Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu (13 III 2022 r.)

Czwartek, 10 Marzec 2022 r.

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu (13 III 2022 r.)

1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed mszami śpiewamy kolejne części Gorzkich żali.
  2. Dziś (13 III), na sumie (godz. 10.30) poświęcenie książeczek dzieciom do I Komunii św.  (po sumie spotkanie rodziców).
  3. W sobote (12 i 19 III) kolejne spotkanie młodzieży do bierzmowania, poprzedzone mszą św. o godz. 16.00 w Wielkim Garcu (jeszcze raz więc nie będzie mszy w sobotę w Rudnie). Składka od bierzmowanych, m.in. jako dar na seminarium duchowne wynosi po 150 zł.
  4. W piątek nabożeństwo Drogi krzyżowej w kościele parafialnym w W. Garcu o godz. 16.00.
  5. Rekolekcje dla dzieci, młodzieży do bierzmowania i dorosłych od środy do piątku (23-25 III).
  6. Biuro parafialne czynne codziennie o godz. 17.00.
  7. Dyżur sprzątania kościoła w W. Garcu od 14-20 III (włącznie) mają Czesława i Władysław Żółtek z Gręblina, w Rudnie Janina i Leszek Klukowscy z ul. Tczewskiej. Teraz, gdy w Wielkim Poście nie kupujemy kwiatów, to te pieniądze przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Może w Rudnie ktoś chciałby wyprzedzić swój dyżur, to mógłby zrobić w Wielkim Tygodniu Grób Pański? (dwie rodziny).
  8. Przyjmuję na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bardzo proszę, aby członkowie poszczególnych róż Żywego Różańca zanieśli składkę do swojej zelatorki. Wszyscy członkowie Żywego Różańca są zobowiązani do płacenia składek jako POMOCNICY KOŚCIOŁA.
  9. Kolonie letnie dla dzieci odbędą się w ostatnim tygodniu sierpnia we Władysławowie. Cena 900 zł. Przedpłata wynosi 300 zł, którą należy wpłacić do końca kwietnia.
  10. Przyjmuję i zapisuję sponsorów kapliczki bł. Hilarego Januszewskiego, którzy zostaną umieszczeni dla potomnych w tzw. Kamieniu Węgielnym, który poświęci biskup i zostanie wmurowany w fundament kapliczki w ostatnią niedzielę maja. „Bóg zapłać” m.in. 12. czcicielom błogosławionego Hilarego oraz osobom indywidualnym. Kapliczka już powstaje.
  11. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, które napływają w ramach rocznej ofiary kolędowej.
  12. Kończymy już płacić za ławki – cena 40 zł.
  13. Diecezja pelplińska przekazała 1 milion 100 tysięcy na pomoc Ukrainie. Informacje Caritas o dalszej pomocy Ukrainie są wywieszone w gablocie.

INTENCJE (14-20 III 2022 r.)

- Pon. (14 III) godz. 16.30 – w dniu ur + Heleny Bednarczyk.

- Wt, (15 III) godz. 16.30 + Jana Boryckiego – od Teresy i Jarosława z rodziną.

- Śr. (16 III) godz. 16.30 + Józefa Cetery.

- Cz. (17 III) godz. 16.30 – w miesiąc od pogrzebu + Genowefy Draim.

- Pt. (18 III) godz. 16.20 + teściów i rodzeństwo Brzoska.

- So. (19 III) WIELKI GARC, godz. 16.00 + Józefa, i Adama, dziadków z obojga stron oraz chrzestną Barbarę Rekowską.

NIEDZIELA (20 III)

Godz. 7.45 – o zdrowie i bł. Boże dla rodziny (Kołak. H.).

Godz. 8.50 (RUDNO) + wujka Tadeusza oraz dziadków Jadwigi i Kazimierza Borowskich.

Godz. 10.30 + rodziców Jana i Stanisławy Czerwińskich, brata Edwarda oraz Zofii i Stanisława Ankiewicz.

- w miniony piątek w Wielkim Garcu (o godz. 10.00) odbył się pogrzeb naszego dawnego parafianina z Międzyłęża, śp. Piotra Bukowskiego, lat 64 (zginął w wypadku samochodowym). „Wieczny odpoczynek..”

Nr telefonu do plebanii: 695-873-611