Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Wielki Garc

Kazanie na Poniedziałek Wielkanocy 2022 roku

Poniedziałek, 18 Kwiecień 2022 r.

Kazanie na Poniedziałek Wielkanocy 2022 roku


Kazanie na Poniedziałek Wielkanocy 2022 roku

BRACIA i SIOSTRY!

Zmartwychwstanie Jezusa jest podstawowym wydarzeniem, na którym opiera się nasza wiara i nadzieja. Za nasze grzechy umarł i odpokutował Chrystus, a nie my. Dzień Jego zmartwychwstania jest pierwszym dniem nowego stworzenia. Od tej pory Chrystus stwarza w nas nowe serce i towarzyszy nam na naszych drogach.

Na tych drogach towarzyszy nam też Maryja. Jako dobra Matka w 1917 roku mówiła w Fatimie, że aby zapobiec wojnie, głodowi i prześladowaniu Kościoła oraz Ojca Świętego, trzeba prosić o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu i praktykować Komunię św. Objawiając się trójce pastuszków w Fatimie w 1917 roku mówiła: Jeśli Rosja nawróci się, zapanuje pokój, jeżeli nie, bezbożna propaganda rozszerzy swe błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościołapowiedziała. Natomiast w 1930 roku do siostry Łucji z Fatimy powiedziała: jeżeli ludzie się nie nawrócą i nie będą żałować za grzechy, dojdzie do następnej wojny światowej, klęski głodu, wielu konfliktów zbrojnych i prześladowania chrześcijan.

Maryja niesie pokój, ma moc wyprosić to, o co błagamy. Świat jednak musi zrozumieć, że konieczne jest nawrócenie, że nie można zabijać nienarodzonych dzieci (mnóstwo ich też zabijano w Ukrainie), że nie można propagować ideologii gender, że nie można reklamować żadnej formy grzechu. Dziś człowiek z grzechu uczynił styl życia, dlatego ludzie uważają, że mają prawo eutanazji (ile jest eutanazji na Zachodzie – czyli zabijania staruszków bądź chorych). Ludzie tworzą prawo niezgodne z prawem Bożym: prawo do aborcji, jak również stosowania metody in vitro. Ludzkość w ten sposób stoi nad przepaścią samozagłady. Święty papież Jan Paweł II mówił: Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości.

Ukraina umiera dziś za Zachód, z Bogiem w sercu i na ustach. Gdyby walczyła wyłącznie w imię demokracji, skapitulowałaby po dwóch dniach.

W dzisiejszym Liście Rektora KUL czytamy: Nadzieja na nowe życie niesie ze sobą pod tym względem pewien obowiązek, a zarazem zadanie do wykonania, szczególnie w obecnej sytuacji, gdy pojawiają się obok nas potrzebujący siostry i bracia z Ukrainy, uciekający przed wojną. Amen.

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
Wielki Garc - 7.45, 10.30
Rudno - 8.55

Dni powszednie
Wielki Garc - 16.30

Sobota
Rudno - 16.00