Ogłoszenia na VII Niedzielę Wielkanocy (29 V 2022 r.)

Czwartek, 26 Maj 2022 r.

Ogłoszenia na VII Niedzielę Wielkanocy (29 V 2022 r.)

Ogłoszenia na VII Niedzielę Wielkanocny (29 V 2022 r.)

1. Dziś (niedziela 29 V) nie będzie sumy w kościele parafialnym, ale msza św. o godz. 11.00 przy kapliczce MB Niepokalanej w Gręblinie. Będzie to msza koncelebrowana razem z karmelitami pod przewodnictwem biskupa Arkadiusza Okroja. Po mszy Ksiądz Biskup pobłogosławi Kapsułę Czasu z „Aktem Erekcyjnym”, a następnie poświęci nową kapliczkę ku czci bł. o. Hilarego Pawła Januszewskiego. Kapliczka już stoi. Proszę, aby wierni na mszę św. do Gręblina przybyli 20 minut wcześniej i zajęli miejsce. Ruchem samochodów będą kierowali strażacy z Gręblina. Osoby przyjeżdżające samochodami, są proszeni, aby wjeżdżali  na plac drogą koło sklepu pana Rzeszotka. Kto może – niech samochód zostawi w domu. Ks. Biskup i duchowieństwa wjedzie pierwszą drogą naprzeciw OSP, gdzie będzie zakrystia. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam nauroczystość ku czci naszego błogosławionego o. Hilarego. Karmelici przywiozą specjalne różańce z bł. Hilarym i (od tygodnia) świętym karmelitą o. Tytusem (Holendrem), ale cena różańca 20. zł. Przywiozą też broszurki o świętym Tytusie (za darmo).
  2. Dyżur sprzątania, dekorowania kwiatami i koszenia traw wokół kościoła (od 29 V do 4 VI) w Wielkim Garcu mają Małgorzata i Marek Fic, a w Rudnie  Katarzyna i Sławomir Duszyńscy z ul. Tczewskiej.
  3. „Bóg zapłać” za udział w Dniach Krzyżowych oraz zamówione intencje i jeden posiłek.
  4. W sobotę (4 VI) druga próba do I Komunii św. Początek próby o godz. 9.00.
  5. Jutro, w pon. 30 V, przypada I rocz. I. Komunii św. Zapraszam dzieci do spowiedzi i na mszę św. Spowiedź od 16.00. Można przyjść w stroju pierwszokomunijnym.
  6. W tym tygodniu przypadają: 1-wsza śr. m., 1. cz. m., 1. pt. m. Spowiedź pierwszopiątkowa w piątek od godz. 16.00.
  7. W tym roku procesja do czterech ołtarzy we wsi Wielki Garc.
  8. Pielgrzym.
  9. Pan Burmistrz przypomina, że 30 czerwca br upływa termin składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Deklaracje można składać drogą elektroniczną poprzez aplikację ZONE (wymagane jest wówczas posiadanie profilu zaufania), a w wersji papierowej składamy wypełniony formularz w sekretariacie urzędu. Druki dostępne są w urzędzie bądź na stronie internetowej Nadzoru Budowlanego.

INTENCJE (30 V–5 VI):

- Pon. (30 VI) godz. 16.30msza św. w I. rocz. I-ej Komunii św.

- Wt. (24 V) godz. 16.30 w 1. rocz. śm. + Bożeny Reszka (REZ).

- Śr. (25 V) godz. 16.30 – w I. śr. m. – do św. Józefa: by pary żyjące bez ślubu przyjęły sakrament małż. (REZ).

- Cz. (26 V) godz. 16.30 – w I. czw. m. – od czcicieli bł. o. Hilarego o powołania kapłańskie i zakonne z parafii i za powołanych (REZ).

- Pt. (27 V) godz. 16.30 – w I. pt. m. – od róży MB Szkaplerznej – msza św. wynagradzające Sercu Jezusa za grzechy (REZ).

- Sobota (28 V) godz. 16.00 RUDNO – w 20. r. śm. + Stanisława Surmy.

- NIEDZIELA (5 VI):

Godz. 7.45 + Heleny i Antoniego Syldatk, Bronisławy i Antoniego Bańczak oraz zm-ch z rodziny Syldatk i Bańczak.

Godz. 8.50 (RUDNO) + Felicji Ochenkowskiej (REZ).

Godz. 10.30 + rodziców Jana i i Anieli Błachuta oraz zm-ch z obojga stron.

Nr telefonu do plebanii: 695-873-611