Ogłoszenia na VIII Niedzielę Wielkanocy (5 VI 2022 r.)

Czwartek, 02 Czerwiec 2022 r.

Ogłoszenia na VIII Niedzielę Wielkanocy (5 VI 2022 r.)

Ogłoszenia na VIII Niedzielę Wielkanocny (5 VI 2022 r.)

1. Poprzedniej niedzieli w Gręblinie ks. bp Arkadiusz Okroj poświęcił nową kapliczkę ku czci bł. karmelity z naszej parafii o. Hilarego Pawła Januszewskiego. Raz jeszcze składam serdeczne podziękowanie wszystkim budowniczym i sponsorom. Bez zaangażowania tak wielu osób ta kapliczka by nie powstała. Dziękuję również wszystkim, którzy tak pięknie zaangażowali się w przebieg tej uroczystości. Dziękuję za waszą obecność. Dziękuję dyrektorowi szkoły za wystawienie sztandaru ZKiW, przygotowanie chórku, użyczenie krzeseł, za bezpośrednią transmisję w Internecie. Można ją odtworzyć na: www.youtube.com/watch?vGw46teKYc_cBóg zapłaćPaństwu Jolancie i Eugeniuszowi Kamrowskim za podjęcie gości obiadem oraz KGW z Gręblina za przygotowanie grochówki. Dziękuję pani sołtys z Gręblina, Katarzynie Borys, współgospodarzowi uroczystości za pomoc w organizacji uroczystości. Dziękuję strażakom z Gręblina i kwiaciarce pani Beacie Cabaj! Szczególnie dziękuję p. Krzysztofowi Kamrowskiemu za koordynowanie budowy kapliczki i przygotowanie uroczystości. Innym Panom za zaangażowanie w budowie kapliczki i też za pomoc w organizacji uroczystości, p. Tadeuszowi Habasowi za załatwienie namiotów, radnym Jolancie Partyka i Franciszkowi Żółtkowi, Tadeuszowi Żółtkowi i wielu innym, którzy otrzymali specjalne „Podziękowania” (proszę umieścić w ramkę i powiesić w domu na czołowym miesjcu).
  2. Dyżur sprzątania, dekorowania kościoła i koszenia traw wokół kościoła w tym tygodniu mają rodzice dzieci do I Komunii św., a w Rudnie Loda Grzegorz z ul. Szkolnej? KOSZENIE TRAW przez rodziców z Międzyłęża i kilka rodzin z Gręblina w CZWARTEK 9. 06.br
  3. Rodzice do I Komunii św. przyjdą sprzątać w poniedziałek na godz. 15.00 (po dwie osoby). Proszę przynieść ze sobą sprzęt do sprzątania, środki do czyszczenia itp. Będą też potrzebn mężczyźni. Podczas czyszczenia ołtarzy, ambony i chrzcielnicy - proszę uważać na złocenia (nie na mokro - nawet nie na wilgotno!).
  4. W piątek od godz. 15.00 do 16.00 jest spowiedź przed I Komunią, potem próba generalna.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 w naszej parafii jest uroczystość Pierwszej Komunii św. Kto nie jest związany z I Komunią, proszę aby przyszedł na inne msze święte: w sobotę do Rudna na godz. 16.00 i niedzielę na 8.50 albo w niedzielę na 7.45 do kościoła w Wielkim Garcu.
  6. Z racji przygotowań do I Komunii w tym tygodniu wszystkie msze święte rano o godz. 7.45.
  7. Myślimy już o zrobieniu w tych samych miejscach (jak przed pandemią) ołtarzy na Boże Ciało.
  8. Pielgrzym (kto nie odebrał poprzedniej niedzieli).
  9. Pan Burmistrz przypomina, że 30 czerwca br upływa termin składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Deklaracje można składać drogą elektroniczną poprzez aplikację ZONE (wymagane jest wówczas posiadanie profilu zaufania), a w wersji papierowej składamy wypełniony formularz w sekretariacie urzędu. Druki dostępne są w urzędzie bądź na stronie internetowej Nadzoru Budowlanego.

INTENCJE (6 VI–12 VI):

- Pon. (6 VI) godz. 7.45 – od róży św. Izydora w intencji (do podania jeszcze intencja…)

- Wt. (7 VI) godz. 7.45  + Weroniki, Eugeniusza, Mariana oraz Piotra Bukowskiego.

- Śr. (8 VI) godz. 7.45 – w 25. r. śm. + Stefana Borkowskiego i jego żony Teresy.

- Cz. (9 VI) godz. 7.45 – w rocz. śm. + Jana Ostrowskiego – od rodziny Kopczyków i Żymierskich.

- Pt. (10 VI) godz. 7.45 + Marii Świerczyńskiej, Władysława i zm-ch z rodziny Fasiczka.

- Sobota (11 VI) godz. 16.00 RUDNO – w 8. r. śm. + Gertrudy i Alfonsa Loda, Franciszka, Zenona, Eugeniusza, Jerzego, Janiny, Ewy, Teresy.

NIEDZIELA (12 VI):

Godz. 7.45 – o rychłą kanonizację bł. Hilarego Januszewskiego – od czcicieli bł. o. Hilarego oraz w int. Ks. Prob.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w I. r. śm. + Mariana Szczuckiego i rodziców z obojga stron (REZ)

Godz. 11.00UROCZYSTOŚĆ I Komunii św.

- (+ Jana Rogalewskiego msza św. zostanie odprawiona wcześniej: 15 VI o g. 16.30)

ZAPOWIEDZI: Seidowski Rafał, st. wol. Międzyłęż 48 i Kopko Anieszka, st. wol. Tczew, ul. Polna 1 - zap. 1.

Nr telefonu do plebanii: 695-873-611