Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu (3 IV 2022 r.)

Wtorek, 29 Marzec 2022 r.

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu (3 IV 2022 r.)

1. Dziś (4 kwietnia br) zmarł Tadeusz Nowopolski z Rudna, os. Pomorskie. Pogrzeb odbędzie się w kościele parafialnym w Wielkim Garcu w piątek 8.04 br o godz. 10.00. Różaniec w czwartekw Rudnie.
  2. UWAGA: Jest renowacja kapliczki MB Niepokalanej w parku w Gręblinie (nie wołać czasami policji).
  3. „Bóg zapłać” rodzicom ostatnio bierzmowanych za złożoną ofiarę, która w większej części została przeznaczona na seminarium duchowne w Pelplinie.
  4. W niedziele Wielkiego Postu przed mszami śpiewamy kolejne części Gorzkich żali.
  5. W środę i czwartek przypadają pierwsze dni miesiąca.
  6. We wtorek i czwartek msze św. rano o godz. 7.45, gdyż spowiadam w dekanacie.
  7. W piątek nabożeństwo Drogi krzyżowej w kościele parafialnym w W. Garcu, o godz. 16.00.
  8. W przyszłą niedzielę palmową Szkolne Koło Caritasu z Rudna będzie sprzedawało palemki i stroiki wielkanocne.
  9. Dyżur sprzątania kościoła w W. Garcu od 4-10 IV mają Wioleta i Mieczysław Morawczyńscy z Gręblina, w Rudnie Grzegorz Loda z ul. Szkolnej. Teraz, gdy w Wielkim Poście nie kupujemy kwiatów, to te pieniądze przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego. "Grób Pański" w Rudnie będą w tym roku robiły: Alicja Dziewiątkowska i Martyna Dziewiątkowska z ul. Tczewskiej.
  10. Przyjmuję na kwiaty do Grobu Pańskiego, w Rudnie pani kościelna.
  11. Po 17. i pół roku nienagannej i bezinteresownej służby funkcję zakrystianki w Rudnie - ze względów zdrowotnych - przestaje pełnić dotychczasowa kościelna. Po 13. i pół roku odchodzi też z pracy w plebanii. "Bóg zapłać" za te posługiwania. Z dniem 1. kwietnia br. funkcję zakrystianki w Rudnie przejmuje pani radna Jolanta Partyka. Przez najbliższe tygodnie po klucze do sprzątania kościoła w Rudnie proszę przychodzić do pani Alicji Dziewiątkowskiej, mieszkającej w starej szkole w Rudnie. Pamiętamy, że klucze odnosimy jeszcze tego samego dnia!
  12. Kolonie letnie dla dzieci odbędą się w ostatnim tygodniu sierpnia we Władysławowie. Cena 900 zł. Przedpłata wynosi 300 zł, którą należy wpłacić do końca kwietnia.
  13. Przyjmuję i zapisuję sponsorów kapliczki bł. Hilarego Januszewskiego, którzy zostaną umieszczeni dla potomnych w tzw. Kamieniu Węgielnym, który poświęci biskup i uroczyście umieści w fundament kapliczki 29 maja.
  14. Kończymy już regulować za ławki (odkręcone tabliczki w Rudnie czekają na ostateczną wpłatę lub skreślenie z rezerwacji  miejsca).

INTENCJE (4–10 IV):

- Pon. (4 IV) godz. 16.30 – od siostry Krystyna i Henryka + Mieczysława Klepinowskiego.

- Wt, (5 IV) godz. 7.45 + Stanisława Pastwa.

- Śr. (6 IV) godz. 16.30 – w I. śr. m. za pary żyjące bez ślubu kościelnego o przyjęcie sakr. małżeństwa (REZ).

- Cz. (7 IV) godz. 7.45 – w I. cz. m. od czcicieli bł. Hilarego – o powołania z parafii i za powołanych (REZ).

- Pt. (8 IV) godz. 16.20 – w II r. śm. + Mariana Kroka oraz rodziców Marii i Józefa.

- So. (9 IV) RUDNO, godz. 16.00 – za zm-ch rodziców, brata i bratową (Surma Jad.).

NIEDZIELA (10 IV)

Godz. 7.45 – w III r. śm. + Władysława (REZ-Myrda).

Godz. 8.50 (RUDNO) + Felicji Ochenkowskiej (REZ).

Godz. 10.30 – w 13. r. śm. + Jadwigi Borys i Jana Borysa (REZ).

Nr telefonu do plebanii: 695-873-611