Kazanie na Wniebowzięcie NMP (15 VIII 2022 r.)

Poniedziałek, 15 Sierpień 2022 r.

Kazanie na Wniebowzięcie NMP (15 VIII 2022 r.)

POLACY, strzeżcie wiary!

Drodzy czciciele Matki Bożej!

Dwieście lat temu urodziła się sługa Boża Wanda Malczewska, mistyczka, wizjonerka. Żyła w czasach zaborów. Oddawała wszystkie swoje siły pracy wychowawczej, edukacyjnej, patriotyczno-religijnej. Wybitny malarz Jacek Malczewski był jej bratankiem. Całe życie Wandy Malczewskiej było przepojone modlitwą. Jednała skłócone rodziny, sąsiadów. Młodzieży opowiadała chwalebną ojczystą historię. Uczyła młodzież miłości do Kościoła. W Wielki Piątek 1872 roku Matka Najświętsza skierowała do Wandy Malczewskiej następujące słowa: Dostaliście się do niewoli wskutek niezgody wewnętrznej i sprzedajności wielu waszych rodaków. Ale Pan Bóg prosi: Strzeżcie wiary. W uroczystość swego Wniebowzięcia 1873 roku, Maryja ponownie ukazała się Wandzie i powiedziała: Uroczystość dzisiejsza niezadługo stanie się świętem narodowym was, Polaków, bo w tym dniu odniesiecie świetne zwycięstwo nad wrogiem dążącym do waszej zagłady (CUD nad Wisłą w 1920 roku i wygrana bitwa z bolszewikami).To moje święto powinniście obchodzić ze szczególną okazałością – mówiła sama Matka Boża. I dalej: Moją stolicę na Jasnej Górze powinniście otaczać szczególną opieką. Zapewniała Wandę: Modlę się za Polskę, za jej nabożeństwo do Mnie. W innych objawieniach uznanych już przez Kościół, np. św. Faustyny czy błogosławionego Bronisława Markiewicza, albo Wandy Boniszewskiej, Rozalii Celkównyznajdujemy częste przestrogi, ostrzeżenia, wezwania do pokuty, nawrócenia, gorętszej modlitwy. Malczewska nawet usłyszała, że jeśli ludzie nie wezmą sobie do serca ostrzeżeń nieba: powymierają nawet całe narody.. zmarnieją całe państwa. Chrześcijańska niegdyś Europa stała się antychrześcijańska z antyludzką ideologią gender. Hałaśliwa propaganda liberalizmu, wolności bez prawdy i bez odpowiedzialności – nasila się również w naszym kraju. Wanda jeszcze usłyszała: Polsko, tylko w łonie Kościoła możesz być pewna swojej państwowej potęgi. Amen.