Ogłoszenia na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim (2 I 2022 r.)

Czwartek, 30 Grudzień 2021 r.

Ogłoszenia na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim (2 I 2022 r.)

Ogłoszenia na II Niedzielę po Narodzeniu Bożym (2 I 2022 r.)

1. W tygodniu msze św. (z racji kolęd) rano o godz. 8.30.
  2. OFIARA za mszę św. od nowego roku wynosi 100 zł (chyba, że kogoś nie stać). Niektórzy na kolędzie pytali mnie, ile teraz w związku z inflacją wynosi ofiara mszy św.?
  3. BIURO PARAFIALNE czynne rano o godz. 8.50.
  4. W tym tygodniu przypadają: 1-wsza śr., cz., pt. miesiąca. Msze święte rano o godz. 8.30. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej dzień wcześniej, czyli przed mszami w Trzech Króli, bo msza w 1-wszy piątek jest rano o godz. 8.30.
  5. W czwartek przypada święto Trzech Króli. Msze święte jak w każdą niedzielę.
  6. Dyżur sprzątania kościoła w Wielkim Garcu oraz uprzątnięcie śniegu przed kościołem w tym tygodniu do Trzech Króli i w  święto Trzech Króli mają Anna i Janusz Krause, a po Trzech Królach do niedzieli 9 I (włącznie) mają Wojciech Rogalewski i Agnieszka z Gręblina. W Rudnie dyżur ten od 3–9 I ma Maria Cabaj (pamiętać o odśnieżaniu!).

INTENCJE (3–9 I 2022 r.):

- Pon. (3 I) godz. 8.30 – Msza św. w intencji służb mundurowych broniących wschodniej granicy Polski przez wstawiennictwo Królowej Polskich i świętych polskich (REZ)..

- Wt. (4 I) godz.8.30 – w rocz. śm. + Kazimierza Borowskiego (REZ).

- Śr. (5 I) - nie będzie mszy w parafii, gdyż Ks. Proboszcz wyjeżdża na pogrzeb do Wejherowa

- Cz. (6 I) TRZECH KRÓLI:

Godz. 7.45 + Ryszarda i Edwarda Cieszyńskich oraz Barbary Śledź.

Godz. 8.50 (RUDNO) + Felicji Ochenkowskiej.

Godz. 10.30 – w 1-wszy czw. m. – int. od czcicieli bł. Hilarego o powołania z parafii (REZ).

- Pt. (7 I) godz. 8.30 – w 1-wszy pt. m. – od róży MB Szkaplerznej jako wynagradzająca Sercu Jezusa (REZ).

- So. (8 I) RUDNO godz. 16.00 – w 55. rocz. ślubu jako dziękczynno-bł. (Zofia i Stanisław).

NIEDZIELA (9 I 2022 r.):

Godz. 7.45 + Marii Świerczyńskiej i Władysława Fasiczki.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w I. r. śm. + Huberta Kłosa, zm-ch z rodziny oraz Bronisława i Marii Kłos.

Godz. 10.30 + ojca Władysława, ojca Leona oraz babcie i dziadków z obojga stron.

KOLĘDY:

Poniedziałek, 3 I 2022 r. – Rudno – ul. Kościelnaod Państwa Jabłońskich do Państwa Ciarów (początek kolędy o godz. 13.00).

Wtorek, 4 I 2022 r. – RudnoDPS, Państwo Jakubowscy na ul. Szkolnej, ul. Ogrodowa numery nieparzyste – od Państwa Rasmus do  Państwa Grala (początek kolędy o godz. 13.00.

- Dzień przed Trzema Królami i w święto 6.I. nie kolęduję

Piątek, 7 I 2022 r. – Gręblin – lewa strona obrzeży Gręblina – od Wielkiego Garca, od pań Bryja – Smoczyńska, dalej Teresa Myrda, potem ciąg dalszy w kierunku Gręblina, po drugiej stronie szosy Państwo Kawalerowscy, obie strony szosy w kierunku Rudna do Państwa Chraca (początek o godz. 13.00).

- w sobotę i niedzielę nie kolęduję

Poniedziałek, 10 I 2022 r. – Gręblinod Państwa Gal, Hudzik, aż do Państwa  Grabowskich (obie strony drogi i ulicy) oraz jeszcze Państwo Cetera – z zak. u rodziny Krzysztofa Kamrowskiego (początek o godz. 13.00).

Komunikat dotyczący wizyt duszpasterskich tzw. kolędowania

- Ponieważ zbiega się ono z nadal trwającą sytuacją pandemiczną, taki stan rzeczy okazuje się poważnym wyzwaniem zarówno dla kolędujących, jak i samych parafian.

- W obecnej sytuacji trwania pandemii Covid-19, w trosce o zdrowie i życie parafian naszej wspólnoty, wprowadzam następujące zasady dotyczące wizyt duszpasterskich:

1.  Na parafialny e-mail: pwgarc@diecezja-pelplin.pl – napiszą parafianie, którzy nie zdecydują się na przyjęcie księdza.

Tzn. będę odwiedzał z błogosławieństwem kolędowym tych mieszkańców i rodziny, które sobie tego życzą. PRZEPRASZAM, że od 17 grudnia nie odbieram telefonów, gdyż telefon ma uszkodzoną linię!

1a. Podczas kolęd proszę o podanie mi swego numeru telefonu (niech numer jest już przygotowany na kartce).

2. Księdzu towarzyszyć będzie jeden ministrant, który jest dwukrotnie zaszczepiony i posiada zgodę rodziców na udział w kolędowaniu. Ja jestem zaszczepiony 3-cią dawką.

3. Ksiądz nie będzie się witał i żegnał z domownikami przez podanie ręki.

4. W tym roku także nie będę pozostawiał obrazków i dawał do ucałowania krzyż.

5. Za dobrowolne datki na wsparcie kościoła z góry serdeczne „Bóg zapłać” (pieniądze  zostaną przeznaczone m.in. na wyrzeźbienie w drewnie figury błogosławionego o. Hilarego Pawła Januszewskiego, którą w maju poświęci Ks. Biskup, a także - na zapłacenie za Parafian podatków - i inne (odsyłam do WYDRUKÓW przelewów do Kurii w gablocie przykościelnej).

5a. Ponieważ odwiedzam tylko te rodziny, które ostatnio odwiedzał ks. kan. Fr. Kamrowski, dlatego pobłogosławienie mieszkania i członków oraz pokropienia wodą święconą może dokonać ojciec lub matka rodziny. Serdecznie też proszę te rodziny o złożenie, np. w którąś z niedziel na tacę, w podpisanej kopercie, rocznej ofiary dotychczas przekazywanej podczas tradycyjnej kolędy. Można to również uczynić drogą elektroniczną przez dokonanie wpłaty na KONTO Parafii: 04 8342 0009 2004 3694 2000 0001.

6. Proszę również nie planować zakończenia kolędy.

7. Proszę nie przegrzewać mieszkań, mieszkanie przewietrzyć i na stole postawić płyn do dezynfekcji rąk.

8. Proszę o przyjazd po kolędujących (15 minut przed rozpoczęciem), podwożenie i ich odwiezienie zgodnie z informacjami w ogłoszeniach, przez osoby dwukrotnie zaszczepione.

Ciąg dalszy kolęd:

Wtorek, 11 I 2022 r. – Gręblinod Jolanty i Eugeniusza Kamrowskich („ARKADA”), potem dom pana Maziarza (z lokatorami), dalej Fasiczka Wanda, Państwo Stalmascy, domy w kierunku Tczewa i pod Mały Garc, a następnie powrót (obie strony szosy) do Państwa Rzeszotek (początek kolędy o godz. 13.00.

Środa, 12 I 2020 r. – Wielki Garcod Państwa Czapla do Państwa Sak, potem u Państwa Blomberg, dalej dom wielorodzinny, do tych rodzin, które chcą przyjąć kolędę (pczątek kolędy o godz. 13.00).