Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą (6 II 2022 r.)

Czwartek, 03 Luty 2022 r.

Ogłoszenia na V Niedzielę Zwykłą (6 II 2022 r.)

- Nowy numer telefonu do plebanii: 695-873-611

1. Po mszy kandydaci do bierzmowania podejdą do mnie i pokażą zaliczony w Indeksie Mały Katechizm. Jeśli go nie zaliczyli, to proszę przyjść z osobą towarzyszącą do biura parafialnego w czwartek lub piątek o godz. 17.00 na egzamin. Bez zaliczenia Małego Katechizmu nie mogą być bierzmowani. Kandydaci, którzy zostali ochrzczeni w innej parafii dostarczą mi Świadectwo Chrztu z tamtej parafii. Podobnie dzieci do I Komunii.
  2. BIURO PARAFIALNE w tym tygodniu czynne w poniedziałek, czwartek i piątek o godz. 17.00.
  3. Jutro, w poniedziałek, msza św. rano o godz. 7,45. Nie będzie mszy w parafii we wtorek i środę, gdyż biorę udział w rekolekcjach kapłańskich w Pelplinie.
  4. W piątek 11 II przypada wspomnienie MB z Lourdes i Międzynarodowy Dzień chorych.
  5. Pary, które chcą zawrzeć związek małżeński, proszę, aby wzięły pod uwagę to, że nie są możliwe w tym roku dwie soboty, tj.: sobota przed I Komunią (11 VI) oraz sobota 1 X br, (w drugim przypadku będę na urlopie).
  6. Dyżur sprzątania kościoła w Wielkim Garcu i uprzątnięcie śniegu przed kościołem – od 7 do  13 II (włącznie) mają Wiesława i Tadeusz Maziarz z Gręblina, w Rudnie Alicja i Krzysztof Cyganowscy z ul. Tczewskiej. „Bóg zapłać” za usunięcie wystroju bożonarodzeniowego.
  7. W minionym tygodniu trzy razy spotkali się przedstawiciele komitetu organizacyjnego budowy kapliczki błogosławionego Hilarego i rozstrzygnięto, że rzeźba zostanie postawiona w miejscu zamieszkania błogosławionego, czyli w Gręblinie. Na spotkaniach raz byli obecni:  burmistrz MiG Pelplin, sołtys Gręblina, przedstawiciel Rady Sołeckiej Gręblina, Ksiądz Proboszcz i kilku mieszkańców Gręblina, za drugim razem – bez burmistrza oraz radni z Gręblina. Ustaliliśmy, że rzeźba zostanie postawiona bardziej w centrum wsi, niedaleko szosy. Każdy sponsor zostanie zapisany w Akcie Erekcyjnym.
  8. Serdecznie proszę rodziny, u których w tym roku nie odbyła się kolęda, o złożenie (w podpisanej kopercie) rocznej ofiary dotychczas przekazywanej podczas tradycyjnej kolędy. Można to również uczynić drogą elektroniczną przez dokonanie wpłaty na KONTO Parafii: 04 8342 0009 2004 3694 2000 0001. Przypomnę, że wszyscy Parafianie płacą podatek za siebie do Kurii i do Urzędu Skarbowego. Do tej pory połowa rodzin z tego obowiązku się nie wywiązała (kolęda nie odbyła się w 295 miejscach – z tego wpłaciło 80 rodzin, a 215 rodzin jeszcze nie uiściło za siebie podatku. W Rudnie wpłaciło 95 rodzin, nie wpłaciło jeszcze 140; w Gręblinie90 dało, 90 jeszcze nie; w Wielkim Garcu 30 wpłaciło, a 55 jeszcze nie wpłaciło za siebie podatku; w Miedzyłężu jeszcze 30 rodzin nie wywiązało się z tego obowiązku.
  9. Pielgrzym (kilka egzemplarzy zbiega – można go kupować).
  10. W lutym płacimy za ławki. Cena 40 zł.

INTENCJE (7I–13 II 2022 r.):

- Pon. (7 I) godz. 7.45 – o zdrowie i bł. Boże dla Kazimierza.

- Wt. (8 II) i śr. (9 II)nie będzie mszy w parafii.

- Cz. (10 II) godz. 16.30 – w int. Panu Bogu wiadomej oraz o pojednanie w rodzinie.

- Pt. (11 II) godz. 16.30 – w I. r. śm. + Stanisława Oborzyńskiego, Marka i Stanisława Cetera oraz zm-ch z rodziny Cetera i Oborzyńskich

- So. (12 II) RUDNO godz. 16.00 + siostry Marty i Kazimierza Brzozowskich oraz Jadwigi i Jana Szarmach (Gasyna).

NIEDZIELA (13 II 2022 r.):

Godz. 7.45w dniu fatimskim od róży MB Piaseckiej jako wynagradzająca Matce Bożej za grzechy.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w rocz. śm. + Władysława (on) Pastwy.

Godz. 10.30 – w dniu ur. + Bożeny Reszka (REZ).