Kazanie na VIII Niedzielę Wielkanocy (28 V 2023 r.)

Niedziela, 28 Maj 2023 r.

Kazanie na VIII Niedzielę Wielkanocy (28 V 2023 r.)

BRACIA i SIOSTRY!

I wołam ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja: Jan Paweł II papież, wołam z całej głębi tego tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”wołał Papież Polak na Placu Zwycięstwa w Warszawie podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny 2-go czerwca 1979 roku. Wcześniej już na lotnisku Okęcie ucałował polską ziemię. Ukochał bezgranicznie swoją ziemię ojczystą, do której wielokrotnie powracał w pielgrzymkach, by głosić katechezę dla całego narodu. Był w Polsce w 1983 roku, gdy trwał stan wojenny, sytuacja w kraju była napięta, a w obozach dla internowanych przebywało wielu więźniów politycznych. Mówił wówczas:Pokój Tobie , Polsko! Ojczyzno moja!” Niedługo potem zniesiono w naszym kraju stan wojenny. W 1987 roku na gdańskiej Zaspie nauczał: „Solidarność – to znaczy: jeden i drugi.. brzemię niesione razem”. Potem, w 1991 roku mówił do młodych na Jasnej Górze o dwóch płucach Europy i budowaniu wspólnego domu. W 1999 roku mówił do Polaków:Niech Duch Święty nieustannie wspiera wielki proces przemian służący odnowie oblicza tej ziemi.Jan Paweł II zburzył istniejące  mury świata.

tu, w Polsce, w tej ukochanej przez naszego papieża Ojczyźnie, w 2023 roku, pojawia się stara notatka, napisana na żądanie gen. Zenona Płatka rok po wyborze na papieża kard. Karola Wojtyłę z 1979 roku (Zenona Płatka - tego, który w 1984 roku kazał kapitanowi Piotrowskiemu zabić ks. Jerzego Popiełuszkę). Notatka była wówczas spreparowana na życzenie Służby Bezpieczeństwa, byudowodnić”, że zwerbowany przez SB jakiś ex-ksiądz, udowadniał, że kard. Wotyła tuszował molestowanie.

W 2002 roku święty Jan Paweł II potępiał też hałaśliwą propagandę liberalizmu, wolności bez prawdy i bez odpowiedzialności oraz nawoływał do czynienia miłosierdzia. Amen