Ogłoszenia na XVIII Niedzielę Zw. (31 VII 2022 r.)

Czwartek, 28 Lipiec 2022 r.

Ogłoszenia na XVIII Niedzielę Zw. (31 VII 2022 r.)

1. 30 lipca br., z kościoła pw. NMP Matki Kościoła w Tczewie, wyruszyła pierwsza grupa XXXI Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Mają do przejścia ok. 450 km do 12 sierpnia.
  2. W przyszłym roku przypada 40. rocznica moich święceń kapłańskich. Na okoliczność przygotowuję kolejną książkę z życia parafii. Chciałbym w niej przedstawić m.in. Żywy Różaniec w parafii. Mam więc prośbę do wszystkich członków Żywego Różańca z parafii, aby przez swoich zelatorów(ki) odpowiedzieli mi na następujące pytania: 1/ - w którym roku powstała wasza róża? 2/ - kto z członków waszej róży przyczynił się do jej powstania? 3/proszę o padanie ostatniego (nieżyjącego) już zelatora(kę)? 4/ - od którego roku należycie do swojej róży? 5/ - kto jeszcze należał do waszej róży po 2002 roku i w jakich latach? (po 2002, bo w tamtym roku, w wydanej książce, w Aneksie nr 6, podawałem już członków Żywego Różańca). PYTANIA rozdam zelatorkom(rom). Po wypełnieniu tej ankiety – proszę o jej zwrot.
  3. Dyżur sprzątania w kościele w Wielkim Garcu, dekorowania i koszenia trawy mają Monika i Piotr  Choinscy z Gręblina, a  w Rudnie Marek Radzikowski z ul. Tczewskiej.
  4. Chrzty w niedzielę 14 VIII – na sumie, bądź wcześniej w Rudnie – w pierwszą sobotę sierpnia (6-ty VIII).
  5. W lipcu i sierpniu msze św. rano o godz. 7.45. BIURO PARAFIALNE też czynne rano o godz. 8.05. Ponieważ w tym tygodniu przypada 1-wszy pt. m. – jedynie w piątek msza św. o godz. 16.30. Wcześniej, od 15.45 spowiedź dzieci i dorosłych.
  6. Ponieważ w przyszłą niedzielę (po sumie), będę się spieszył na odpust do Jabłowa – nie będę załatwiał żadnych spraw.

INTENCJE (1–7 VIII):

- Pon. (1 VIII) godz. 7.45 – dziękczynna za wszystkie odebrane łaski dziękując za miniony deszcz oraz prosząc o słoneczną pogodę i bezpieczeństwo podczas żniw i w pewnej intencji (REZ).

- Wt. (2 VIII) godz. 7.45 – w I. r. śm. Mieczysława Balcerzaka i rodziców.

- Śr. (3 VIII) godz. 7.45 – do św. Józefa, aby pary żyjące bez ślubu przyjęły sakrament małżeństwa.

- Cz. (4 VIII) godz. 7.45 – od wspólnoty bł. Hilarego za powołanych i o powołania z parafii.

- Pt. (5 VIIIgodz. 16.30 – od róży MB Szkaplerznej jako wynagradzająca Sercu Jezusa za grzechy (REZ).

- Sobota (6 VIII) godz. 16.00 RUDNO – w III. r. śm. + Eugeniusza Lody, Franciszka, Jerzego, Zenona, Janiny, Ewy.

NIEDZIELA (7 VIII):

Godz. 7.45 – w dniu ur. + Anieli Babicz, Teresy, Wincentego i dusze w czyśćcu cierpiące (REZ).

Godz. 8.50 (RUDNO) + Felicji Ochenkowskiej (REZ).

Godz. 10.30 + ojca Stanisława Adamczyk, Jana Fasiczki, Mariana Adamczyka oraz Henryka Neubauera (REZ).

Nr telefonu do plebanii: 695-873-611