Ogłoszenia na III Niedzielę po Narodzeniu Pańskim (9 I 2022 r.)

Czwartek, 06 Styczeń 2022 r.

Ogłoszenia na III Niedzielę po Narodzeniu Pańskim (9 I 2022 r.)

Ogłoszenia na III Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. (Święto Chrztu P. - 9 I 2022 r.)

1. W tygodniu msze św. rano o godz. 8.30.
  2. BIURO PARAFIALNE czynne rano o godz. 8.50.
  3. Dyżur sprzątania kościoła w Wielkim Garcu oraz uprzątnięcie śniegu przed kościołem – od 10 – do 16 stycznia (włącznie) br. mają Aneta i Piotr Śledź z Gręblina, w Rudnie Anna i Krzysztof Cabaj z ul. Tczewskiej (pamiętać o odśnieżaniu!).
  4. Pielgrzym.
  5. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna.

INTENCJE (10–16 I 2022 r.):

- Pon. (10 I) godz. 8.30 + Anny Barańskiej i Zbigniewa.

- Wt. (11 I) godz.8.30 + Heleny Bednarczyk, Stanisława, Henryka oraz Adama i Genowefy (REZ).

- Śr. (12 I) godz. 8.30 – w rocz. śm. + Heleny Bednarczyk.

- Cz. (13 I) godz. 8.30 +  Msza św. przebłagalna Boga Ojca za grzechy, które ranią święte Oblicze Pana (REZ).

- Pt. (14 I) godz. 8.30 – w 12. r. śm. + Norberta i syna Rafała.

- So. (15 I) RUDNO godz. 16.00 + Hanny Renka oraz zm-ch z rodziny.

NIEDZIELA (16 I 2022 r.):

Godz. 7.45 + Ireny i Jana Hallman, Juliana i Józefy Rupa oraz brata Brunona (REZ).

Godz. 8.50 (RUDNO) – w II. r. śm. + Wiesława Jabłonki.

Godz. 10.30 + Ireny i Zygmunta Kołakowskich oraz dziadków z obojga stron.

KOLĘDY:

Poniedziałek, 10 I 2022 r. – Gręblinod Państwa Gal, Hudzik, aż do Państwa  Grabowskich (obie strony drogi i ulicy) aż do  rodziny Krzysztofa Kamrowskiego (początek o godz. 13.00).

Wtorek, 11 I 2022 r. – Gręblinod Jolanty i Eugeniusza Kamrowskich („ARKADA”), potem dom pana Maziarza (z lokatorami!), dalej Fasiczka Wanda, Państwo Stalmascy, domy w kierunku Tczewa i pod Mały Garc, a następnie powrót (obie strony szosy) do Państwa Rzeszotek (początek kolędy o godz. 13.00.

Środa, 12 I 2020 r. – Wielki Garcod Państwa Czapla do Państwa Sak, potem u Państwa Blomberg, dalej dom wielorodzinny, do tych rodzin, które przyjmą kolędę (pczątek kolędy o godz. 13.00).

Komunikat dotyczący wizyt duszpasterskich tzw. kolędowania

- W obecnej sytuacji trwania pandemii Covid-19, w trosce o zdrowie parafian naszej wspólnoty, przypominam następujące zasady dotyczące wizyt duszpasterskich:

1.  Na parafialny e-mail: pwgarc@diecezja-pelplin.pl – napiszą parafianie, którzy nie zdecydują się na przyjęcie księdza lub nie mogą przyjąć kolędy.

Tzn. będę odwiedzał z błogosławieństwem kolędowym tych mieszkańców i rodziny, które sobie tego życzą i chcą przyjąć kolędę.

1a. Podczas kolęd proszę o podanie mi swego numeru telefonu (niech numer jest już przygotowany na kartce).

2. Księdzu towarzyszyć będzie jeden ministrant, który jest dwukrotnie zaszczepiony i posiada zgodę rodziców na udział w kolędowaniu. Ja też jestem w pełni zaszczepiony (tenisistę Djokowica nie wpuszczono niezaszczepionego do Australii).

3. Ksiądz nie będzie się witał i żegnał z domownikami przez podanie ręki.

4. W tym roku także nie będę pozostawiał obrazków i dawał do ucałowania krzyż.

5. Za dobrowolne datki na wsparcie kościoła z góry serdeczne „Bóg zapłać” (pieniądze  zostaną przeznaczone m.in. na wyrzeźbienie w drewnie figury błogosławionego o. Hilarego Pawła Januszewskiego, którą w maju poświęci Ks. Biskup Arkadiusz Okroj w Gręblinie 29 maja, a także - na zapłacenie za Parafian podatków (odsyłam do WYDRUKÓW przelewów do Kurii w gablocie przykościelnej), również na przycięcie drzew na cmentarzu i inne.

5a. Ponieważ odwiedzam tylko te rodziny, które ostatnio odwiedzał ks. kan. Fr. Kamrowski, dlatego pobłogosławienie mieszkania i członków oraz pokropienia wodą święconą w pozostałych domach może dokonać ojciec lub matka rodziny. Serdecznie też proszę te rodziny (i gdzie nie odbyła się kolęda) o złożenie, np. w którąś z niedziel na tacę (w podpisanej kopercie) rocznej ofiary dotychczas przekazywanej podczas tradycyjnej kolędy. Można to również uczynić drogą elektroniczną przez dokonanie wpłaty na KONTO Parafii: 04 8342 0009 2004 3694 2000 0001.

6. Proszę również nie planować zakończenia kolędy.

7. Proszę nie przegrzewać mieszkań, mieszkanie przewietrzyć i na stole postawić płyn do dezynfekcji rąk.

8. Proszę o przyjazd po kolędujących (15 minut przed rozpoczęciem), podwożenie i ich odwiezienie zgodnie z informacjami w ogłoszeniach, przez osoby dwukrotnie zaszczepione.