Ogłoszenia na Niedzielę Chrystusa Króla (21 XI 2021 r.)

Czwartek, 18 Listopad 2021 r.

Ogłoszenia na Niedzielę Chrystusa Króla (21 XI 2021 r.)

Ogłoszenia na XXXIV Niedzielę Zwykła (21 XI 2021 r.)

1. Dziś kolekta specjalna. „Bóg zapłać” za dodatkowe ofiary. Z kolekty poprzedniej niedzieli musiałem przelać część pieniędzy naPomoc Kościołowi w Potrzebie”. Z dzisiejszej niedzieli przeleję część pieniędzy na WSD w Pelplinie oraz – za pośrednictwem Caritas Diecezjalnej – na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej (potem będzie jeszcze przelanie na Kościół katolicki na Wschodzie, kolekta na Stolicę Apostolską, na Szkolnictwo katolickie diecezji i na KUL). Co ksiądz robi z pieniędzmi? Właśnie to robię! (porównaj gablota).
  2. W przyszłą niedzielę na dwóch mszach poświęcenie medalików dzieciom do I Komunii św. (na mszy św. o godz. 8.50 w Rudnie i na sumie o godz. 10.30). Chcę w ten sposób rozładować liczebnie te msze, bo jest pandemia, a dzieci do I Komunii jest 32 (trzydzieścioro dwoje).
  3. BIURO PARAFIALNE czynne o godz. 17.00.
  4. Kandydaci do bierzmowania po mszy podejdą do mnie osobiście celem sprawdzenia obecności! Przez miesiąc nie widziałem 20 kandydatów do bierzmowania (20 widziałem)!
  5. Dyżur sprzątania kościoła, dekorowania oraz uprzątnięcie przed kościołem mają Anna i Marek Fasiczka z Gręblina, a w RudnieKrystyna Mechlińska oraz Janusz i Franciszek Loda z ul. Tczewskiej. Na przyszłą niedzielę proszę przygotować wianek adwentowy. Choinki i żłóbek w kościele parafialnym przygotują: Ewelina i Robert Patora oraz Jolanta i Eugeniusz Kamrowscy z Gręblina. Jedną choinkę wypatrzyłem za murem kościoła.
  6. Pragnę serdecznie podziękować Parafianom za pomoc i zaangażowanie w udzieleniu odpowiedzi na pytania sformułowane przez Synod.

INTENCJE (22–28 XI 2021 r.):

- Pon. (22 XI) godz. 16.30 – w miesiąc od pogrzebu + Grażyny Ośka.

- Wt. (23 XI) godz. 16.30 – za zm-ch Stanisława, Heleny, Adama, Henryka, zm-ch z rodziny Bednarczyk oraz za dusze w czyśćcu cierpiące.

- Śr. (24 XI) godz. 16.30 + męża Janusza, brata Jurka i rodziców z obojga stron.

- Cz. (25 XI) godz. 16.30 + Marii i Józefa oraz Marka Wanke.

- Pt. (26 XI) godz. 16.30 + Franciszka, Jerzego, Antoniny i zm-ch z rodziny Jabłońskich.

- So. (27 XI) godz. 16.00 (RUDNO)  + Marii Gruba.

NIEDZIELA (28 XI):

Godz. 7.45 – za zm-ch z rodziny Demskich, Kozieł i Śledź (REZ.)

Godz. 8.50 (RUDNO) + rodziców Marty i Henryka, brata Jana i Jadwigi Szarmach oraz dusze w czyśćcu cierpiące (Gasyna).

Godz. 10.30 + Halinyy i Franciszka Szypkowskich, zm-ch dziadków i Janiny Słomskiej.

- pamiętamy o przedłużeniu (po 20 latach) miejsca na cmentarzu.

- Bogu wiecznie żywemu polecajmy naszych bliskich zmarłych…

INFORMACJA  O  PRZEDŁUŻENIU MIEJSCA  NA  CMENTARZU

Zgodnie z Ustawą o cmentarzach i chowaniu zmarłych, po 20 latach użytkowania miejsca na cmentarzu, należy dokonać kolejnej opłaty przedłużającej nienaruszalność grobu przez następne 20 lat. W przypadku nie przedłużenia opłaty na następne lata przez zainteresowane osoby, grób może być zlikwidowany i ponownie wykorzystany do pochówku zmarłych.

Likwidacja grobu poprzedzona jest informacją umieszczoną: na tablicy ogłoszeń, w ogłoszeniach parafialnych i na zniczu ustawionym na wskazanym grobie.

W związku z możliwością likwidacji grobu wskazany jest kontakt z Biurem Parafialnym.

- Grób zostanie przedłużony od 1 maja 2018 r. (gdy o tym już informowałem) na następne 20 lat. Cena jednego miejsca 300 (dziecko 200). Jeśli teraz nas nie stać, to dane miejsce można przedłużyć na 10 lat i wówczas płacimy połowę. Można też przelać na konto parafii z zaznaczeniem, o jaki grób chodzi. Nr konta Parafii Wielki Garc: 04 8342 0009 2004 3694 2000 0001; Tel. do biura parafialnego: 58/530-12-04.