Ogłoszenia na Zmartwychwstanie Pańskie (8-9 IV 2023 r.)

Sobota, 08 Kwiecień 2023 r.

Ogłoszenia na Zmartwychwstanie Pańskie (8-9 IV 2023 r.)

Ogłoszenie  na święta Zmartwychwstania Pańskiego (8-9 IV 2023 r.)

1. ŻYCZENIA: Święta Zmartwychwstania Pańskiego podkreślają największe tajemnice naszej wiary. Pragnę więc życzyć prawdziwej radości ze spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym w słowie Bożym, Eucharystii i prawdziwą Jego obecność między nami w gronie rodzinnym.
  2. Najpierw zaległeBóg zapłaćza prace przy organistówce: za wymianę zamka do drzwi w organistówce, za wywóz i zabezpieczenie w odpowiednim miejscu eternitu i gruzów. „Bóg zapłaćstrażakom z Rudna za wyczyszczenie rynien (tych tam, najwyżej, na wieży).
  3. „Bóg zapłaćpanu z Gręblina za dwa żyrandole. Dziękuję też jemu za przygotowanie paschału oraz rodzinom z Wielkiego Garca, które się na niego złożyły; „Bóg zapłaćza ofiary na kwiaty do Grobów Pańskich (szczególnie różom różańcowym) i dekoratorkom, które swym talentem zrobiły te Groby
    i upiększyły je oraz rodzinom, które miały ostatnio dyżur sprzątania (tyle się napracowali i tak się wzorowo wykazały); dziękuję pani Alicji z plebanii oraz państwu z Gręblina za przygotowanie obrusów.
  4. „Bóg zapłaćstrażakom (całym zastępom strażaków – nawet posiłki ściągnęli) za wzorową wartę honorową przy Grobach Pańskich (i młodzieży, która przyszła w Wielki Piątek na 21.00).
  5. Dziękuję organiście Pawłowi, lektorkom Edycie i Judycie oraz katechetce Jolancie za czytanie słowa Bożego, kantorce Paulinie, Nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., ministrantom, radnym parafialnym
    i wszystkim za udział w Triduum Paschalnym i (za chwilę) w procesji rezurekcyjnej. Dziękuję za wszystkie życzenia: i te w czwartek kapłański (również przez Radio Głos, m.in. ministrantowi), i życzenia z racji świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękuję też za jajka na stół wielkanocny.
  6. „Bóg zapłać” za ofiary jałmużny, które będą przeznaczone na letnie kolonie parafialne.
  7. Ponadto informuję, że nasza Parafia otrzymała od Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku dotację 3100 zł (50 %) na renowację XVII-wiecznego pulpitu pod mszał na ołtarzu oraz pozwolenie na konserwację i renowację ołtarza głównego. Prowadzenie prac konserwatorskich
    i restauratorskich ołtarza głównego będzie kosztowało 500 tys. zł, a prace zostaną rozłożone na trzy lata (do 2025 roku). Do tego tematu będziemy wracać. Złożyliśmy też (jak pamiętamy) wniosek do Gminy na 3 i pół miliona (zobaczymy, co z tego wyniknie).
  8. Sprzątanie kościoła i podlewanie kwiatów przy Grobach Pańskich mają: w Wielkim Garcu Paulina i Piotr Wentowscy z Wielkiego Garca, a w Rudnie Justyna i Marcin Kwidzyńscy (ci nowi mieszkańcy) na ul. Ogrodowej (parzyste).
  9. Wyjazd do Wrocławia w środę o godz. 6.00 rano sprzed kościoła w Wielkim Garcu (zapewnione śniada)
  10. INTENCJE na najbliższy tydzień (10-16 IV 2023 r.) są wywieszone w gablotach i zamieszczone na parafialnej stronie internetowej
  11. Teraz ustawiamy się do procesji rezurekcyjnej (jeden raz dokoła kościoła).

INTENCJE:

- Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (9 IV)

- nie ma rannej mszy o 7.45!

Godz. 8.50 (RUDNO) – w rocz. śm. + Jadwigi i Jana Borys (REZ).

Godz. 10.30 – w 20. r. śm. + Władysława Błachuty, zm-ch z rodziny Błachuta i Czubiak oraz Leona Rogaczewskiego.

- Poniedziałek Wielkanocny (10 IV)

Godz. 7.45 – w IV. r. śm. + Władysława Myrdy (REZ).

Godz. 8.50 (RUDNO) + rodziców, brata, bratowe.

Godz. 10.30 + Emila Igielskiego i Marka Wanke.

Wtorek (11 IV) godz. 7.45 – w IV r. śm. + Rafała Zielińskiego.

Środapiątek (12–14 IV) – nie będzie mszy w parafii.

Sobota (15 IV) godz. 15.00 (WIELKI GARC) – w 100. rocznicę urodzin Gertrudy Czechanowskiej z Międzyłęża – w int. o bł. Boże dla niej (REZ).

Godz. 16.00 (RUDNO) + Bronisława Łabudy, syna Ryszarda i zm-ch z rodziny.

- NIEDZIELA (16 IV)

Godz. 7.45 – w rocz. śm.  + Bronisława Laskiewicza, Stanisława Janaszka oraz Janiny i Adama.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w 30. r. ślubu (Barbara i Tomasz Krużyccy) dz.-bł. (REZ).

Godz. 10.30 – w Święto Miłosierdzia Bożego – od czcicieli bł. o. Hilarego.