Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocy (8.05.2022 r.)

Piątek, 06 Maj 2022 r.

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocy (8.05.2022 r.)

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkanocny (8 V 2022 r.)

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Mamy szczególnego Pasterza – bł. o. Hilarego Januszewskiego. WAkcie Erekcyjnym” – kapsule czasu napisałem: Niedaleko kapliczki z figurą znajduje się Jego rodzinny dom, a centrum wsi, gdzie ją usytuowano może stanowić trwały i przestrzenny element gromadzenia się czcicieli błogosławionego karmelity. To ich głęboka i niezachwiana wiara, że bł. karmelita o. Hilary Paweł Januszewski będzie w stałym kontakcie z Bogiem Wszechmogącym poprowadzi lud Boży naszych czasów właściwymi drogami, doda sił w codziennym trudzie i pozwoli odnaleźć sens życia.
  2. W naszej parafii jest 14-cioro członków wspólnoty modlitewnej bł. o. Hilarego. Chciałbym, aby do tej wspólnoty należało więcej jego czcicieli!
  3. W miesiącu maju odprawiamy Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej: w kościele po mszy oraz przy kapliczkach przydrożnych i krzyżach: w Gręblinie i Rudnie o godz. 17.00.
  4. Dyżur sprzątania, dekorowania kwiatami i koszenia traw wokół kościoła (9-14 V) w Wielkim Garcu mają Wioleta i Janusz Ciosek, a w RudnieGrzegorz Pepliński z ul. Szkolnej. Koszenie..
  5. Jeszcze tydzień, a zamykam listę sponsorów kapliczki ku czci błogosławionego o. Hilarego Januszewskiego w Gręblinie (sponsorzy zostaną zapisani w Akcie Erekcyjnym - Kapsule  czasu, który będzie poświęcony 29 maja br. przez Ks. Biskupa i wmurowany w fundament kapliczki). Ta kapliczka będzie wotum wdzięczności za błogosławionego z naszej parafii – tą kapliczką chcemy podziękować Bogu Wszechmogącemu w Trzech Osobach, że dał nam tego świętego zakonnika-karmelitę,
  6. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana.

INTENCJE (9–15 V):

- Pon. (9 V) godz. 16.30 – w rocz. śm. + Jurka Blomberga (REZ).

- Wt. (10 V) godz. 16.30 – w dniu ur. + Marii (Gruba).

- Śr. (11 V) godz. 16.30 – w 5. r. śm. + Piotra Fasiczki oraz zm-ch z rodziny Cisewskich i Morawczyńskich.

- Cz. (12 V) godz. 16.30 + Krystiana Gottschalka.

- Pt. (13 V) godz. 16.30 – w dniu fatimskim od róży Niep. Pocz. NMP + Jerzego Jabłońskiego, Antoniny i Franciszka Jabłońskich oraz wszystkich zm-ch z róży (REZ).

- Sobota (14 V) RUDNO godz. 16.00 – za zm-ch rodziców Jana i Cyryli Kwaterowskich, braci Jana, Alojzego, Krystiana, szwagrów, babcie, dziadków i zm-ch z rodziny.

- NIEDZIELA (15 V):

Godz. 7.45 + rodziców Świerczyńskich Bolesławy i Władysława.

Godz. 8.50 (RUDNO) + Zenona, Edwarda, Anny Gasyna, Zbigniewa oraz zm-ch rodziców z obojga stron.

Godz. 10.30 – w rocz. śm. + Marii Nykaza oraz zmch: Zofię, Jana, Józefa i Weronikę (REZ).

Nr telefonu do plebanii: 695-873-611