Kazanie na XXIX Niedzielę Zw. (16 X 2022 r.)

Niedziela, 16 Październik 2022 r.

Kazanie na XXIX Niedzielę Zw. (16 X 2022 r.)

Kazanie na XXIX (16 X 2022 r.)

Ponieważ naprzykrza mi się.. wezmę ją w obronę

Święty Ojciec Pio (kapucyn), zmarły w 1968 roku, powtarzał: Módl się wytrwale, ufnie, zachowując spokój i pogodę ducha. Sam nieustannie modlił się i dlatego niektórzy mówią o nim, że był człowiekiem modlitwy. Modląc się, wyjednywał tysiące łask dla ludzi za dnia, jak i w nocy. Pio myślał o Bogu nieustannie. Głęboko przeżywał prawdę, że Chrystus pragnie zbawić wszystkich. Dlatego modlił się nie tylko za tych, którzy go o to prosili, ale za wszystkich ludzi na całym świecie. Modlił się, odmawiając różaniec i liczne Akty strzeliste, adorując Najświętszy Sakrament w tabernakulum i kontemplując Boga. Mówił, że różaniec jest: Potężną bronią, przed którą ucieka szatan. Różaniec zwalcza pokusy, podbija serce Boga oraz wyjednuje łaski u Matki Bożej, która jest „Pośredniczką łask wszelkich”. Mówił do swoich duchowych córek i synów: Kto ma czas, ten niech go nie traci i nie czeka na starość! Kto mówi: „Zrobię to później” – wybrukowany jest przedsionek piekła! A zresztą, któż może nas zapewnić, że jutro żyć będziemy. Święta siostra Faustyna tak napisała o modlitwie w swoim „Dzienniczku”:  Dusza zbroi się przez modlitwę do walki wszelakiej. W jakimkolwiek dusza jest stanie, powinna się modlić. Raz, w widzeniu Faustyna ujrzała, jak pewien kapłan miał popełnić ciężki grzech. Zaczęła prosić Jezusa, żeby dopuściła na nią wszelkie udręki piekła, ale przez to niech uratuje tego księdza od grzechu. Wtedy poczuła na głowie cierpienia od korony cierniowej, które trwały trzy godziny. Po tym czasie kapłan ten został uwolniony od grzechu, a jego duszę Bóg umocnił łaską szczególną. W sobotę, 8-go października w katedrze pelplińskiej odbył się I Diecezjalny Kongres Apostolatu Modlitwy za Kapłanów. Ojciec duchowny WSD ks. Rafał Barciński wygłosił wykład: Miłość do kapłanów miłości do Kościoła – wspólne dzieło troski w realizowaniu Ewangelii”. Cieszę się, że wiele parafianek modlących się „Margaretkami” za kapłanów (w tym za swojego Ks. Proboszcza) brało w nim udział. Módlcie się nieustannie Różańcem (zwłaszcza w dobie wojny w Ukrainie), odmawiajcie Koronkę do Miłosierdzia Bożego i inne modlitwy. Amen.