Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu (19 XII 2021 r.)

Czwartek, 16 Grudzień 2021 r.

Ogłoszenia na IV Niedzielę Adwentu (19 XII 2021 r.)

1. Dziś kolekta specjalna. „Bóg zapłać” za dodatkowe ofiary.
  2. W tym tygodniu msze św. w W. Garcu rano - o godz. 7.45 - roratnie: w pon. i środę7.45.
  3. BIURO PARAFIALNE czynne rano o godz. 8.05.
  4. Okazja do spowiedzi w katedrze: we wtorek i środę od godz. 16.00 – 17.00.
  5. Kandydaci do bierzmowania po mszy przyjdą do mnie celem sprawdzenia obecności
  6. Dyżur sprzątania kościoła, ustawienia żłóbka, choinek, ich udekorowania oraz uprzątnięcie śniegu przed kościołem na 24-25 XII mają Jolanta i Eugeniusz Kamrowscy, Alicja i Jarosław Rybiccy oraz (dodatkowo) Państwo Patora z Gręblina; w I-wsze święto (po Pasterce i przed 7.45  - 25 XII) mają Góreccy z Gręblina; w II-gie święto (po sumie w I-wsze święto) mają GRABSCY (z domu p. Rausa); w Rudnie dyżur ustawienia żłóbka i choinki, wystrojenia i odśnieżania mają Hanna i Eugeniusz Szarmach oraz Jolanta i Grzegorz Jekel z ul. Tczewskiej (pamiętać o odśnieżaniu!).
  7. W czwartek (23 XII) rano o godz. 9.00 w plebanii spotkanie służby liturgicznej ołtarza.
  8. Pasterki: w piątek (24 XII) w Rudnie o godz. 22.00 i w sobotę (25 XII) o godz. 24.00 w kościele parafialnym w Wielkim Garcu.
  9. W I-wsze święto (25 XII) nie będzie pierwszej mszy o godz. 7.45. W II-gie święto (26 XII) - msze św. jak w każdą niedzielę.
  10. Po świętach msze święte (z racji kolęd) o godz. 8.30.

INTENCJE (20–26 XII 2021 r.):

- Pon. (20 XII) godz. 7.45 RORATY + Rafała Zielińskiego oraz w dniu ur. + Józefa (REZ).

- Wt. (21 XII) godz. 7.45 – w dniu ur. + Tadeusza Borowskiego (REZ).

- Śr. (22 XII) godz. 7.45 RORATY – w 20. r. śm. + Stanisława Migusa (REZ-Seidowska).

- Cz. (23 XII) godz. 7.45 + Gertrudy Cetera i zm-ch z rodziny Cetera - od Janiny Nagiel.

- Pt. (24 XII) PASTERKA

Godz. 22.00 (RUDNO) + rodziców Gleizner, Heleny i Benedykta, braci Benedykta, Bogdana i zm-ch z rodziny Kwaterowskich oraz szwagra Tadeusza.

Godz. 24.00 + Anny Huzior, zm-ch z rodziny oraz rodziców z obojga stron.

- So. (25 XII) BOŻE NARODZENIE

Godz. 8.50 (RUDNO) – w 5. r. śm. + Gizeli Rogalewskiej (REZ).

Godz. 10.30 – w 13. r. śm. + Konrada Gradtke oraz zm-ch z rodziny Gradtke i Rogalewskich (REZ).

- Niedziela (26 XII) BOŻE NARODZENIE

Godz. 7.45 + Heleny i Antoniego Syldatk, Bronisławy i Antoniego Bańczak oraz zm-ch z rodziny.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w tzw. m. od śm. + Antoniego Muntowskiego.

Godz. 10.30 + Jarosława i Wiesława Płaska oraz Jerzego i Kazimierza Kamińskich.

- w minioną środę zmarła śp. Gertruda Cetera z Gręblina, lat 79. Jej pogrzeb odbył się w sobotę w Wielkim Garcu. „Wieczny odpoczynek..”

Komunikat dotyczący wizyt duszpasterskich tzw. kolędowania

- Już po Świętach w naszej parafii rozpoczynam kolędowanie.  Rozpocznie się ono 27 XII,  w MIĘDZYŁĘŻU i Rudnie, od godziny 12.00.  I tak: 27, 28, 29 grudnia 2021 r. – kolędy w Międzyłężu; 30 grudnia 2021 r. – w Rudnie – tzw. „obrzeża” Rudna”. W SYLWESTRA i NOWY ROK  - nie kolęduję. Po Nowym RokuRudno: ul. Kościelna i Ogrodowa (numery nieparzyste).

- Ponieważ zbiega się ono z nadal trwającą sytuacją pandemiczną, taki stan rzeczy okazuje się poważnym wyzwaniem zarówno dla kolędujących, jak i samych parafian.

- W obecnej trudnej sytuacji, za sprawą szybkiego tempa rozprzestrzeniania się zakażeń Covid-19, w trosce o zdrowie i życie parafian naszej wspólnoty, wprowadzam następujące zasady dotyczące wizyt duszpasterskich:

1.   23.12.2021 r. jest ostatecznym terminem powiadamiania ks. proboszcza pod numerem telefonu stacjonarnego:    58/ 530-12-04 przez osoby, które nie zdecydują się na przyjęcie księdza.

Tzn. będę odwiedzał z błogosławieństwem kolędowym tych mieszkańców i rodziny, które sobie tego życzą.

Jeżeli nie będę miał możliwości odebrania telefonu, na każdy oddzwonię.

2. Księdzu towarzyszyć będą ministranci, którzy są dwukrotnie zaszczepieni i posiadają zgodę rodziców na udział w kolędowaniu.

3. Ksiądz nie będzie się witał i żegnał z domownikami przez podanie ręki.

4. W tym roku także nie będę pozostawiał obrazków.

5. Za dobrowolne datki na wsparcie kościoła z góry serdeczne „Bóg zapłać”.

6. Proszę również nie planować zakończenia kolędy.

7. Proszę nie przegrzewać mieszkań, mieszkanie przewietrzyć i na stole postawić płyn do dezynfekcji rąk.

8. Proszę o przyjazd po kolędujących, podwożenie i ich odwiezienie zgodnie
z informacjami w ogłoszeniach, przez osoby dwukrotnie zaszczepione.

9. Ponieważ do wszystkich rodzin nie dotrę – już dziś zapraszam te rodziny na osobne msze święte zaraz po świętach na godz. 8.30, w Nowy Rok na godz. 16.00 i w niedzielę 2-gi stycznia też do kościoła parafialnego na godz. 7.45.