Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocy (14 V 2023 r.)

Piątek, 12 Maj 2023 r.

Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocy (14 V 2023 r.)

Ogłoszenie na VI Niedzielę Wielkanocy (14 V 2023 r.)

1. Dziś (14 V), po sumie spotkanie rodziców do I Komunii. Obecność rodziców jest obowiązkowa (lub ktoś w zastępstwie).
  2. W najbliższą sobotę, o godz. 9.00, pierwsza próba dzieci przygotowujących się do I Komunii.
  3. Sprzątanie kościołów i koszenie trawy przy kościołach w tym tygodniu mają: w Wielkim Garcu Monika  i Przemysław Wierzbiccy z Międzyłęża (mieszkają na wale), a w Rudnie Marlena Laska z ul. Ogodowej (z początku ulicy o numerach nieparzystych). Dziękuję starszemu Państwu Włoch (z poprzedniego dyżuru) za skoszenie trawy wokół muru okalającego teren przykościelny. Dziękuję także panu z Gręblina (za udział) i drugiemu panu z Rudna za skoszenie trawy przy kościele parafialnym. Dziękuję panu Radkowi z organistówki za pomalowanie płotu przy plebanii.
  4. W czwartek (18 V) o godz. 12.00 w Starogardzie Gd. w kościele pw. św. Mateusza uczestniczę
    w mszy św. koncelebrowanej za racji mojej 40. rocznicy święceń kapłańskich. Gdyby ktoś chciał
    uczestniczyć w tej mszy z udziałem 20-tu księży– to zapraszam do Starogardu Gd. Tego dnia (czwartek) msza św. w Garcu o godz. 7.45 (rano).
  5. Nabożeństwa majowe: w Rudnie w kościele o godz. 17.00, w Gręblinie przy kapliczce – godz. 17.00, w Międzyłężuwedług ustalenia mieszkańców, w Wielkim Garcupo mszy św. lub przed mszą.
  6. Po raz kolejny składam „Bóg zapłać” panu radnemu z Międzyłęża i jego synowi, że swym ciężkim sprzętem mechanicznym zniwelował teren przy organistówce.
  7. Pielgrzym
  8. W zakrystii można nabyć moją najnowszą książkę o parafii. Cena 50 .
  9. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna.
  10. DNI KRZYŻOWE:

INTENCJE:

- Pon. (15 V)  godz. 8.00 – DNI KRZYŻOWE - RUDNO - o urodzaje

Godz. 17.00 DNI KRZYŻOWEWIELKI GARC – od mieszkańców wsi Wielki Garc – msza o dobrą pogodę, dobre tegoroczne urodzaje i zdrowie dla rolników.

- Wt. (16 V) RUDNO  godz. 9.00 – Msza św. pogrzebowa śp. Henryk Obydź

Godz. 11.00DNI KRZYŻOWEMIĘDZYŁĘŻ – o dobre urodzaje.

-  DNI KRZYŻOWE w GRĘBLINIE w niedzielę 28 V br. o godz. 14.00 – w łączności z I. rocznicą poświęcenia kapliczki ku czci bł. Hilarego.

- Śr. (17 V) godz. 16.30 – w półtora miesiąca od pogrzebu + Krystyny Rackiej.

- Cz. (18 V) godz. 7.45 – za zmarłą chrzestną Krystynę Racką.

- Pt. (19 V godz. 16.30 + brata Konstantego Morawczyńskiego i zm-ch z rodziny Morawczyńskich.

- So. (20 V) godz. 16.00 (RUDNO) + rodziców Zofii i Leona Peplińskich, dziadków i rodziców chrzestnych.

NIEDZIELA (21 V)

Godz. 7.45 – w dniu ur. + taty Zygmunta Krygiela i o zdrowie mamy (REZ-zam. Bednarczyk)

Godz. 8.50 (RUDNO) + Agnieszki i Bronisława Partyka (REZ).

Godz. 10.30 – od radnych parafialnych – w 40. rocz. święceń kapłańskich ks. prob. Wojciecha – jako dziękczynno-bł.

- w sobotę zmarł śp. Henryk Obydź z Rudna, ul. Szkolna 3, lat 63. Zostanie pochowany w lubelskiem (za Kraśnikiem). Msza św. pogrzebowa z trumną w Rudnie we wtorek o godz. 9.00, a różaniec we wtorek o gosz. 8.30.

Tel. do plebanii: 695 873 611