Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu (12 III 2023 r.)

Niedziela, 12 Marzec 2023 r.

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu (12 III 2023 r.)

- Gdy chodzi o ostatnie atak na świętego papieża Jana Pawła II: zniszczyć świętość, to zniszczyć wyjątkowość Kościoła.

- Jesteśmy w Polsce świadkami procesu obalania wszelkich autorytetów w imię ideologii relatywizmu.

- Demokracja bez wartości prowadzi do autorytaryzmu.

1. W czwartek (16 III.br) biuro czynne na telefon 695 873 611
  2. W niedziele Wielkiego Postu przed mszami śpiewamy kolejne części Gorzkich Żali, a w piątek o godz. 16.00 (i w Rudnie, i w W. Garcu) są odprawiane nabożeństwa Drogi krzyżowej.
  3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą miały miejsce od przyszłej niedzieli 19-ty marca do wtorku 21 marca (dla dzieci szkolnych do środy – 22 III). Spowiedź z udziałem księży z dekanatu we wtorek 21 marca. PROGRAM REKOLEKCJI jest wywieszony w gablotach przykościelnych.
  4. W przyszłą niedzielę (19 III) na sumie (godz. 10.30) poświęcenie książeczek pt. „Z Panem Bogiemdzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Można je kupić w „Sklepie przy katedrze”.
  5. Msze święte w tym tygodniu o godz. 16.30.
  6. Dyżur sprzątaniana niedzielę 19 III ma Katarzyna i Karol Róg z Gręblina (bloki), a w Rudnie Bożena i Zdzisław Gburek z ul. Ogrodowej (parzyste). Teraz w Poście nie stroimy kościoła kwiatami – to te pieniądze przeznaczamy na środki czyszczące, dekoracje, jakieś wyposażenia kościoła.
  7. Kończymy płacić za ławki (40 zł).
  8. Dzieci, które chcą jechać na letnie kolonie do Władysławowa powinni już być zapisane u pani katechetki Jolanty i wpłacić co najmniej 300 zł. KOLONIE będą miały miejsce od 12–19 VIII br.
  9. Napisaliśmy projekt i złożyliśmy wniosek do Gminy Pelplin na 3,5 mln, na:pełną konserwację
    i restaurację późnobarokowego ołtarza głównego
    ” na 500 000 zł, „wymianę poszycia dachu kościoła
    i dachu wieży” na 996 600ipełną konserwację i restaurację ceglanej elewacji kościoła” na 2 003 750 zł. Wysłałem też pełną dokumentację do Ochrony Zabytków w Gdańsku ws. ołtarza głównego.
  10. Dwa tygodnie temu (5 III), z radną parafialną (i osobą towarzyszącą) byliśmy też u artysty Zenona Gołąbka, który będzie złocił ramę dla obrazu bł. o. Hilarego w kościele parafialnym.
  11. Przyjmuję już na kwiaty do Grobu Pańskiego, a w Rudnie posługująca w zakrystii pani Jola. Nie ukrywam, że liczę znowu na „róże” różańcowe.
  12. W naszej diecezji pelplińskiej obowiązuje matka i ojciec chrzestni (a nie: tylko jeden chrzestny, jak to już ma miejsce w dyskusji, że niby ze względu na brak chrzestnych! Sam otrzymałem takie pytanie!). Chrzestnymi nie mogą być żyjący na kontrakcie cywilnym i żyjący ze sobą bez ślubu.

INTENCJE (13 – 19 III 2023 r.):

- Pon. (13 III) godz. 16.30 – od róży MB Piaseckiej jako przebłaganie za grzechy ludzkości oraz + ks. Kośnika, ks. Barańczyka i ks. Kamrowskiego.

- Wt. (14 III) godz. 16.30 + Heleny, Stanisława i Henryka Bednarczyk oraz Genowefy i Adama Bałdowskich (REZ).

- Śr. (15 III) godz. 16.30 – w rocz. śm. + Władysławy i Józefa Niemaszyk oraz dziadków z obojga stron.

- Cz. (16 III) godz. 16.30za parafię lub intencja wolna

- Pt. (17 III) godz. 16.20 – w 33. r. śm. + Stefana Czapli, Teresy i zm-ch z rodziny Czapla, Milata
i Wojciechowskich.

- Sobota (18 III) - godz. 15.00 (WIELKI GARC) – Msza św. ślubna

Godz. 16.00 (RUDNO) – za zm-ch z rodziny Radzikowskich i Markowskich.

NIEDZIELA (19 III 2022 r.):

Godz. 7.45 – za zm-ch z rodziny Fasiczka, Cisewskich, Morawczyńskich i Żółtek (REZ).

Godz. 8.50 (RUDNO) + Jana Potulskiego oraz wsz-ch zm-ch z rodziny Potulskich.

Godz. 10.30 – za zm-ch z rodziny Myrda i Nykaza (REZ).

Godz. 13.00 – w intencji kandydatów do bierzmowania.

- we wtorek (21 III) podczas rekolekcji są wolne intencje na msze o godz. 10.30 i 17.00 w Wielkim Garcu.

- ZAPOWIEDZI: Natalia Cabaj, st. wol. Rudno, ul. Kościelna 1 i Wojciech Szarmach, st. wol. Rudno, ul. Tczewska 15/4 – zap. 1;

- Katarzyna Loduchowska, st. wol. Wielki Garc i Wiktor Reinholz, st. wol. Wielki Garc – zap. 1.

P.S. Jest jeszcze 1 wolne miejsce na wyjazd po Wielkanocy do Wrocławia. Cena 900

- chrzty w I święto Wielkanocy na sumie (godz. 10.30)

(Tel. do plebanii w Wielkim Garcu: 695 873 611)