Ogłoszenia na Niedzielę 8 I 2023 r.

Czwartek, 05 Styczeń 2023 r.

Ogłoszenia na Niedzielę 8 I 2023 r.

Ogłoszenia na II Niedzielę Narodzenia Pańskiego (8 I 2023 r.)

1. Dyżur sprzątania i odśnieżania (na 15 I) ma Teresa Budzińska z Gręblina (bloki), a w Rudnie Anita i Tomasz Borys z ul. Ogrodowej (parzyste). Wywieszyłem nową listę sprzątania w Rudnie!
  2. Z racji kolęd msze święte w tygodniu rano o godz. 7.45.
  3. Nadal przyjmuję sponsorów na złocenie ramy do obrazu bł. Hilarego w kościele parafialnym. Jeszcze mogę „ostatnim rzutem na taśmę” dopisać ofiarodawców w mojej piątej książce.
  4. W książce jest sporo zdjęć, na których są parafianie, młodzież, dzieci. Gdyby ktoś sobie tego nie życzył, proszę przyjść do biura parafialnego, a ja tego zdjęcia nie umieszczę (por. RODO).
  5. Osoby planujące zawrzeć sakramentalny związek małżeński zaprasza się na tzw. „Weekend dla narzeczonychw Pelplinie w dniach 10-12 II 2023 r. Udział w tym programie jest koniecznym elementem przygotowania do zawarcia małżeństwa. Zapisy na www.ewangelizacjapelplin.pl
  6. W (przyszłą) niedzielę (15 I 2023 r.) odbędzie się „Rodzinne śpiewanie kolęd” w Jabłowie. Początek o godz. 14.00. O godz. 15.00 msza św. Będzie też poczęstunek i upominki, a o 17.30pokaz sztucznych ogni. Mogą zgłosić się rodziny albo soliści.

INTENCJE (9 I – 15 I 2023 r.):

- Pon. (9 I) godz. 7.45 - wolna (lub za Parafian)……….

- Wt. (10 I) godz. 10 .00Msza św pogrzebowa + Kanstantego Morawczyńskiego.

- Śr. (11 I) godz. 7.45 – w dniu ur. + Angeliki Gruba oraz Brunona i zm-ch z rodziny Gruba.

- Cz. (12 I) godz. 7. 45 – w rocz. śm. + Heleny Bednarczyk, Stanisława, Genowefy, Adama i Henryka (zam. Maziarz) REZ.

- Pt. (13 I) godz. 7.45 – w 13. r. śm. + Norberta oraz Rafała Zielińskich.

- Sobota (14 I) - godz. 16.00 (RUDNO) - w II rocz. śm. + Huberta Kłosa i jego rodziców oraz Krystyny i Tadeusza Nowaczewskich i za + Heleny, Kazimiery i Izabeli.

NIEDZIELA (15 I 2022 r.):

Godz. 7.45 – w II r. śm. Mirosława Neubauera.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w dniu ur. + Elżbiety Jabłonka, zm-ch z rodziny z obojga stron i wsz-ch zm-ch krewnych.

Godz. 10.30 + rodziców Marii i Władysława Świtalskich, Bogumiły i Romualda Kusowskich.

KOLĘDY:

- Przyjęcie kapłana z błogosławieństwem kolędowym jest aktem publicznego wyznania wiary, a zarazem żywej więzi z Kościołem.

- Ks. Biskup przypomina, że kolęda powinna już odbywać się w sposób tradycyjny.

Niedziela, 8 I 2023 r. KS. PROB.Wielki Garc – od p. Krystyny i Bronisława Kriegel, dalej domy dokoła cmentarza i lewą stroną do wsi, do p. Beaty i Karola Manikowskich (cały ten dom), Babicz i do organistówki (KONIEC). POCZĄTEK kolędy dziś WYJĄTKOWO o godz. 14.30). MINISTRANT Wiktor z Wielkiego Garca

Poniedziałek, 9 I 2023 r. ks. PiotrRudno, ul. Ogrodowa nr-y nieparzyste – od p. Karwasz do p. Grala na ul. Szkolnej (początek kolędy o godz. 14.00). MINISTRANCI: Kacper Duszyński z Rudna i Karol

Wtorek, 10 I 2023 r. ks. PiotrGręblin – lewa strona obrzeży Gręblina – od Wielkiego Garca, od pań Bryja – Smoczyńska, dalej obie strony domów w kierunku Gręblina, potem po drugiej stronie szosy od państwa Kawalerowskich, i obie strony szosy w kierunku Rudna do p. Chraca. Początek tej kolędy o godz. 14.00. MINISTRANT Wiktor z Wielkiego Garca

Środa, 11 I 2023 r. ks. PiotrGręblin – od państwa Gal, Hudzik do p. Kamrowskiego Krzysztofa, ale z zakończeniem u państwa Martyny i Artura Borowskich. Początek kolędy o godz. 14.00. MINISTRANT Wiktor z Wielkiego Garca

Czwartek, 12 I 2023 r. ks. PiotrGręblin – od p. Jolanty i Eugeniusza Kamrowskich, dom wielorodzinny p. Maziarza, domy pod Subkowy, pod Mały Garc i z powrotem aż do państwa Rzeszotek. Początek kolędy o godz. 14.00. MINISTRANCI: Fabian Fasiczka i Nikodem Czapiewski z Gręblina

Piątek, 13 I 2023 r. ks. Piotr Wielki Garcod p. Czaplów do domu p. Benyśkiewicz. Początek kolędy o godz. 14.00. MINISTRANT Wiktor z Wielkiego Garca

- Podczas kolęd zbieramy datki na złocenia w kościele parafialnym (ks. Piotrowi - proszę podać kopertę do ręki..). Chorzy mogą przesłać ofiarę na konto parafialne.

- Proszę przyjechać po księdza do plebanii 15 minut przed rozpoczęciem kolędy.

- Proszę o podwożenie na kolędzie, gdzie są dłuższe odcinki (na razie jest bardzo dobrze).

- Proszę nie przegrzewać mieszkania.

- Najlepiej też wyjść i pokazać, gdzie są ewentualne niebezpieczeństwa w dojściu do domu.

(Tel. do plebanii w Wielkim Garcu: 695 873 61)