Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu (6 III 2022 r.)

Czwartek, 03 Marzec 2022 r.

Ogłoszenia na I Niedzielę Wielkiego Postu (6 III 2022 r.)

1. W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed mszami śpiewamy kolejne części Gorzkich żali.
  2. Na Ukrainę w środę popielcową zebraliśmy 8706 zł. „Bóg zapłać” parafianom!
  3. Dziś (niedziela, 6 III) po sumie pierwsze spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania. Kandydaci mają już zaliczony „Mały katechizm”. Następne spotkanie będzie miało miejsce w najbliższą sobote (12 III) w Wielkim Garcu o godz. 16.00 połączone z mszą św. niedzielną (nie będzie więc mszy w sobotę w Rudnie). Składkia na bierzmowanie i na WSD będzie wynosić 150 zł.
  4. Poświęcenie książeczek pt. „Z Panem Bogiem” dzieciom do I Komunii św będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę (13 III) na sumie o godz. 10.30 (po sumie spotkanie rodziców).
  5. W piątek nabożeństwo Drogi krzyżowej w kościele parafialnym w W. Garcu o godz. 16.00.
  6. Rekolekcje dla dzieci, młodzieży do bierzmowania i dorosłych od środy do piątku (23-25 III).
  7. Biuro parafialne czynne codziennie o godz. 17.00.
  8. Dyżur sprzątania kościoła w W. Garcu od 7-13 (włącznie) mają Dorota i Mieczysław Rasmus z Gręblina, w Rudnie Anna i Krzysztof Rogalewscy z ul. Tczewskiej. Teraz, gdy w Wielkim Poście nie kupujemy kwiatów, to te pieniądze przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  9. Przyjmuję na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bardzo proszę, aby członkowie poszczególnych róż Żywego Różańca zanieśli składkę do swojej zelatorki.
  10. Kolonie letnie dla dzieci odbędą się w ostatnim tygodniu wakacji we Władysławowie (od 25 VIII). Cena 900 zł. Należy wpłacić do kończ kwietnia 300 zł.
  11. Przyjmuję i zapisuję sponsorów kapliczki bł. Hilarego Januszewskiego, którzy zostaną umieszczeni dla potomnych w tzw. Kamieniu Węgielnym, który zostanie wmurowany w fundament kapliczki.
  12. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, które napływają zamiast rocznej ofiary kolędowej.
  13. W lutym płacimy za ławki – cena 40 zł.
  14. Pielgrzym.
  15. "Bóg zapłać" strażakom z W. Garca i firmie "Pomierski" za przycinanie w sobotę kolejnych niebezpiecznie zwisających gałęzi na cmentarzu.

INTENCJE (7-13 III 20222 r.)

- Pon. (7 III) godz. 16.30 + Genowefy Draim.

- Wt, (8 III) NIE BĘDZIE MSZY W PARAFII (wyjeżdżam na pogrzeb księdza kolegi do Lęborka).

- Śr. (9 III) godz. 16.30 – w rocz. ur. + rodziców Bernarda i Henryki Wanke z zm-ch z rodzin oraz w pewnej intencji.

- Cz. (10 III) – w miesiąc od śm. + Józefa Gucwy.

- Pt. (11 III) godz. 16.20 – w I. r. śm. + Krystyny Perska (REZ-Żółtek Woj.).

- So. (12 III) WIELKI GARC, godz. 16.00 + Kazimiery i Eugeniusza Olszak.

NIEDZIELA (13 III)

Godz. 7.45 – w dniu fatimskim, w 20. r. śm. + Michaliny Cisewskiej oraz zm-ch z rodziny Fasiczka i Cisewskich.

Godz. 8.50 (RUDNO) + Władysława i Agnieszki Sadowskich oraz zm-ch z rodziny Sadowskich.

Godz. 10.30 – w 70-lecie urodzin mamy Heleny, z podz. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i bł. Boże.

Nr telefonu do plebanii: 695-873-611