Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zw. (4 IX 2022 r.)

Czwartek, 01 Wrzesień 2022 r.

Ogłoszenia na XXIII Niedzielę Zw. (4 IX 2022 r.)

1. W turnieju czterech wsi w piłce nożnej o puchar Ks. Proboszcza poprzedniej niedzieli I miejsce zajęła drużyna z Wielkiego Garca, II – Rudno, III – Międzyłęż i IV – Gręblin. Wszystkim zawodnikom bardzo serdecznie dziękuję za udział w turnieju (już ojcowie z synami grali w jednej drużynia - początek turnieju sięga 2003 r). Puchar zostanie wręczony dziś podczas festynu dożynkowego w Gręblinie o godz. 15.00. Dziękuję radnemu Michałowi Myrdzie za przeprowadzenie turnieju i kibicom za wsparcie.
  2. Dziś (niedziela 4 IX) DOŻYNKI. Wieniec dożynkowy na sumę o godz. 10.30 przyniesie Sołectwo Gręblin. Reprezentanci poszczególnych wsi parafialnych przyniosą chleby oraz dary ołtarza w postaci ofiary pieniężnej, z przeznaczeniem na nowe drzwi do kostnicy w Wielkim Garcu. „Bóg zapłać” za te dary i tym, którzy je zbierali. Dziś, o godz. 15.00, w Gręblinie, festyn dożynkowy.
  3. W tym tygodniu msze święte po południu o godz. 16.30.
  4. BIURO PARAFIALNE czynne po mszach o godz. 17.00.
  5. Bardzo proszę wszystkich zelatorów o dostarczenie mi wypełnionych ankiet, które dostarczyłem wcześniej.
  6. Młodzież szkół ponadpodstawowych zapisuje się na lekcje religii w Pelplinie, czy Tczewie, i innych miastach, do których zaczną uczęszczać, a rodziców proszę, aby tego dopilnowali.
  7. Kolejna grupa młodzieży rozpoczyna dwuletnie przygotowanie do bierzmowania. Przygotowują się dzieci z klasy VI, VII i VIII.
  8. Dyżur sprzątania w kościele w Wielkim Garcu i dekorowania kwiatami na niedzielę 11 IX mają Joanna i Władysław Potulscy z Gręblina, a w Rudnie –Anna i Tomasz Bugalscy z ul. Pocztowej.
  9. Bóg zapłać rodzinie od I Komunii za ofiarowanie i zainstalowanie n, nowoczesnej gabloty w kruchcie kościoła Parafialnego.
  10. Pielgrzym.

INTENCJE 5 IX–11 IX):

- Pon. (5 IX) godz. 16.30 + Zofii i Franciszka Kuchta oraz Jana i Janiny Boryckich (REZ).

- Wt. (6 IX) godz. 16.30 + Zofii i Bernarda Linda oraz zm-ch z rodziny (REZ).

- Śr. (7 IX) godz. 16.30 – do św. Józefa, aby pary żyjące bez ślubu przyjęły sakrament małżeństwa.

- Cz. (8 IX) godz. 16.30REZ – pani Salomea (w dniu ur. + ks. prałata Karola Kośnika?)

- Pt. (9 IX) godz. 16.30 w dniu imienin róży MB Piseckiej jako dziękczynno-błagalna o pokój w ojczyźnie i na świecie.

- Sobota (10 IX) RUDNO godz. 16.00 + rodziców Józefiny i Franciszka, braci Zygmunta, Jerzego Słomińskich, siostry Reni, Asi i Daniela.

NIEDZIELA (4 IX):

Godz. 7.45 + Heleny i Antoniego Cholewińskich oraz zm-ch z rodziny z obojga stron (REZ).

Godz. 8.50 (RUDNO) + rodziców Pawła i Agnieszki Rogalewskich, zm-ch z rodziny – Marianny, Jana, Krystyny, Bolesława oraz Marii i Czesława Serockich.

Godz. 10.30 + Franciszka i Reginy Seidowskich oraz rodziców z obojga stron.

- Zmarł Roman Draim z Wielkiego Garca, lat 72. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 10.00. Różaniec w środę w Garcu o godz. 17.00.

Nr telefonu do plebanii: 695-873-611