Ogłoszenia na IV Niedzielę W. Postu (27 III 2022 r.)

Czwartek, 24 Marzec 2022 r.

Ogłoszenia na IV Niedzielę W. Postu (27 III 2022 r.)

Ogłoszenia na IV Niedzielę Wielkiego Postu (27 III 2022 r.)

1. Podczas kolekty specjalnej zebraliśmy przeszło 2 tys. zł, m.in. na paczki dla Ukrainy.
  2. W niedziele Wielkiego Postu przed mszami śpiewamy kolejne części Gorzkich żali.
  3. Dziś (niedziela, 27 III) po sumie próba generalna do bierzmowania, w łączności ze świadkami. Składka od bierzmowanych (m.in. jako dar na seminarium duchowne) wynosi po 150 zł. Bierzmowanie w czwartek (31 III) o godz. 18.00.
  4. „Bóg zapłać” dyrekcji szkoły w Rudnie, katechetom i nauczycielom za pomoc w przeprowadzeniu w minionym tygodniu rekolekcji szkolnych oraz wiernym, którzy też brali udział w rekolekcjach.
  5. W piątek przypada I-wszy pt. m. Spowiedź od 130.
  6. W piątek nabożeństwo Drogi krzyżowej w kościele parafialnym w W. Garcu, o godz. 100.
  7. Dyżur sprzątania kościoła w W. Garcu od 28 III-3 IV mają Dorota i Zdzisław Iwańscy z Gręblina, w Rudnie Maria i Henryk Obydź z ul. Szkolnej. Teraz, gdy w Wielkim Poście nie kupujemy kwiatów, to te pieniądze przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Może w Rudnie ktoś chciałby wyprzedzić swój dyżur, to mógłby zrobić w Wielkim Tygodniu Grób Pański? (dwie rodziny).
  8. Przyjmuję na kwiaty do Grobu Pańskiego, w Rudnie pani kościelna.
  9. Kolonie letnie dla dzieci odbędą się w ostatnim tygodniu sierpnia we Władysławowie. Cena 900 zł. Przedpłata wynosi 300 zł, którą należy wpłacić do końca kwietnia.
  10. Przyjmuję i zapisuję sponsorów kapliczki bł. Hilarego Januszewskiego, którzy zostaną umieszczeni dla potomnych w tzw. Kamieniu Węgielnym, który poświęci biskup i uroczyście umieści w fundament kapliczki 29 maja. Kapliczka już powstaje.
  11. Kończymy już regulować za ławki (odkręcone są niektóre tabliczki w Rudnie..)

INTENCJE (28 III–3 IV):

- Pon. (28 III) nie będzie mszy w parafii, bo jadę do Olsztyna na pogrzeb ks. abpa Edmunda Piszcza.

- Wt, (29 III) godz. 16.30 – w tzw. m. od śmierci + Piotra Bukowskiego.

- Śr. (30 III) godz. 16.30 + Marii i Karola Żółtek (zam. Stanis.)

- Cz. (31 III) godz. 18.00 BIERZMOWANIE (ks. bp Arkadiusz Okroj).

- Pt. (1 IV) godz. 16.20 – w I. pt. m. – od róży MB Szkaplerznej jako przebłaganie Serca Jezusowego za grzechy (REZ).

- So. (2 IV) RUDNO, godz. 16.00 – z okazji ur. + Danuty Gerowskiej oraz Edwarda i zm-ch z rodziny.

NIEDZIELA (3 IV)

Godz. 7.45 – w II. r. śm. + Renaty Słomskiej oraz rodziców Marii i Józefa.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w dniu ur. + Józefiny Zając (REZ-zam. z ul. Kościelnej).

Godz. 10.30 – od róży św. Teresy z Avila z prośbą do Najśw. Maryi Panny za wszystkich chorych i cierpiących.

Nr telefonu do plebanii: 695-873-611