Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocy (30 IV 2023 r.)

Piątek, 28 Kwiecień 2023 r.

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocy (30 IV 2023 r.)

Ogłoszenie na IV Niedzielę Wielkanocy (30 IV 2023 r.)

1. Spotkanie organizacyjne do I Komunii w niedzielę 14 V br po sumie.
  2. Dziękuję wszystkim Parafianom za udział w spotkaniu autorskim i promocji mojej nowej. książki. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu spotkania: dyrekcji szkoły za zorganizowanie sali i holu, za wykonanie zdjęć w celu przybliżenia promocji, za wypożyczenie krzeseł
    i mównicy (w tym dyrekcji szkoły podstawowej nr 1 w Pelplinie za ich użyczenie). Dziękuję katechetom, osobom ze świetlicy, wszystkim osobom za zaangażowanie w wykonanie dekoracji. „Bóg zapłać” radnym parafialnym, lektorom, osobom z kuchni (zwłaszcza Honoracie i Arturowi Demps), za transmisję na YouTubie, za pyszne ciasta z Międzyłęża i duży tortPiekarni Meler” w Pelplinie. Paniom za sprzedaż książek.
  3. Książkę można nabyć w zakrystii i biurze parafialnym. Cena 50 .
  4. Sprzątanie kościołów i koszenie trawy przy kościołach w tym tygodniu mają: w Wielkim Garcu Iwona i Dariusz Włoch z Międzyłęża, a w Rudnie Krystyna Górska z ul. Szkolnej (przy szkole).
  5. Msze św. w tym tygodniu o godz. 16.30 (oprócz środy).
  6. W środę przypada uroczystość NMP Królowej Polski. 3-ci maja msze jak w każdą niedzielę.
  7. W piątek przypada 1. pt. m. Okazja do spowiedzi od godz. 15.45.
  8. Nabożeństwa majowe: w Rudnie w kościele o godz. 17.00, w Gręblinie przy kapliczce – godz. 17.00, w Międzyłężuwedług ustalenia mieszkańców, w Wielkim Garcupo mszy św.
  9. „Bóg zapłać” panom z Międzyłęża za prace przy organistówce.
  10. W czwartek przypada wspomnienie św. Męczennika Florianapatrona strażaków. Zapraszam na mszę w czwartek (będziemy m.in. modlić się za naszych strażaków, którzy są tak pięknie widoczni
    w życiu naszej parafii
    ).
  11. DNI  KRZYŻOWE: 15 i 16 maja (pon. wt.)
  12. Pielgrzym

INTENCJE:

- Pon. (1 V) godz. 16.30 w 10. rocz. ślubu Aleksandry i Tomasza (Skowrońscy) – dz. bł.

- Wt. (2 V) godz. 16.30 + taty Zygmunta i o zdrowie dla mamy Urszuli oraz + w czyśćcu (REZ-Bednarczyk)

- Śr. (3 V) Uroczystość MB Królowej Polski

Godz. 7.45 + Konstantego Morawczyńskiego – od róży św. Izydora.

Godz. 8.50 (RUDNO) + Huberta Kłosa, Heleny, Maksymiliana, Krystyny, Michała Cichockich oraz babci Rozalii i Moniki.

Godz. 10.30 – do św. Józefa, aby pary żyjące w związku nieformalnym przyjęły sakrament małżeństwa.

- Cz. (27 IV) godz. 16.30 – od czcicieli bł. o. Hilarego – o powołania kapłańskie z parafii, w int. siostry Anieli oraz + ks. Franciszka Kamrowskiego i zm-ch kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii.

- Pt. (28 IV godz. 16.30 – w III. r. śm. + Jurka Blomberga (REZ).

- So. (29 IV) godz. 16.00 (RUDNO) + Jana i Cyryli Kwaterowskich, braci, szwagrów, dziadków – zm-ch z rodziny Głowińskich i Kwaterowskich.

- NIEDZIELA (7 V)

Godz. 7.45 + Antoniny i Piotra Cisowskich oraz zmarłe rodzeństwo.

Godz. 8.50 (RUDNO) + Teresy i Jana Szarmach oraz zm-ch z rodziny Jabłonka.

Godz. 10.30 + rodziców z obojga stron, siostry, brata, bratowej, szwagrów i zm-ch krewnych

ZAPOWIEDZI: Paulina Formela i Jakub Sukiennik, st. wol. Rudno, ul. Ogrodowa 11– zap. 1.

- Zmarł (29.04.2023 r.) Bronisław Kriegel z Wielkiego Garca, lat 70. Pogrzeb w czwartek (4.05.2023 r.) w  Wielkim Garcu o godz. 10.00.

Tel. do plebanii: 695 873 611