Ogłoszenia na niedzielę 4 czerwca 2023 r.

Środa, 31 Maj 2023 r.

Ogłoszenia na niedzielę 4 czerwca 2023 r.

Ogłoszenie na IX Niedzielę Zwykłą (4 VI 2023 r.)

1. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za załatwienie dwóch chórów, które wystąpiły poprzedniej niedzieli w naszej parafii oraz za zorganizowanie i przygotowanie obiadu w remizo-świetlicy wiejskiej w Wielkim Garcu.
  2. Dziękuję też Pani Sołtys z Gręblina za przygotowanie mszy św. polowej w Gręblinie w I rocznicę poświęcenia kapliczki ku czci bł. o. Hilarego Pawła Januszewskiego, parafianom za udział w tej mszy św. i KGW z Gręblina z Panią Sołtys na czele za przygotowanie po mszy poczęstunku. Składam też  „Bóg zapłać” Parafianom z Gręblina za ofiary na mszę św. w ramach DNI KRZYŻOWYCH oraz za aureolę na figurę MB Niepokalanej w kapliczce.
  3. Dziś (4 VI) o godz. 11.00 w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. Dziękuję za kwiaty
    w donicach na palcu przykościelnym i p-rzy kapliczce bł. Hilarego w Gręblinie.
  4. W tym tygodniu sprzątanie w W. Garcu mają Partycja i Janusz Kozieł z Międzyłęża (pod wałem) a w Rudnie Danuta i Marian Formela.
  5. Chrzty w niedzielę 18 VI br. na sumie.
  6. Zachęcam do zabierania śmieci z naszych grobów do domowych pojemników. Co chwilę jest pełny kontener, za który parafia płaci 1080 zł.
  7. Msze św. w tym tygodniu w ramach tzw. Białego Tygodnia o godz. 16.30.
  8. W czwartek przypada BOŻE CIAŁO. Tradycyjnie przygotowujemy cztery ołtarze we wsi. Proszę, aby też inni włączyli się w ich zrobienie, a co najmniej zainteresowali się, w czym mogą pomóc?
  9. W tym roku (oprócz dziewczynek pierwszokomunijnych) do sypania kwiatków będą potrzebne jeszcze inne dziewczynki (bo grupa jest mała). Pierwsza próba sypania kwiatków będzie miała miejsce we wtorek (6 VI) po I Komunii. Trzeba już myśleć o procesji Bożego Ciała, i kto będzie niósł sztandar Niepokalanego Poczęcia NMP?

INTENCJE:

- Pon. (5 VI) godz. 16.30 + Janiny i Walentego Dyl.

- Wt. (6 VI) godz. 16.30 – w r. śm. + Henrykki i Bernarda Wanke.

- Śr. (7 VI) godz. 16.30 – do św. Józefa, aby pary żyjące bez ślubu przyjęły sakr. małż.

- Cz. (8 VI) UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. CIAŁA i KRWI PAŃSKIEJ

Godz. 7.45 + ojca Władysława Błachuty, ojca Jurgen-Masa oraz brata Mariusza Masa i zm-ch z obojga stron (REZ).

Godz. 8.50 (RUDNO) + Kazimiery i Eugeniusza Olszak.

Godz. 10.30 + Jana i Anieli Błachuta oraz zm-ch z rodziny z obojga stron.

- Pt. (9 VI godz. 16.30 – w 18. r. śm. + Jadwigi Borys (zam. Laura).

- So. (10 VI) godz. 16.00 (RUDNO) + Berty i Pawła, zm-ch z rodziny oraz Henryka Neubauera (REZ).

NIEDZIELA (11 VI)

Godz. 7.45 – od czcicieli bł. o. Hilarego w rocz. ur. błogosławionego Hilarego o Jego wstawiennictwo dla parafii i Jego kanonizację.

Godz. 8.50 (RUDNO) - w II. r. śm. + Mariana Szczuckiego i rodziców z obojga stron.

Godz. 10.30 w setna rocznicę urodzin Salomei Cejner z Rudna jako dziękczynno-błagalna.

ZAPOWIEDZI: Seidowski Artur, st. wol. Wielki Garc i Zgubińska Patrycja, st. wol. Gniew – zap. 2.

Tel. do plebanii: 695 873 611