Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocy (1 V 2022 r.)

Czwartek, 28 Kwiecień 2022 r.

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocy (1 V 2022 r.)

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkanocny (1 V 2022 r.)

1. W miniony poniedziałek w plebanii odbyło się spotkanie komitetu organizacyjnego do I Komunii. Informuję rodziców, że mam w plebanii sześć używanych alb dla dziewcząt i chłopców do I Komunii, a nwet jeden czarny garniturek ze spodniami dla chłopca.
  2. W miesiącu maju odprawiamy Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej: w kościele po mszy oraz przy kapliczkach przydrożnych i krzyżach.
  3. We wtorek 3-ci maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę.
  4. W środę przypada wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków. Uroczysta msza św. zostanie odprawiona w sobotę 28 maja br. o godz. 17.00 w kościele parafialnym w związku z jubileuszem 90-lecia powstania OSP w Wielkim Garcu.
  5. W śr., cz., pt. przypadają pierwsze dni miesiąca. Spowiedź i adoracja w I. pt. od godz. 16.00.
  6. Dyżur sprzątania, dekorowania kwiatami i koszenia traw wokół kościoła – na uroczystość Matki Bożej Królowej Polski (3 V) w Wielkim Garcu mają Danuta i Jan Stalmascy z Gręblina, od 4-8 maja Tomasz Sobuś i Katarzyna z Gręblina, a w Rudnieprzez cały tydzieńdyżur ten ma Paula Kamińska z ul. Szkolnej.
  7. Ostatnia szansa, by być zaliczonym do sponsorów kapliczki i wpisanym wAkt Erekcyjny”, który zostanie umieszczony w fundament kapliczki ku czci bł. o. Hilarego w Gręblinie. Będą też specjalne podziękowania.
  8. Ławki – trochę tabliczek wymieniłem (na innych jeszcze czekam).
  9. Pielgrzym.

INTENCJE (2–8 V):

- Pon. (2 V) godz. 16.30 – w rocz. śm. + Genowefy Bałdowskiej i Adama.

- Wt. (3 V) NMP Królowej Polski

Godz. 7.45 + Genowefy, Stanisława, Władysława Obłódeckich i Krystiana Gottschalka.

Godz. 8.50 + Maksymiliana, Heleny, Krystyny i Michała Cichockich oraz Tadeusza i Krystyny Nowaczewskich i zm-ch z rodziny.

Godz. 10.30 + Genowefy i Edwarda Adamskich (REZ).

- Śr. (4 V) godz. 16.30 – w I. śr. m. do św. Józefa o przyjęcie sak. małż. przez pary żyjące bez ślubu kościelnego (REZ).

- Cz. (5 V) godz. 16.30 – w I. cz. m. od czcicieli bł. o. Hilarego Januszewskiego o powołania z parafii i za powołanych (REZ).

- Pt. (6 V) godz. 16.30 – w I. pt. m. od róży MB Szkaplerznej jako msza św. wynagradzająca Sercu Jezusa za grzechy (REZ).

- Sobota (7 V) RUDNO godz. 16.00 – w II. r. śm. + Teresy i Jana Szarmach (REZ).

- NIEDZIELA (8 V):

Godz. 7.45 + Mieczysława, Henryka i Stanisława Nagiel (zam. Choszcz).

Godz. 8.50 (RUDNO) + Felicji Ochenkowskiej.

Godz. 10.30 – w II. rocz. śm. + Bronisława Partyki i Agnieszki (REZ).

- ZAPOWIEDZI: Anna Smugaj, st. wol. Gręblin 42 i Marcin Wichman, st. wol. Tczew, ul. Nowowiejska 18/4 – zap. 2.

Nr telefonu do plebanii: 695-873-611