Ogłoszenia na X Niedzielę Zw. (11 VI 2023 r.)

Piątek, 09 Czerwiec 2023 r.

Ogłoszenia na X Niedzielę Zw. (11 VI 2023 r.)

Ogłoszenie na X Niedzielę Zwykłą (11 VI 2023 r.)

1. W pon. 12.06.2023 r. jest I rocznica I Komunii św. klasy IV. Spowiedź od godz. 16.00, potem msza św rocznicowa.
  2. Jeszcze jutro msza św. o godz. 16.30  w ramach białego tygodnia, procesja eucharystyczna i usunięcie dekoracji pierwszokomunijnych.„Bóg zapłać” za zrobienie pięknych ołtarzy na Boże Ciało. Dziękuję tym, którzy je robili, innym co pomagali (prawie cała wieś była zaangażowana). Dziękuję za zaangażowanie w procesję oraz za wszystkie kwiaty do ołtarzy. Trzeba jeszcze znaleźć kogoś stałego do niesienia chorągwi „Żywego Różańca” (proszę z Żywego Różańca kogoś wyznaczyć i podać mi tę osobę; najlepiej trzy osoby!). Szczególne podziękowanie należy się firmie pogrzebowej POMIERSCY z Gniewa za nagłośnienie procesji.
  3. Jest już pozłocona rama do obrazu . o. Hilarego Januszewskiego. Wnet zostanie zainstalowana
    i teraz pomyślimy nad dalszym etapem kultu błogosławionego Hilarego. Dzieci pierwszokomunijne noszą już feretronik z bł. Hilarym..
  4. W tym tygodniu sprzątanie w Wielkim Garcu mają Krystyna i Wojciech Potulscy z Międzyłęża (pod wałem) a w Rudnie Krystyna i Ryszard Adamczyk z ul. Ogrodowej.
  5. Zachęcam do zabierania śmieci z naszych grobów do domowych pojemników.
  6. „Bóg zapłać” panu radnemu z Międzyłęża za kolejne prace ziemne przy organistówce.
  7. „Bóg zapłać” panu ślusarzowi z Gręblina za wszystkie prace naprawcze przy plebanii i organistówce.
  8. Pielgrzym
  9. W przyszłą niedzielę kolekta specjlna.

INTENCJE:

- Pon. (12 VI) godz. 16.30 – msza św. w I rocz. I Komunii św. klasy IV. SP

- Wt. (13 VI) godz. 16.30 – w dniu imienin róży św. Antoniego z Międzyłęża (REZ…)

- Śr. (14 VI) godz. 16.30 + zm-ch z rodziny Nagiel i Cetera.

- Cz. (15 VI) godz. 16.30 – od strażaków z W. Garca + Bronisława Kriegela.

- Pt. (16 VI godz. 16.30 + Wiolety Morawczyńskiej, Krystyny, Henryka, Sylwii Rajchfleisch.

- So. (17 VI) godz. 16.00 (RUDNO) – od róży Niepokalanego Serca NMP z Rudna – o pokój w Ukrainie
i na świecie oraz opiekę Bożą nad Polską.

NIEDZIELA (18 VI)

Godz. 7.45 – w dniu ur. + Jana Rzeszotka.

Godz. 8.50 (RUDNO) – msza św. dz.-bł. w 40-lecie małżeństwa (Renata i Stefan Ziółkowscy).

Godz. 10.30 w IV. r. śm. + Marii Nykaza oraz zm-ch: Zofii, Jana, Józefa,Weroniki i Władysława.

Tel. do plebanii: 695 873 611