Kazanie na III Niedzielę Wielkiego Postu (20 III 2022 r.)

Niedziela, 20 Marzec 2022 r.

Kazanie na III Niedzielę Wielkiego Postu (20 III 2022 r.)

Kazanie na III Wielkiego Postu (20 III 2022 r.)

Bóg jest Miłością” i nie chce karania. Kar używammówił Jezus do św. siostry Faustynykiedy mnie sami zmuszają do tego. Zagadką był szczególny gniew Boży na jedno z polskich miast w czasie II wojny światowej, które miało zostać zniszczone jak Sodoma i Gomora. Chodziło prawdopodobnie o Warszawę, która w latach międzywojennych miała opinię najbardziej (po Paryżu) rozpustnego miasta Europy. Czy umiemy dziś zidentyfikować nowe bezbożne i antyludzkie ideologie, jak: feminizm, ekologizm czy gender? Dzisiejszy neokomunizm czyni to podstępnie przez swych sprzedajnych agentów ze świata mediów, polityki, a nawet nauki. Wieloletnia indoktrynacja marksistowsko-leninowska na Zachodzie przyniosła złe przykłady. W Trewirze w Niemczech w 2018 roku świętowano 200-letnią rocznicę urodzin Karola Marksa i z tej okazji odsłonięto jego 5,5 metrową jego figurę. Podobnie było w Gelsenkirchen w Nadrenii Północnej-Westfalii, gdzie dobrowolnie w czerwcu 2020 roku (niedawno) postawiono pomnik Leninowi. Błogosławiony ks. Bronisław Markiewicz, wizjoner (zmarł w 1912 roku), powiedział słynne zdanie: Gdy brakuje świętych w narodzie, robi się ciemno w głowach ludzkich i ludzie nie widzą dróg, którymi im należy postępować. My, Polacy, mamy wielu świętych, jak: św. Faustyna, bł. Aniela Salawa, służebnica Rozalia Celkówna, św. Maksymilian Maria Kolbe, św. Jan Paweł II, bł. kard. Wyszyński, 108-miu męczenników II wojny światowej, a wśród nich nasz błogosławiony z parafii błogosławiony karmelita Hilary Paweł Januszewski z Gręblina, któremu stawiamy okazałą kapliczkę w Gręblinie. I dobrze, bo jak mówiła św. Faustyna: Bez świętych Polska sobie nie poradzi. W wizjach św. Faustyny obecny czas, w którym żyjemy, jest czasem miłosierdzia. Został on w całej pełni i oficjalnie ogłoszony całemu światu przez św. Jana Pawła IIpapieża miłosierdzia. Najpierw w encyklice „Dives et Misericordia” (O Bożym Miłosierdziu) w 1980 roku, a potem, 17 sierpnia 2002 roku, kiedy uruchomił koło zamachowe obecnych dziejów. Rozpoczął wówczas w Krakowie-Łagiewnikach, oficjalnie i uroczyście, zapowiedziany Faustynie (przez Jezusa) czas miłosierdzia. Powiedział: niech się spełnia „iskra”, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje (Dz 1732). A do stygmatyczki Teresy Neumann (zmarła w Bawarii w 1962 roku) Jezus powiedział o Polsce: Za Polską wstawiają się łzy, które moja Matka wylała pod krzyżem. Naród, który czci, nie będzie między narodami ostatni (…). Światłych i mądrych ludzi Polsce nie odmówię (…) w języku polskim ogłaszane będą najmądrzejsze prawa i najsprawiedliwsze ustawy (…). Warszawa stanie się stolicą Stanów Zjednoczonych Europy (…). Będzie mieć chwałę między narodami i jak skrzydła szeroko otwarte rozszerzy swe granice, ogarnie narody wierne Kościołowi. Jednak w Ewangelii słyszeliśmy:Lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie”. Amen.