Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zw. (16 X 2022 r.)

Poniedziałek, 10 Październik 2022 r.

Ogłoszenia na XXIX Niedzielę Zw. (16 X 2022 r.)

1. Dziś kolekta budowlana. „Bóg zapłać” za dodatkowe ofiary! Trwają prace przy organistówce. Niestety, zwiększyła się cena wszystkiego.
  2. Dziś też (w Dniu Papieskim) po mszach zbiórka do puszek na kształcenie zdolnej młodzieży.
  3. W październiku odmawiamy różaniec wspólnotowy: w Garcu codziennie po mszy o godz. 16.30, w kościele w Rudnie o godz. 17.00, a w Gręblinie też o godz. 17.00 (może jeszcze któraś z róż zrobi sobie zdjęcie i da mi je do książki?).
  4. Dyżur sprzątania i dekorowania kościoła w tym tygodniu w Garcu mają Czesława i Tadeusz Habas z Gręblina, a w Rudnie Lucyna i Andrzej Jankowscy z ul. Pocztowej.
  5. Jeśli to możliwe to proszę, aby plastiki z cmentarza zabierać ze sobą do domu i wrzucać do własnych pojemników na plastik.
  6. Jutro (17-ty X) wyruszamy do Warszawy i Częstochowy. Wyjazd busa z Gręblina (przy budynku Państwa Dąbrowskich)o godz. 7.00, potem wsiadamy w Rudnie na przystanku koło starej szkoły, a następnie przy kościele w Garcu. Wracamy w środę wieczorem. Śniadania są zapewnione. Jedzie nas 22 osoby. Łączna cena: 500 zł. Jeszcze w poniedziałek (po drodze) pojedziemy do kościoła Św. Stanisława Kostki , gdzie duszpasterzował bł. ks. Jerzy Popiełuszko i znajduje się Jego grób. W planie mamy: Starówkę, Grób bł. ks. St. Wyszyńskiego w katedrze Św. Jana, Stadion Narodowy, Izbę Pamięci Gen. Ryszarda Kuklińskiego i Świątynię Opatrzności na Wilanowie. Noclegi są przy Pałacu Kultury.
  7. Kto stawia nagrobek – musi to zgłosić w biurze parafialnym i uiścić 10 proc. wartości nagrobka.
  8. W czwartek (20 X br.) w Woli, o godz. 12.30 przy krzyżu spotkanie modlitewno-patriotyczne. Zapraszam do modlitwy w miejscu, gdzie 20 X 1939 roku został rozstrzelany przez Niemców nasz przedwojenny proboszcz ks. Teodor Borowski (ur. 1877).
  9. Może ktoś chciałby zostać katechetą albo szafarzem Komunii św. – to takie szkolenia odbywają się w Pelplinie. Można się dołączyć.
  10. Można kupować już kalendarze z „Bernardinum” na nowy 2023 rok, po 12 zł (większe) i za 7 zł (mniejsze).
  11. Pielgrzym.
  12. MINISTRANCI zdobyli II Miejsce w turnieju piłki halowej w dekanacie pelplińskim (zob. AKTUALNOŚCI).

INTENCJE:

- Pon. (17 X) godz. – nie ma mszy w parafii

- Wt. (18 X) godz. – nie ma mszy w parafii

- Śr. (19 X) godz. 12.00JASNA GÓRA  (przeniesiona) – w dniu imienin róży św. Jadwigi Śląskiej – msza św. dziękczynno-bł.

- Cz. (20 X) godz. 16.30 – w I. r. śm. + Grażyny Ośka (przesunięta ze środy 19 X)

- Pt. (21 X) godz. 16.30 – w tzw. m. od pogrzebu + Romana Draim (przesunięta z wtorku 18 X).

Godz. 17.00 – w 50-lecie przyjęcia sak. małż. Janiny i Franciszka (Krzysica) - dziękczynno-bł.

- Sobota (22 X) RUDNO godz. 16.00 + rodziców Ewy i Henryka Bona oraz wujka Genia (on) i cioci Heni (REZ).

NIEDZIELA (23 X 2022 r.):

Godz. 7.45 + Janiny i Stanisława Ośka (REZ).

Godz. 8.50 (RUDNO) + Jana i Teresy Szarmach oraz zm-ch z rodziny (REZ-Szarmach z ul. Tczewskiej).

Godz. 10.30 – w 23. r. śm. + Jana Bryi.

Tel. do plebanii w Wielkim Garcu: 695 873 611