Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocy (15 V 2022 r.)

Czwartek, 12 Maj 2022 r.

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocy (15 V 2022 r.)

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkanocny (15 V 2022 r.)

1. Dziś kolekta budowlana. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary.
  2. W miesiącu maju odprawiamy Nabożeństwa majowe.
  3. Dyżur sprzątania, dekorowania kwiatami i koszenia traw wokół kościoła (od 16 do 21 V) w Wielkim Garcu mają Teresa i Jan Ciosek, a w Rudnie  Maria i Czesław Połomscy z ul. Tczewskiej. Jeszcze raz proszę o koszenie traw.
  4. W przyszłą niedzielę 22 V (po sumie) spotkanie organizacyjne z rodzicami do I Komunii św.
  5. Jutro (pon. 16 V), o godz. 19.00 w plebanii, odbędzie się spotkanie organizatorów uroczystości poświęcenia przez Biskupa kapliczki ku czci bł. o. Hilarego Pawła Januszewskiego w Gręblinie.
  6. Za dwa tygodnie w Gręblinie o godz. 11.00 (w miejsce sumy) zostanie odprawiona msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa Arkadiusza Okroja. Ksiądz Biskup po mszy św. najpierw pobłogosławi Kapsułę Czasu z „Aktem Erekcyjnym”, a następnie poświęci nową kapliczkę ku czci bł. o. Hilarego Pawła Januszewskiego. Ta kapliczka będzie naszym parafialnym wotum wdzięczności za błogosławionego z naszej parafii. Uczynimy to, jak napisałem w Akcie Erekcyjnym: W przeddzień 115 rocznicy (jego) urodzin. (…) Niedaleko kapliczki z figurą znajduje się Jego rodzinny dom, a centrum wsi, gdzie ją usytuowano może stanowić trwały i przestrzenny element gromadzenia się czcicieli błogosławionego karmelity. Już dziś zapraszam.
  7. Jedna rodzina (od tegorocznej I Komunii) z Wielkiego Garca wymalowała kaplicę przedpogrzebową w Wielkim Garcu. „Bóg zapłać” tej rodzinie. Było sporo pracy. Kostnica jest więc odnowiona i w niej może rozpoczynać się pogrzeb. Jest jak nowa. też pewne zmiany, m.in. Figura Matki Bożej znalazła się we właściwym miejscu. Proszę teraz zachować w niej porządek i czystość.
  8. Nastąpiła zmiana procedury wyboru Sołtysów. Nowe wybory odbędą się 10-ty lipca br. we wszystkich wsiach naszej gminy. Teraz każdy mieszkaniec wsi (uprawniony do głosowania) może zgłosić kandydata na Sołtysa do Urzędu Gminy. Proces ten rozpoczął się już 4-go maja i potrwa do 17-ty czerwca br. W gablotach (również przykościelnych) wywieszone informacje – proszę się z nimi zapoznać lub przeczytać na stronie internetowej Gminy (jest tam mowa, że trzeba pobrać pustą listę, podać kandydata, kandydat musi wyrazić zgodę, zebrać podpisy i dostarczyć wypełnioną listę do Gminnej Komisji Wyborczej przy Placu Grunwaldzkim nr 2 w Pelplinie - w odpowiednie dni tygodnia i godzinach urzędowania).
  9. Pielgrzym.

INTENCJE (16–22 V):

- Pon. (16 V) godz. 16.30 + Andrzeja Fasiczki i Grzegorza Killicha.

- Wt. (17 V) godz. 16.30 + Jurka Blomberga (REZ- zam. Krystyna Kriegel)

- Śr. (18 V) nie będzie mszy w parafii (Lipusz).

- Cz. (19 V) godz. 16.30 – w tzw. m. od pogrzebu + Tadeusza Nowopolskiego.

- Pt. (20 V) godz. 16.30 – w dniu ur. ojca + Zygmunta Krygiela oraz o zdrowie dla mamy (REZ-zam. Andżela)

- Sobota (21 V) RUDNO godz. 16.00 – w I. r. śm. + Kazimierza Cieszyńskiego (REZ).

- NIEDZIELA (22 V):

Godz. 7.45 – w rocz. ur. (50 lat) – o zdrowie (REZ).

Godz. 8.50 (RUDNO) – w 39. rocz. święceń kapłańskich Ks. Proboszcza – int. od Czcicieli MB Trzykroć Przedziwnej  - o zdrowie i potrzebne łaski w dalszym kapłańskim posługiwaniu.

Godz. 10.30 – w II. r. śm. + Jerzego Kołakowskiego.

Nr telefonu do plebanii: 695-873-611