po mszach jest czynne biuro parafialne.
  8. W piątek przypada 1-wszy pt. m. Spowiedź od godz. 15.45. Potem msza o godz. 16.30.

INTENCJE:

- Pn. (28 VIII) godz. 7.45 + Bronisławy Nowopolskiej.

- Wt. (29 VIII) godz. 7.45 – w II. r. śm. i w dniu ur. + Sylwii Storma oraz zm-ch z rodziny.

- Śr. (30 VIII) godz. 7.45int. wolna …………………

- Cz. (31 VIII) godz. 7.45int. wolna …………………………………..

- Pt. (1 IX) godz. 16.30 – dziękczynno-błagalna (zamówili Ochenkowscy - przeniesiona z 2 IX) REZ.

- So. (2 IX) godz. 15.00 (GRĘBLIN) – msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory żniwne (REZ).

NIEDZIELA (3 IX 2023 r.)

Godz. 7.45 – od róży św-ch Joachima i Anny – za zm-ch księży proboszczów naszej parafii (przeniesiona
z 8 IX br
.) REZ

Godz. 8.50 (RUDNO) – za zm-ch rodziców Pawła i Agnieszkę Rogalewskich oraz zm-ch z rodziny: Mariannę, Jana, Krystynę, Bolesława oraz Marię i Czesława Serockich.

Godz. 10.30 – w 20. r. śm. + Edwarda Cherjana (przeniesiona z Rudna).

P.S.

- Proszę nie planować chrztu od 8-15 IX br.

Tel. do plebanii: 695 873 611