Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocy (22 V 2022 r.)

Piątek, 20 Maj 2022 r.

Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocy (22 V 2022 r.)

Ogłoszenia na VI Niedzielę Wielkanocny (22 V 2022 r.)

1. Dziś po sumie (niedziela 22 V) spotkanie organizacyjne z rodzicami do I Komunii św.
  2. W miesiącu maju odprawiamy Nabożeństwa majowe.
  3. Dyżur sprzątania, dekorowania kwiatami i koszenia traw wokół kościoła (od 23 do 28 V) w Wielkim Garcu mają Karolina i Andrzej Ciosek, a w Rudnie  Marcin Połomski z ul. Tczewskiej.
  4. Jutro i pojutrze (pon. 16 V i wt. 24 V) obędą się tzw. Dni Krzyżowe. Msze święte błagalne o urodzaje i za kraje głodujące: w pon. w Rudnie  - rano, o godz. 8.15; w pon. w Międzyłężu przy kapliczce w centrum wsi o godz. 15.00. We wtorek 24 V w Wielkim Garcu o godz. 18.00 (przy kapliczce MB lub w kościele – w zależności, jaka będzie pogoda). W Gręblinie Dni Krzyżowe łączymy z niedzielną uroczystością (29 V) o godz. 11.00 (jedna z modlitw wiernych będzie prośbą o dobre o urodzaje oraz poproszę Ks. Biskupa, by pobłogosławił nasze pola i ludzi rolniczej pracy).
  5. W przyszłą niedzielę (29 V) nie będzie sumy w kościele parafialnym, ale msza św. o godz. 11.00 w Gręblinie przy kapliczce MB Niepokalanej. Będzie to msza koncelebrowana razem z karmelitami pod przewodnictwem biskupa Arkadiusza Okroja. Po mszy, Ksiądz Biskup, najpierw pobłogosławi Kapsułę Czasu z „Aktem Erekcyjnym”, a następnie poświęci nową kapliczkę ku czci bł. o. Hilarego Pawła Januszewskiego. Kapliczka już stoi (figurę błogosławionego o. Hilarego postawiono w piątek 21 V br. o godz. 14.30) Proszę, aby wierni na mszę św. przybyli 20 minut wcześniej i zajęli miejsce. Ruchem samochodów będą kierowali strażacy z Gręblina. Osoby przyjeżdżające samochodami, są proszeni, aby wjeżdżali (oprócz duchowieństwa i Ks. Biskupa) na plac drogą koło sklepu pana Rzeszotka. Kto może – niech samochód zostawi w domu. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam nauroczystość ku czci naszego błogosławionego o. Hilarego. Karmelici przywiozą specjalne różańce z bł. Hilarym i (od tygodnia) świętym karmelitą o. Tytusem (Holendrem), ale cena różańca 20. zł. Przywiozą też broszurki o świętym Tytusie (za darmo).
  6. W sobotę (28 V) pierwsza próba do I Komunii św. Początek próby o godz. 9.00.
  7. W sobotę (28 V) w kościele parafialnym w Wielkim Garcu msza św. z okazji 90. rocz. powstania OSP Wielkim Garcu. Msza św. o godz. 100.
  8. Nastąpiła zmiana procedury wyboru Sołtysów. Nowe wybory odbędą się 10-ty lipca br. we wszystkich wsiach naszej gminy. Teraz każdy mieszkaniec wsi (uprawniony do głosowania) może zgłosić kandydata na Sołtysa do Urzędu Gminy. Proces zgłaszani kandydatów na sołtysów potrwa do 17-ty czerwca br. Trzeba pobrać pustą listę, podać kandydata, kandydat musi wyrazić zgodę, następnie należy zebrać podpisy i dostarczyć wypełnioną listę do Gminnej Komisji Wyborczej przy Placu Grunwaldzkim nr 2 w Pelplinie.

INTENCJE (23–29 V):

- Pon. (23 V) (RUDNO) godz. 8.15 – za kraje głodujące (REZ).

(MIĘDZYŁĘŻ) godz. 15.00 – od rolników i mieszkańców Międzyłęża – o dobre tegoroczne urodzaje.

- Wt. (24 V) (WIELKI GARC) godz. 18.00 – o dobre tegoroczne urodzaje (REZ)

- Śr. (25 V) godz. 16.30 – w IV r. śm. + Henryka Choińskiego oraz Agnieszki.

- Cz. (26 V) godz. 16.30 – w dniu ur. + Marii Żółtek (Tadeusz).

- Pt. (27 V) godz. 16.30 – w rocz. śm. + Marii Smoczyńskiej.

- Sobota (28 V) Godz. 15.00 (Wielki Garc) - Msza św. o zdrowie dziecka.

Godz. 16.00 RUDNO + Janiny i Walentego Dyl oraz zm-ch z rodziny w czyśćcu.

Godz. 17.00 (Wielki Garc) – Msza św. w 90. rocz. powstania OSP w Wielkim Garcu.

- NIEDZIELA (29 V):

Godz. 7.45 – w rocz. śm. Henryka Bednarczyka oraz dziadków z obojga stron.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w IV r. śm. + Ewy Majcherczyk (REZ).

Godz. 11.00 (GRĘBLIN) – o to, by bł. o. Hilary Januszewski z naszej parafii prowadził lud Boży naszych czasów właściwymi drogami i dodawał sił w codziennym trudzie.

Nr telefonu do plebanii: 695-873-611