Kazanie na XIII Niedzielę Zwykłą (1 VII 2019 r.)

Niedziela, 01 Lipiec 2018 r.

Kazanie na XIII Niedzielę Zwykłą (1 VII 2019 r.)

XIII Niedziela Zwykła (1 VII 2018 r.)

Profesor Violetta Bielecka jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, a także wybitnym pedagogiem. Jej spotkania z Bogiem wyglądały różnie, a raczej rzadkie. Te dość luźne związki z Bogiem i wiarą zacieśniły się po łasce, jakiej pani profesor dostąpiła w 2011 roku. Miała wówczas 54 lata. Dowiedziała się, że ma polipowatość żołądka i rozsiew ponad 100 aktywnych polipów. Może być to zmiana nowotworowa, zwłaszcza, że jest to u niej dziedziczne. I wówczas pani Violetta zaczęła się modlić gorąco o zdrowie. Modlili się w jej intencji także księża i przyjaciele. A potem nastał 2-gi października 2011 roku, pamiętny dzień przeniesienia w Sokółce, koło Białegostoku, cudownej cząstki Ciała Pańskiego z plebanii do kościoła. Pani profesor pojechała do Sokółki, gdzie w 2008 roku wypadnięty z rąk kapłana na podłogę Komunikant, umieszczony w naczyńku z wodą, cudownie zamienił się w czerwony kawałek agonalnego Serca Pana Jezusa. Zanim zbadano sprawę tego cudu eucharystycznego, zakrwawiony Komunikant był przechowywany w plebanii i w 2011 roku w uroczystej procesji został przeniesiony przez biskupa do kościoła w Sokółce. Pani profesor wraz ze swym chórem brała udział w tej procesji i mszy św., by śpiewem uświetnić całą uroczystość. Poszła także do spowiedzi i Komunii św., i bardzo żarliwie się modliła, cały czas klęcząc na kolanach. Za tydzień udała się na kolejne badania kolonoskopii z gastroskopią. Lekarz prowadzący nie mógł uwierzyć: „nie ma nowotworu” – powiedział. Potem, kiedy nadarzyła się okazja, jej znajomy ksiądz odprawił mszę św. dziękczynną. Od tej pory pani profesor codziennie czyta Biblię, modli się i uczęszcza regularnie na msze święte. W dalszym jej życiu przykazania Boże porządkują jej życie. Napomina innych: „nie rób tego”, „nie rób tamtego”, „to nie wypada” itp. Pani profesor pomaga teraz innym. Uruchomiła wśród znajomych gorącą modlitwę za jej chorą koleżankę, choreograf i baletmistrzynię, która doznała rozległego zawału. Zamawiali w jej intencji msze święte. I cudownie wyzdrowiała. W Sokółce pani profesor modliła się także wiele razy o zdrowie dla chorej na raka koleżanki, a także w intencji swojego syna. Dziś inaczej traktuje drugiego człowieka. „A było, jak było”– mówi. Teraz często modli się też za osoby, które jej złorzeczyły. „Kiedy im przebaczyłam – mówi – w życiu nagle zaczęło mi się układać”.

W Sokółce wierni doznawali nadzwyczajnych łask jeszcze przed przeniesieniem Cudownej Cząstki Ciała Pańskiego z plebanii do kościoła. Jednakże po Jej przeniesieniu i oddaniu do publicznej czci, liczba ludzi, którzy twierdzą, że modląc się przed nią do Boga doświadczyli nadzwyczajnej pomocy, niepomiernie wzrosła. Do roku 2016  takich świadectw  zgromadzono w ponad stu przypadkach. Na przykład utalentowana sokólska artystka została uzdrowiona z grożącego amputacją nerki bardzo złośliwego nowotworu. W przedziwny sposób wyleczono z sepsy, która w większości przypadków kończy się zgonem, dyrektora miejscowych wodociągów. Białostockiemu konserwatorowi zabytków, któremu wraz z całą rodziną udało się wyjść cało i zdrowo z bardzo groźnego wypadku samochodowego, jakiego doznali na austriackiej autostradzie podczas podróży z Włoch do Polski. Uratował ich Pan Jezus. Każda Komunia św. to naprawdę Jego Ciało.

Dzisiejsza Ewangelia opowiada o podobnym wydarzeniu. Oto przychodzi do Chrystusa przełożony synagogi, Jair. Pada do stóp Jezusa i prosi Go usilnie: „Moja córeczka dogorywa, przyjdź i połóż na nią ręce, aby ocalała i żyła”. Kiedy Jezus zdążał do domu Jaira, aby uzdrowić jego umierającą córkę, przybył któryś ze sług Jaira i oznajmił: „Twoja córka umarła, czemu jeszcze trudzisz Nauczyciela?”. Chrystus zaraz powiedział do Jaira: „Nie bój się, tylko wierz”. I nam życie nie szczędzi cierpień, kłopotów i nieszczęść. Chrystus chce wam dziś też powiedzieć: „Nie bój się, tylko wierz”. Znam wiele osób, które wymodliły sobie zdrowie. Znam np. kogoś z Pelplina. Ale są to też nasi parafianie. Zawierzcie waszą chorobę Panu Jezusowi, a wszystko będzie dobrze, np. tę chorobę raka piersi.