Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocy (7 V 2023 r.)

Czwartek, 04 Maj 2023 r.

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocy (7 V 2023 r.)

Ogłoszenie na V Niedzielę Wielkanocy (7 V 2023 r.)

1. W przyszłą niedzielę (14 V br) po sumie spotkanie organizacyjne ks. proboszcza z rodzicami do
    I Komunii
    . Obecność rodziców jest obowiązkowa. W tym tygodniu, w czwartek (11 V br.) zapraszam do plebanii komitet organizacyjny I Komunii. Jutro, w pon. 8 V br. chcę odwiedzić szkołę w W. Walichnowach, gdzie uprzygotowują się do I Komunii dzieci z Międzyłęża .
  2. W zakrystii można nabyć moją najnowszą książkę o parafii. Cena 50 .
  3. Sprzątanie kościołów i koszenie trawy przy kościołach w tym tygodniu mają: w Wielkim Garcu Anna  i Mariusz Włoch z Międzyłęża, a w Rudnie Michalina i Bartosz Karwasz z ul. Ogodowej (z początku ulicy o numerach nieparzystych).
  4. Msze św. w tym tygodniu o godz. 16.30 (oprócz wtorku i piątku – w te dni o godz. 7.45).
  5. Nabożeństwa majowe: w Rudnie w kościele o godz. 17.00, w Gręblinie przy kapliczce – godz. 17.00, w Międzyłężuwedług ustalenia mieszkańców, w Wielkim Garcupo mszy św.
  6. DNI  KRZYŻOWE: 15 i 16 maja (pon. wt.). W Gręblinie – w niedzielę 28 maja o godz. 14.00, w łączności z I rocznicą poświęcenia kapliczki ku czci bł. o. Hilarego Januszewskiego.
  7. Przyjmuję do służby liturgicznej ołtarza do kościoła w Wielkim Garcu. Mogą zapisywać się też dziewczęta (mam 4 czerwone stroje).
  8. „Bóg zapłać” panństwu Włoch z Międzyłęża za skoszenie trawy wokół muru okalającego teren kościoła parafialnego oraz panu radnemu z Międzyłęża, który ciężkim sprzętem zniwelował teren przy organistówce.

INTENCJE:

- Pon. (8 V) godz. 16.30 + Marii i Bronisława Habas oraz Kazimierza i Mieczysława.

- Wt. (9 V) godz. 7.45 + Marii Gruba

- Śr. (10 V) godz. 16.30 + Małgorzaty i Franciszka Guzmann oraz zm-ch z rodziny

- Cz. (11 V) godz. 16.30 + Janusza Brzozowskiego, Jurka, Piotra i rodziców z obojga stron.

- Pt. (12 V godz. 7.45 – w tzw. m. od pogrzebu + Ewy Hołubowicz.

- So. (13 V) godz. 16.00 (RUDNO) – od róży Niep. Pocz. NMP jako wynagradzająca (REZ).

- NIEDZIELA (14 V)

Godz. 7.45 + Genowefy, Władysława, Krystiana Gottschalk (REZ-zam. Obłódecki)

Godz. 8.50 (RUDNO) +- w dniu ur. + Mieczysława Klepinowskiego.

Godz. 10.30 – w III. r. śm. + Jerzego Kołakowskiego oraz rodziców Ireny i Zygmunta.

ZAPOWIEDZI: Paulina Formela i Jakub Sukiennik, st. wol. Rudno, ul. Ogrodowa 11– zap. 2.

- w minionym tygodniu pochowaliśmy też na cmentarzu w parafialnym długoletniego mieszkańca DPS-u, śp. Zbigniewa Cieślaka, lat 66. „Wieczny odpoczynek..”

Tel. do plebanii: 695 873 611