Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu (12 XII 2021 r.)

Środa, 08 Grudzień 2021 r.

Ogłoszenia na III Niedzielę Adwentu (12 XII 2021 r.)

1. ZMARŁA śp. Helena Rojek z Międzyłęża (ostatnio mieszkała w Pelplinie), lat 84 . Pogrzeb odbędzie się w czwartek (16 XII br) o godz. 10.00 w kościele w Wielkim Garcu (z urną). Różaniec przed rozpoczęciem pogrzebu - o 9.10. Będzie pochowana na cmentarzu parafialnym w Wielkim Garcu, gdzie spoczywa je wcześniej zmarły mąż.
  2. ZMARŁA też śp. Gertruda CETERA z Gręblina, lat 69. Pogrzeb w sobotę (18 XII) o godz. 9.00 w Wielkim Garcu.
  3. Msze święte roratnie: w kościele w Garcu w pon. i środę o godz. 16.30, a w Rudnie w sobotę o godz. 16.00.
  4. Jutro (poniedziałek) objadę chorych. Początek objazdu o godz. 8.00 (zacznę od os. Pomorskiego w Rudnie, ul. Tczewska i Szkolna, potem pojadę do Gręblina, a na koniec do Janiszewa).
  5. W przyszłym roku dwukrotnie będziemy gościć ks. biskupa Arkadiusza Okroja: 1-wszy raz 31 marca przyjedzie bierzmować przygotowanych do tego kandydatów oraz 2-gi raz przyjedzie w ostatnią niedzielę maja (29 V 2022 r.) do Gręblina gdzie o godz. 11.00 odprawi mszę św. polową oraz poświęci figurę bł. Januszewskiego.
  6. BIURO PARAFIALNE czynne codziennie o godz. 17.00 (oprócz czwartku 16 XII).
  7. Kto jest z kandydatów do bierzmowania – po mszy podejdzie do mnie celem sprawdzenia obecności
  8. Dyżur sprzątania kościoła, dekorowania oraz uprzątnięcie śniegu przed kościołem na niedzielę 19 XII mają Genowefa i Władysław Podobińscy z Gręblina, a w Rudnie dyżur ten ma Jekel Tomasz z ul. Tczewskiej. Teraz, gdy nie stroimy kwiatami te pieniądze przeznaczamy na dekoracje w kościele. Jeszcze raz proszę pamiętać o odśnieżaniu! Woda przy kościele jest już zakręcona (nie kręcić zaworem). Do kościoła w Rudnie kupiłem dwa piecyki na gaz.
  9. Pielgrzym.
  10. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna.
  11. W czwartek tylko msza św. w Rudnie o godz. 13.00, a piątek rano o godz. 7.45.
  12. Po świętach rozpocznę kolędowanie. W pierwszej kolejności odbędą się one tam, gdzie dwa lata temu kolędował ks. Kamrowski, bo muszę uzupełnić kartotekę. Muszę też "poszukać" kandydatów do biierzmowania! Ze względu na trwającą pandemię można zrezygnować z przyjęcia księdza. Pozostałe kolędy "na życzenie". Najpierw (zaraz po świętach) będą trzy kolędy w Międzyłężu i jeszcze w tym roku tzw. "obrzeża" Rudna (30 XII 2021 r.), po Nowym Roku: ul. Kościelna i Ogrodowa (nieparzyste). Dalej: Gręblin: 1-wsza: od pani Bryi, 2-ga: od pana Hudzika, 3-cia: - od "Arkady". Na koniec: Wielki Garc - od państwa Czapla.

INTENCJE (13–19 XII 2021 r.):

- Pon. (13 XII) godz. 16.30 RORATY – w dniu fatimskim int. od parafian jako msza św. przebłagalna Boga Ojca (REZ).

- Wt. (14 XII) godz. 16.30 – prośba do Trójcy Przenajświętszej o Bożą pomoc i opiekę nad naszą ojczyzną, wojskiem polskim, strażą graniczną, inną służbą mundurową, strzegących naszej granicy przez wstawiennictwo Królowej Polski i patronów Polski.

- Śr. (15 XII) godz. 16.30 – prośba do Trójcy Przenajświętszej (jw.).

- Cz. (16 XII) RUDNO, godz. 13.00 – o zdrowie dla członków koła emerytów, Ks. Proboszcza, zmarłych członków koła i Grażyny Janaszek.

Godz. 16.30nie będzie mszy, bo jadę spowiadać do Jabłowa.

- Pt. (17 XII) godz. 7.45 – do Ducha Św. za młodych.

- So. (18 XII) godz. 16.00 (RUDNO)  RORATY + Jana i Pelagii Cieszyńskich (REZ).

NIEDZIELA (19 XII):

Godz. 7.45 + Marianny i Franciszka Sak oraz zm-ch z rodziny.

Godz. 8.50 (RUDNO) – w pół roku od śm. + Mariana Szczuckiego (REZ).

Godz. 10.30 + Józefa i Edyty Jon oraz brata Józefa i Janusza Kusowskiego (zam. z Tczewa- REZ).