Ogłoszenia na XII Niedzielę Zw. (19 VI 2022 r.)

Czwartek, 16 Czerwiec 2022 r.

Ogłoszenia na XII Niedzielę Zw. (19 VI 2022 r.)

1. Dziś kolekta budowlana. „Bóg zapłać” za dodatkowe ofiary.
  2. „Bóg zapłać” za zrobienie pięknych ołtarzy na Boże Ciało, panu radnemu Franciszkowi za zamiecenie ulic przed procesją i zorganizowanie uformowania procesji, panu z rady sołeckiej z Garca za skoszenie traw w Garcu, wszystkim, którzy zaangażowali się w procesję, za ustrojenie drogi procesyjnej, dzieciom za sypanie kwiatków, pani katechetce i innym za pomoc w prowadzeniu  dzieci, firmie pogrzebowej Pomierscy z Gniewa za zorganizowanie nagłośnienia procesji, organiście.
  3. Jeszcze jutro (w poniedziałek 20 VI) o godz. 16.30 procesja eucharystyczna. Po niej usunięcie dekoracji I-komunijnych.
  4. „Bóg zapłać” za kolejne wykonane prace – zwłaszcza za odnowienie krzyża misyjnego w Rudnie, wymalowanie parapetów plebanii.
  5. Dyżur sprzątania w kościele w Wielkim Garcu i dekorowania mają Jarosław Rzeszotek i Natalia Kępka na swój ślub w sobotę (25 VI), a w Rudnie Wioleta Rogalewska z ul. Tczewskiej.
  6. Zakończenie roku szkolnego w piątek 24 VI o godz. 8.15 w szkole w łączności z Mszą św. (również na zakończenie klas ósmych).
  7. Chrzty w niedzielę 14 VIII na sumie (w niedzielę 21 VIII mnie nie będzie).
  8. Burmistrz przypomina, że 30 czerwca br upływa termin składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.
  9. W ostatnią niedzielę sierpnia (28 VIII) tym roku odbędzie się turniej w piłce nożnej o puchar Ks. Proboszcza.
  10. W pierwszą niedzielę września (4 IX) odbędą się dożynki - przewodniczy wieś Gręblin.
  11. Pielgrzym (kto jeszcze nie odebrał).
  12. Taka uwaga: nie stawia się zniczy przed świętymi (ktoś je postawił przed figurą błogosławionego Hilarego w Gręblinie).
  13. W środę 22 VI msza św. rano o godz. 7.45, a biuro paraf. czynne też rano o godz. 805.

INTENCJE (20–26 VI):

- Pon. (20 VI) godz. 16.30 + Jana Ostrowskiego.

- Wt. (21 VI) godz. 16.30 + Bernarda Szarmacha oraz rodziców z obojga stron.

- Śr. (22 VI) godz. 7.45 + męża Zygmunta oraz rodziców i rodzeństwo z obojga stron (REZ-Krygiel)

- Cz. (23 VI) godz. 16.30 – w dniu ojca + Zygmunta Krygiela oraz o zdrowie matka (REZ-Andżela).

- Pt. (24 VI) godz. 8.15 w intencji ósmoklasistów jako podziękowanie za pierwszy etap edukacji, z prośbą o bł. Boże w kolejnych latach edukacji.

Godz. 16.30 + Władysława Żółtka i Antoniny (REZ-Tadeusz).

- Sobota (25 VI) godz. 16.00 WIELKI GARC – msza św. ślubna,

godz. 17.00 RUDNO + Febronii i Jana Chrzanowskich oraz zm-ch z rodziny z obojga stron (int. z Gdańska)

NIEDZIELA (26 VI):

Godz. 7.45 – dziękczynno-bł. dla rodziny i wszelkie łaski przez wstawiennictwo dusz czyśćcowych (REZ-śp. Genia).

Godz. 8.50 (RUDNO) – w 31. r. śm. + Zbigniewa Gasyny, Zenona i szwagrów: Kazimierza i Jana.

Godz. 10.30 – w rocz. ur. i imienin + Janiny, Jana (Rzeszotek).

Nr telefonu do plebanii: 695-873-611